Polska bez tajnej łączności

Przez osiem lat rządów koalicji PO i PSL mimo szumnych zapowiedzi nie zbudowano systemu mobilnej, szyfrowanej, bezpiecznej łączności dla najważniejszych osób w państwie. Mało tego. Jedna z rodzimych firm, bazująca na polskiej myśli technicznej, została praktycznie zniszczona przez działania ABW, kierowanej wówczas przez Krzysztofa Bondaryka.

Gdyby nie to, polskie przedsiębiorstwo mogłoby wyposażyć najważniejszych urzędników w nasze rodzime telefony komórkowe oparte na szyfrowaniu opracowanym przez polskich inżynierów. Padły też wszystkie inne projekty w tym zakresie. Także ten powstały w Wojskowej Akademii Technicznej zakładający stworzenie tajnej łączności komórkowej opartej na specjalnie do tego przeznaczonej zamkniętej infrastrukturze. Wszystko poszło do piachu. To, dlaczego tak się stało, powinno być dokładnie przeanalizowane przez ministra koordynatora służb.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Filmem w Kościół

Reżyser Wojciech Smarzowski przystąpił do promowania swojego najnowszego dzieła. „Kler”, bo tak się ono nazywa, opowiada o patologiach wśród duchownych Kościoła katolickiego. Już z zapowiedzi filmu należy się spodziewać, że będzie tak, jak zawsze u Smarzowskiego – nagromadzenie hipotetycznie możliwych, patologicznych wydarzeń, mające w zamyśle reżysera pokazywać „prawdziwy obraz”.

Tak było w „Weselu”, tak było w „Drogówce”. Równie mocno babrał się Smarzowski w patologii w ekranizacji powieści Jerzego Pilcha „Pod Mocnym Aniołem”. W „Wołyniu” jeszcze trochę niuansował, ale z zapowiedzi „Kleru” wynika, że będzie to jazda bez trzymanki. Promujący „Kler” plakat z wielką purpurową świnką skarbonką, gdzie otwór na monety ma kształt krzyża, świadczy o tym najlepiej. Podobnie jak wypowiedzi reżysera o tym, że należy wypowiedzieć konkordat i zdjąć krzyże ze ścian w budynkach publicznych, czy filmik, w którym on sam przebiera się za księdza. Smarzowski przekonuje także, że należy usunąć religię ze szkół. Aż dziw, że przy poprzednich filmach nie proponował delegalizacji alkoholu, wesel lub rozwiązania policji czy okupacji Ukrainy. No ale przecież „nie wolno porównywać”.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl