Petru naoglądał się TVN24 i obraził policjantów. Funkcjonariusze chcą, żeby teraz przeprosił

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Lider Nowoczesnej znów w akcji. Ryszard Petru obejrzał w TVN24 materiał Wojciecha Bojanowskiego dotyczący tragicznej śmierci Igora Stachowiaka i postanowił zareagować. Na Twitterze poinformował o złożeniu wniosku do szefa MSWiA, ale przy okazji obraził funkcjonariuszy, nazywając ich oprawcami. Do wpisu odnieśli się policjanci – zarzucili politykowi kłamstwo i podkreślili, że oczekują na przeprosiny.

Szef Nowoczesnej po emisji materiału w TVN24 zamieścił na Twitterze całą serię komentarzy. 

Igor Stachowiak nie był pierwszą osobą. Wcześniej, w ciągu 2 lat, w podobnych okolicznościach zmarło aż 16 osób. Min. Błaszczak pozostaje na stanowisku, a postępowania dyscyplinarnego brak 

– napisał. 

Szokujące informacje w reportażu @BojanowskiW nt. śledztwa i braku ujawnienia policyjnych raportów dot. śmierci Igora Stachowiaka. W poniedziałek złożymy wniosek o Informację Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji M. Błaszczaka na najbliższym posiedzeniu Sejmu 

– kontynuował. 

Dziś złożyłem wniosek o Informację M. Błaszczaka w Sejmie. W reportażu @BojanowskiW była mowa o 16 przypadkach. @PolskaPolicja zamiast wyjaśnić sprawę śmierci I. Stachowiaka, broni oprawców i ich mocodawców. Zestawia ich z uczciwymi Policjantami. To nie fair 

– napisał w kolejnym komentarzu.

Do jego wpisów odnieśli się policjanci. 

Panie pośle. Zanim Pan zaczął obrażać trzeba było zwyczajnie sprawdzić! Chodzi o sprawy z 2015 roku i wcześniej! Skłamał Pan mówiąc, że to ostatnie 2 lata. Obraził przy tym policjantów m. in. nazywając ich oprawcami. To jest nieuczciwe! Policjanci czekają na przeprosiny 

– zaznaczono na oficjalnym profilu policji.

To jak Pan napisał nie fair! Do tego raczej chodzi o lata 2014-2015! Cierpliwie czekamy na przeproszenie ciężko służących społeczeństwu policjantów 

– podkreślono również.

W końcu wytknęli liderowi Nowoczesnej niehonorowe zachowanie. 

Minął 1 dzień! Pan poseł Ryszard Petru nadal nie zachował się honorowo i  nie przeprosił polskich Policjantów, którzy na co dzień z narażeniem  własnego życia chronią i bronią wszystkich.Za to nazwał Policjantów oprawcami – o kogo chodzi, karty na stół, kto oprawcą i kto mocodawcą? 

– zapytano wprost. Dodano też, że Petru nie wskazał również 16 spraw, o których mówił w swoich wypowiedziach.

Jak na razie, Ryszard Petru nie przeprosił…

Źródło: niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

155 lat temu 500-osobowy oddział z Galicji wyruszył na pomoc powstańcom styczniowym

Leon Czachowski, dowódca oddziału galicyjskiego

Uroczystość upamiętniająca 155. rocznicę wymarszu pierwszego oddziału z Galicji z pomocą dla powstańców styczniowych, odbyła się na terenie Nadleśnictwa Oleszyce. 15 marca 1863 r. z tutejszych lasów pod dowództwem płk. Leona Czachowskiego do walki wyruszył 500 osobowy oddział ochotników z Galicji.

Dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie Piotr Makary przypomniał o licznych związkach mieszkańców Ziemi Lubaczowskiej z trwającym w Królestwie powstaniem narodowym i formach pomocy temu ruchowi.


Następnie w uroczysku leśnym „Tartak", pod głazem upamiętniającym powstańców odbyła się oficjalna część uroczystości.
Dyrektor RDLP Krosno Grażyna Zagrobelna opowiedziała o samym wydarzeniu, które miało miejsce 155 lat temu i o historii upamiętnienia go przed pięciu laty.

Na uroczystości był także poseł Piotr Babinetz, w imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego głos zabrał Waldemar Szumny. Dla uczczenia pamięci powstańców kompania honorowa 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oddała salwę honorową, po czym delegacje uczestników uroczystości złożyły kwiaty pod pomnikiem.


Sztandary na uroczystość  wystawiły 21 Brygada Strzelców Podhalańskich im. Gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie i  Nadleśnictwo Oleszyce. Oprawę muzyczną zapewnił zespół sygnalistów „Echo Karpat".
Na zakończenie uroczystości, w sali narad na terenie szkółki leśnej w Kolonii odbył się koncert Zespołu Cztery Pory Roku z Oleszyc, który wykonał pieśni patriotyczne,  m. in. z okresu powstania styczniowego. 

Źródło: lasy.gov.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl