Strach i niedowierzanie

Od wielu miesięcy nieraz dawałem wyraz zdziwieniu, że organa ścigania – prokuratura i służby specjalne – nie rozliczają aferzystów rządu PO-PSL, a także ze słabym skutkiem patrzą na ręce obecnie rządzącym.

Jednak to, co się działo w ostatnim tygodniu przed świętami, zadaje kłam takim twierdzeniom. Akcja CBA i zarzuty korupcyjne, jakie po zdjęciu immunitetu mają usłyszeć prominentny polityk PO Stanisław Gawłowski i wpływowy senator PiS-u Stanisław Kogut, świadczą najlepiej, że hasło „nie ma świętych krów” jest więcej niż aktualne. Tym, którzy niejedno mają na sumieniu, wydarzenia te pewnie poważnie zaburzyły komfort świątecznych biesiad. Inni nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Na jeszcze innych padł blady strach. A wiele wskazuje na to, że to nie koniec i najbliższe tygodnie przyniosą więcej.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

My, Izrael, Ukraina 

Jak ujawnił Jerzy Targalski, nad poprawką klubu Kukiz’15 do ustawy o IPN-ie, wadliwie definiującą ludobójstwo ukraińskich nacjonalistów, pracowali prof. Czesław Partacz, uczestnik rosyjskiej konferencji na Krymie, oraz prof. Włodzimierz Osadczy ze Stowarzyszenia Polska-Wschód, dawnego… Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej.

PiS ją przyjął, a gdyby tego nie zrobił, Kukiz oskarżyłby PiS o probanderyzm. To problem nieznany w III RP; wtedy Polacy drżeli przed tym, co o nas napiszą za granicą. Zmieniliśmy to, dziś nagradzają polityków za obronę Polski. Mentalność niepodległościowa wyparła postkolonialną, a wraz z tym wróciły przedwojenne problemy, te z publicystyki Mackiewicza czy Bączkowskiego. Dla niektórych opłacalne jest licytowanie się na twardość np. w podejściu do sąsiadów słabszych niż Rosja czy Niemcy. Nie zawsze zgodną z polskim interesem. Dojrzała polityka zakłada, że są państwa nam wrogie (Rosja), są te, których dominacji się przeciwstawiamy (Niemcy), i te, z którymi spieramy się, ale chcemy sojuszu (USA, Izrael, Ukraina). Brak tej świadomości szkodzi. Kto nie był radykalny w sprawie Smoleńska, a jest taki w sprawie Izraela i Ukrainy, nie ma mojego zaufania.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl