Wielka noworoczna szopka Wolskiego już w środę w "Gazecie Polskiej"!

W najnowszym numerze „Gazety Polskiej”, który już w środę trafi do kiosków, Marcin Wolski przedstawi „Wielką noworoczną szopkę”, w której nie zabraknie takich postaci jak Emeryci w ortalionach lub Czyściciele. W wywiadzie numeru Dorota Kania rozmawiała z Kornelem Morawieckim o reformach sądownictwa i o tym, czy jego syn – Mateusz Morawiecki – będzie dobrym premierem dla Polski.

Ponadto w numerze:

Piotr Lisiewicz frywolnie odpowiada na pozew Mateusza Damięckiego

„Natychmiast wycofać gazetę z kiosków i punktów sprzedaży – takie żądanie wysunął Pan wobec mojej redakcji. Sąd ma to nakazać jeszcze przed wydaniem wyroku, bo wystąpił Pan o zabezpieczenie swoich roszczeń. Dlaczego? Czy może w artykule, o który Panu poszło, zmyśliłem jakieś fakty? Nie, niczego takiego mi Pan nie zarzuca. Zarzuca mi Pan 'fałszywą interpretację faktów', odmienną od własnej, w Pana przekonaniu prawdziwej. I za to gazetę won z kiosków”

- pisze w odpowiedzi Damięckiemu Lisiewicz. W polemice chodzi o tekst „Zarabiają u Putina, bronią Polski przed Kaczyńskim”, który ukazał się w miesięczniku „Nowe Państwo”.

„Poszukiwanie zagrabionych skarbów”

Piotr Nisztor przyjrzy się temu, w jaki sposób poszukiwane są zagrabione w czasie II wojny światowej skarby polskiej kultury i jak pomaga nam w tym FBI. 

„Armie niemiecka i radziecka okupujące terytorium Polski przy okazji działań wojennych dokonywały masowych grabieży muzeów, kościołów i prywatnych kolekcji. Wiele ze zbiorów nie było ewidencjonowanych. W efekcie lista strat wojennych (…) zawiera tylko ułamek tego, co faktycznie zostało wywiezione z Polski”

- czytamy w tekście Piotra Nisztora.

„Rok pod znakiem fejka”

- Według wielu komentatorów oraz językoznawców określenie „fake news” jest najpopularniejszym tworem językowym 2017 r. Z tej okazji przedstawiamy (bardzo) subiektywny wybór manipulacji, kłamstewek i półprawd, które pojawiły się w mijającym roku w polskich mediach i polityce

– pisze Wojciech Mucha w podsumowaniu fake newsów roku 2017.

Gruzińskie serce Lecha Kaczyńskiego. Niezwykła historia dziewczynki z Eredwi

Grzegorz Wierzchołowski przedstawi historię Ekateriny Beruaszwili, dziewczyny, której życie na zawsze w 2008 r. odmienił prezydent Lech Kaczyński. 

„Po powrocie do Gruzji i wznowieniu nauki dziewczynka nie mogła zapomnieć o naszym kraju. - Cały czas coś mnie do Polski ciągnęło. Dowiedziałam się, że w Tbilisi jest szkoła, w której w soboty odbywają się lekcje języka polskiego. Postanowiłam spróbować – mówi Eka”.

Źródło: niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

W obronie Polski, przeciw presji Brukseli! Węgierscy posłowie będą głosować nad wsparciem Warszawy

/ Walkerssk

Parlament węgierski będzie we wtorek głosować nad projektem rezolucji "o poparciu Polski wobec presji Brukseli" - wynika z opublikowanej dziś przez agencję MTI kroniki parlamentarnej. „Wzywamy rząd Węgier, by poparł Polskę, nie pozwolił uszczuplić zagwarantowanych w traktacie podstawowym praw Polski i nie popierał propozycji, które ograniczyłyby zasadnicze prawa wynikające z członkostwa Polski w UE” – napisano w projekcie rezolucji.

W złożonym przez szefa parlamentarnej Komisji Spraw Zagranicznych Zsolta Nemetha projekcie rezolucji, opublikowanym na stronie parlamentu, napisano, że węgierski parlament uważa za nieuzasadnione, iż Parlament Europejski i Komisja Europejska zainicjowały wszczęcie wobec Polski postępowania na podstawie art. 7 Traktatu o UE.

„Wzywamy rząd Węgier, by poparł Polskę, nie pozwolił uszczuplić zagwarantowanych w traktacie podstawowym praw Polski i nie popierał propozycji, które ograniczyłyby zasadnicze prawa wynikające z członkostwa Polski w UE”

– napisano w projekcie rezolucji.

Zaapelowano w nim także do węgierskich posłów Parlamentu Europejskiego, by nie popierali propozycji instytucji Unii Europejskiej, która opowiada się za postępowaniem przeciw Polsce wszczętym na podstawie artykułu 7. Traktatu o UE.

W uzasadnieniu projektu podkreślono, że 15 listopada 2017 r. Parlament Europejski przyjął rezolucję dotyczącą sytuacji w Polsce, zgodnie z którą rozpocznie przygotowanie do zainicjowania postępowania na podstawie art. 7 przeciw polskiemu rządowi, a 20 grudnia Komisja Europejska ogłosiła, że zdecydowała o uruchomieniu postępowania zgodnie z art. 7.

Zaznaczono, że parlament Węgier widzi w postępowaniu wobec Polski niebezpieczny precedens, gdyż tą decyzją Komisja Europejska wykracza poza swój zakres kompetencji strażnika traktatów.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl