Petru naoglądał się TVN24 i obraził policjantów. Funkcjonariusze chcą, żeby teraz przeprosił

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Lider Nowoczesnej znów w akcji. Ryszard Petru obejrzał w TVN24 materiał Wojciecha Bojanowskiego dotyczący tragicznej śmierci Igora Stachowiaka i postanowił zareagować. Na Twitterze poinformował o złożeniu wniosku do szefa MSWiA, ale przy okazji obraził funkcjonariuszy, nazywając ich oprawcami. Do wpisu odnieśli się policjanci – zarzucili politykowi kłamstwo i podkreślili, że oczekują na przeprosiny.

Szef Nowoczesnej po emisji materiału w TVN24 zamieścił na Twitterze całą serię komentarzy. 

Igor Stachowiak nie był pierwszą osobą. Wcześniej, w ciągu 2 lat, w podobnych okolicznościach zmarło aż 16 osób. Min. Błaszczak pozostaje na stanowisku, a postępowania dyscyplinarnego brak 

– napisał. 

Szokujące informacje w reportażu @BojanowskiW nt. śledztwa i braku ujawnienia policyjnych raportów dot. śmierci Igora Stachowiaka. W poniedziałek złożymy wniosek o Informację Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji M. Błaszczaka na najbliższym posiedzeniu Sejmu 

– kontynuował. 

Dziś złożyłem wniosek o Informację M. Błaszczaka w Sejmie. W reportażu @BojanowskiW była mowa o 16 przypadkach. @PolskaPolicja zamiast wyjaśnić sprawę śmierci I. Stachowiaka, broni oprawców i ich mocodawców. Zestawia ich z uczciwymi Policjantami. To nie fair 

– napisał w kolejnym komentarzu.

Do jego wpisów odnieśli się policjanci. 

Panie pośle. Zanim Pan zaczął obrażać trzeba było zwyczajnie sprawdzić! Chodzi o sprawy z 2015 roku i wcześniej! Skłamał Pan mówiąc, że to ostatnie 2 lata. Obraził przy tym policjantów m. in. nazywając ich oprawcami. To jest nieuczciwe! Policjanci czekają na przeprosiny 

– zaznaczono na oficjalnym profilu policji.

To jak Pan napisał nie fair! Do tego raczej chodzi o lata 2014-2015! Cierpliwie czekamy na przeproszenie ciężko służących społeczeństwu policjantów 

– podkreślono również.

W końcu wytknęli liderowi Nowoczesnej niehonorowe zachowanie. 

Minął 1 dzień! Pan poseł Ryszard Petru nadal nie zachował się honorowo i  nie przeprosił polskich Policjantów, którzy na co dzień z narażeniem  własnego życia chronią i bronią wszystkich.Za to nazwał Policjantów oprawcami – o kogo chodzi, karty na stół, kto oprawcą i kto mocodawcą? 

– zapytano wprost. Dodano też, że Petru nie wskazał również 16 spraw, o których mówił w swoich wypowiedziach.

Jak na razie, Ryszard Petru nie przeprosił…

Źródło: niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Program wsparcia dla opiekunów osób z chorobą Alzheimera

/ Gadini

Od poniedziałku opiekunowie osób cierpiących na chorobę Alzheimera mogą składać wnioski o przyznanie "Bonu opiekuńczego: Alzheimer 75". Przygotowane przez miasto nowe świadczenie w wysokości 2 tys. zł ma wesprzeć rodziny w opiece nad chorymi.

Celem świadczenia jest wsparcie rodzin w opiece nad seniorami, którzy ukończyli 75. rok życia, mieszkają w Szczecinie i mają zdiagnozowaną chorobę Alzheimera.

Opiekunowie chorych, aby otrzymać bon, muszą złożyć odpowiedni wniosek oraz dołączyć do niego zaświadczenie od lekarza specjalisty informujące, że senior przebywa pod opieką poradni zdrowia lub zespołu leczenia środowiskowego. Zaświadczenie musi zawierać także informacje dotyczące rozpoznania choroby Alzheimera wraz z określeniem jednostki chorobowej.

Osoby chcące otrzymać bon muszą również wypełnić anonimową ankietę, której celem jest rozpoznanie sytuacji osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Jak informuje miasto, dane te zostaną wykorzystane w celu przygotowania przez Szczecin programów wsparcia dla osób starszych oraz ich opiekunów.

Wnioski o przyznanie świadczenia można składać w biurze obsługi interesantów szczecińskiego magistratu przy pl. Armii Krajowej 1. Dokumenty można także zanosić do Filii Urzędu Miasta przy ul. Rydla 39-40.

Szczegółowe informacje dotyczące "Bonu opiekuńczego: Alzheimer 75", w tym wzory niezbędnych formularzy, dostępne są pod adresem internetowym: http://eurzad.szczecin.pl/chapter_51081.asp?soid=21D796666F9343FA9CE16BE2E0063A90.

Świadczenie skierowane jest do opiekunów, którzy bezpośrednio sprawują opiekę nad seniorem. Osoba chora nie może być objęty opieką prywatnej lub publicznej placówki. Wysokość bonu to 2 tys. zł. Pieniądze zostaną przekazane opiekunom w dwóch transzach, każdorazowo po 1 tys. zł.

Pierwsza transza zostanie wypłacona opiekunowi, który złoży odpowiedni wniosek w trakcie rozpoczynającego się naboru wniosków (od 16 lipca do 17 sierpnia br.) i zostanie do niego zakwalifikowany. Druga transza pieniędzy zostanie wypłacona opiekunowi, który uzyskał prawo do świadczenia w ramach pierwszej transzy, a sytuacja opiekuńcza nie uległa zmianie oraz osobom, które po raz pierwszy będą ubiegały się o przyznanie świadczenia i zostaną do niego zakwalifikowane. Wnioski będą przyjmowane od 17 września do 19 października br.

Miasto na realizację zadania w 2018 r. zabezpieczyło w budżecie 1,8 mln zł.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl