Wielka noworoczna szopka Wolskiego już w środę w "Gazecie Polskiej"!

W najnowszym numerze „Gazety Polskiej”, który już w środę trafi do kiosków, Marcin Wolski przedstawi „Wielką noworoczną szopkę”, w której nie zabraknie takich postaci jak Emeryci w ortalionach lub Czyściciele. W wywiadzie numeru Dorota Kania rozmawiała z Kornelem Morawieckim o reformach sądownictwa i o tym, czy jego syn – Mateusz Morawiecki – będzie dobrym premierem dla Polski.

Ponadto w numerze:

Piotr Lisiewicz frywolnie odpowiada na pozew Mateusza Damięckiego

„Natychmiast wycofać gazetę z kiosków i punktów sprzedaży – takie żądanie wysunął Pan wobec mojej redakcji. Sąd ma to nakazać jeszcze przed wydaniem wyroku, bo wystąpił Pan o zabezpieczenie swoich roszczeń. Dlaczego? Czy może w artykule, o który Panu poszło, zmyśliłem jakieś fakty? Nie, niczego takiego mi Pan nie zarzuca. Zarzuca mi Pan 'fałszywą interpretację faktów', odmienną od własnej, w Pana przekonaniu prawdziwej. I za to gazetę won z kiosków”

- pisze w odpowiedzi Damięckiemu Lisiewicz. W polemice chodzi o tekst „Zarabiają u Putina, bronią Polski przed Kaczyńskim”, który ukazał się w miesięczniku „Nowe Państwo”.

„Poszukiwanie zagrabionych skarbów”

Piotr Nisztor przyjrzy się temu, w jaki sposób poszukiwane są zagrabione w czasie II wojny światowej skarby polskiej kultury i jak pomaga nam w tym FBI. 

„Armie niemiecka i radziecka okupujące terytorium Polski przy okazji działań wojennych dokonywały masowych grabieży muzeów, kościołów i prywatnych kolekcji. Wiele ze zbiorów nie było ewidencjonowanych. W efekcie lista strat wojennych (…) zawiera tylko ułamek tego, co faktycznie zostało wywiezione z Polski”

- czytamy w tekście Piotra Nisztora.

„Rok pod znakiem fejka”

- Według wielu komentatorów oraz językoznawców określenie „fake news” jest najpopularniejszym tworem językowym 2017 r. Z tej okazji przedstawiamy (bardzo) subiektywny wybór manipulacji, kłamstewek i półprawd, które pojawiły się w mijającym roku w polskich mediach i polityce

– pisze Wojciech Mucha w podsumowaniu fake newsów roku 2017.

Gruzińskie serce Lecha Kaczyńskiego. Niezwykła historia dziewczynki z Eredwi

Grzegorz Wierzchołowski przedstawi historię Ekateriny Beruaszwili, dziewczyny, której życie na zawsze w 2008 r. odmienił prezydent Lech Kaczyński. 

„Po powrocie do Gruzji i wznowieniu nauki dziewczynka nie mogła zapomnieć o naszym kraju. - Cały czas coś mnie do Polski ciągnęło. Dowiedziałam się, że w Tbilisi jest szkoła, w której w soboty odbywają się lekcje języka polskiego. Postanowiłam spróbować – mówi Eka”.

Źródło: niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Kto to się zabrał za wytykanie „wpadek” prezydenta!? Boki zrywać! WIDEO

/ Zrzut ekranu z youtube.com

Dziś szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, pytany przez dziennikarzy, czy Andrzej Duda podpisywał deklarację polsko-amerykańską stojąc obok siedzącego prezydenta USA - co widać na opublikowanych zdjęciach - wyjaśnił, że zdjęcia pokazują pewną sekwencję zdarzeń. Nie przeszkodziło to byłemu prezydentowi – "królowi wpadek" – Bronisławowi Komorowskiemu – skomentować tej sytuacji.

Prof. Szczerski wyjaśnił, że założeniem upublicznienia tego zdjęcia, było to, że oddaje ono naturalny charakter tych rozmów w sposób niepozowany - taki, jakich setki na wszystkich możliwych portalach. Miało ono pokazywać pewną dynamikę spotkania.

To jest pewna sekwencja, te zdjęcia, to nie jest ta ceremonia oficjalnego podpisywania deklaracji (...) To jest taki moment, gdzie (...) została oddana ta druga część pobytu prezydenta Polski w Białym Domu, taka bardziej spontaniczna, bardziej nieformalna, ta bardziej naturalna, inna od takich sztampowych ilustracji – ocenił.

Do rzekomej "wpadki" odniósł się w TVN24 były prezydent, Bronisław Komorowski.

Ja naprawdę myślałem, że to też jest fotomontaż. Gdy zobaczyłem za pierwszym razem, myślałem, że to ktoś zrobił złośliwość. Trochę pomyślałem nawet: "no widzisz, sam żeś tak urządzał, czy twoi ludzie urządzali tego rodzaju hece przeciwko mnie, sam padasz ofiarą podobnej manipulacji, ale zdaje się, że to nie jest manipulacja – stwierdził.

Bronisławowi Komorowskiemu przypominamy, jak wyglądała jego rozmowa z Barackiem Obamą...

 

 

Źródło: tvn24.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl