Szczepkowska pluje jadem. Oto jak wyzywała ministra Błaszczaka

Joanna Szczepkowska / screen Telewizja Republika

- Policyjny piesku. Jedyne co umiesz to łasić się i podawać łapę - tak zaczyna się pełen jadu wywód Joanny Szczepkowskiej, która dosłownie dostała furii po wywiadzie ministra Mariusza Błaszczaka dla radiowej Jedynki. Dlaczego słowa szefa MSWiA o końcu komunizmu w Polsce tak rozwścieczyły aktorkę?

Tydzień temu w Polsce skończył się komunizm - skomentował najnowsze zmiany w sądownictwie na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia Mariusz Błaszczak. Minister nawiązał tym samym to słynnego już zdania wypowiedzianego przez Joannę Szczepkowską z 1989 r. dotyczącego pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce. Na reakcję aktorki nie trzeba było długo czekać - tuż po audycji na jej facebookowym profilu pojawił się pełen obelg wywód skierowany do szefa MSWiA:

Myślałam czy się dać się sprowokować i wywołać lawinę drwin, gróźb i wykrzywionych fotografii. Przecież po coś to powiedział. Z drugiej strony milczenie jest objawem strachu. 

 - zaczyna swój dramatyczny wpis Szczepkowska. 

Nie milczałam, kiedy historyk liberalnej lewicy Norman Davies dla towarzyskich korzyści usunął ze swojej faktografii cały mój epizod z Dziennika Telewizyjnego, tym bardziej dlaczego mam milczeć teraz?

- dodaje. Dalej jedzie już po bandzie:

Towarzyszu Ministrze Błaszczak – przyboczny grabarzu demokracji . który własnego zdania sklecić nie umie, tylko ściąga z lekcji historii i powtarza bez zrozumienia. Żeby takie zdanie wybrzmiało i miało sens, trzeba je mówić z pozycji ryzyka, a nie ze stołka w rządzie.  

- zaczyna swój atak aktorka. Oczywiście niejako "przy okazji" dostaje się całej ekipie rządzącej:

Wasza od siedmiu boleści władza , pozwala sobie kończyć i zaczynać co chce i kiedy chce, bez szacunku do Konstytucji i jakichkolwiek obyczajów międzyludzkich.

 - peroruje Szczepkowska, sięgając po coraz ostrzejsze inwektywy w kierunku ministra:

Policyjny piesku. Jedyne co umiesz to łasić się i podawać lapę. Nie masz własnych myśli, nie masz własnego zdania, możesz tylko ściągać i powtarzać cudze słowa jako swoje. Jesteś idealnym typem komunistycznego aparatczyka.

Oprócz wiadra pomyj, aktorka snuje również wizję, w której Prawo i Sprawiedliwość pozbywa się Mariusza Błaszczaka:

Ale My stworzymy Nową Solidarność, a wtedy PiS pierwszy Cię wyrzuci, bo będą potrzebowali silniejszych [...] Władza PiS skończy marnie i to zdanie towarzyszu ministrze Błaszczak powtarzajcie sobie co wieczór, żebyś w razie czego nie zapomniał .  

- prorokuje aktorka.

Na razie minister Błaszczak nie odniósł się do słów Joanny Szczepkowskiej.

Cały wpis można przeczytać tutaj:

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Facebook


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Kto to się zabrał za wytykanie „wpadek” prezydenta!? Boki zrywać! WIDEO

/ Zrzut ekranu z youtube.com

Dziś szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, pytany przez dziennikarzy, czy Andrzej Duda podpisywał deklarację polsko-amerykańską stojąc obok siedzącego prezydenta USA - co widać na opublikowanych zdjęciach - wyjaśnił, że zdjęcia pokazują pewną sekwencję zdarzeń. Nie przeszkodziło to byłemu prezydentowi – "królowi wpadek" – Bronisławowi Komorowskiemu – skomentować tej sytuacji.

Prof. Szczerski wyjaśnił, że założeniem upublicznienia tego zdjęcia, było to, że oddaje ono naturalny charakter tych rozmów w sposób niepozowany - taki, jakich setki na wszystkich możliwych portalach. Miało ono pokazywać pewną dynamikę spotkania.

To jest pewna sekwencja, te zdjęcia, to nie jest ta ceremonia oficjalnego podpisywania deklaracji (...) To jest taki moment, gdzie (...) została oddana ta druga część pobytu prezydenta Polski w Białym Domu, taka bardziej spontaniczna, bardziej nieformalna, ta bardziej naturalna, inna od takich sztampowych ilustracji – ocenił.

Do rzekomej "wpadki" odniósł się w TVN24 były prezydent, Bronisław Komorowski.

Ja naprawdę myślałem, że to też jest fotomontaż. Gdy zobaczyłem za pierwszym razem, myślałem, że to ktoś zrobił złośliwość. Trochę pomyślałem nawet: "no widzisz, sam żeś tak urządzał, czy twoi ludzie urządzali tego rodzaju hece przeciwko mnie, sam padasz ofiarą podobnej manipulacji, ale zdaje się, że to nie jest manipulacja – stwierdził.

Bronisławowi Komorowskiemu przypominamy, jak wyglądała jego rozmowa z Barackiem Obamą...

 

 

Źródło: tvn24.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl