Włoski wątek i polityk PO

Stanisław Gawłowski może się stać poważnym problemem dla Platformy Obywatelskiej. Chodzi nie tylko o pięć zarzutów, w tym trzy korupcyjne, m.in. przyjęcia 200 tys. zł łapówki.

Śledczy bowiem bardzo szeroko interesują się jego działaniami, gdy był wiceministrem środowiska. Wówczas to pod jego nadzorem znajdował się m.in. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska oraz Bank Ochrony Środowiska. Obie instytucje były obsadzone przez zaufanych ludzi Gawłowskiego. To właśnie wtedy bardzo chętnie inwestowano nie tylko w farmy wiatrowe, ale udzielano również kredytów firmom powiązanym z włoskim kapitałem. Sam mam cały plik dokumentów dotyczących tych transakcji. Według moich informatorów mocno wątpliwych. A jest coś jeszcze. Salvatore A., rezydent Camorry w Polsce, który prowadził w Warszawie pizzerie z byłym mężem asystentki polityka PO. Przypadek?

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Iran to też nasza sprawa

Amerykanie nie żartują w sprawie Iranu. Warto ten fakt nie tylko przyjąć do wiadomości, ale także coś z nim zrobić. Na przykład wesprzeć Waszyngton w rozmowach z UE. Europejczyków w Iranie trzymają interesy ekonomiczne. Ale miejmy świadomość, że sporo koncernów zachodnich, które robią biznes z Teheranem, współfinansuje budowę gazociągu Nord Stream 2. Co więcej, miliardy euro zarabiają w Iranie Gazprom, Rosnieft czy Łukoil, z którymi nam bynajmniej nie po drodze.

To, że Amerykanie zapowiadają wyjątkowo twarde restrykcje na Iran i tych, którzy popierają ajatollahów, nie musi nas więc martwić. Powinniśmy raczej odpowiedzieć na apel sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo, który zwrócił się do sojuszników o wspólne wywieranie presji na Iran, by renegocjował porozumienie jądrowe. Warto też – bo to jest w naszym interesie – zachęcać USA, by zadziałały na rzecz obniżenia cen ropy w Europie. Mają takie możliwości i sporą ilość własnego surowca. Nasza dyplomacja podejmuje podziwu godne wysiłki, aby w sprawie Iranu składać dwuznaczne i nikogo niesatysfakcjonujące oświadczenia. To może lepiej opowiedzieć się aktywnie po stronie USA i coś na tym zyskać.

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl