Targalski ostro o totalnej opozycji i Tusku: Uważają, że to nie jest ich państwo, jeśli nie mogą kraść

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Na antenie Telewizji Republika dr Jerzy Targalski w mocnych słowach skwitował ostatnie działania totalnej opozycji. Pytany o ewentualny powrót do polityki krajowej Donalda Tuska, Targalski podkreśla, że trudno tu w ogóle mówić o jakiejkolwiek opozycji. Jego zdaniem politycy PO i Nowoczesnej dawno przekroczyli już wszelkie granice.

Według dr. Jerzego Targalskiego obserwacja wydarzeń na polskiej scenie politycznej sugeruje, iż teraz „będzie się tworzyła nowa scena polityczna na bazie zjednoczonej prawicy”. Podsumowując ostatni rok i najważniejsze wydarzenia polityczne Targalski zwraca uwagę na kolejne ataki totalnej opozycji.

- U nas w kraju największym zjawiskiem jest wykorzenienie się Targowicy i coraz większa skala zdrady beneficjentów III RP. Myślę, że teraz będzie się tworzyła nowa scena polityczna na bazie zjednoczonej prawicy. Pomysły, że Tusk wróci na żabie albo PO czy Nowoczesna - to są wszystko bzdury. Oni nie są opozycją, to jest Targowica! Uważają, że to nie jest ich państwo, jeśli nie mogą kraść - zaznaczył dr Jerzy Targalski.

 
Odnosząc się z kolei do sytuacji na arenie międzynarodowej dr Targalski zwraca uwagę na współpracę z USA, oraz stale rosnące zagrożenie ze strony Rosji.

- Na koniec roku trzeba wyróżnić początek czterech procesów, przy czym dwa z nich są prawie niezauważalne. Pierwsza sprawa to obecność USA. Składa się m. in. na to dostarczenie broni na Ukrainę i zapowiedź sprzedaży broni dla Polski. Armia Stanów Zjednoczonych jest po to, aby bronić interesów gospodarczych. Drugi, i to jest na razie mało widoczne, to początek upadku niemieckiej UE. Oczywiście Niemcy, jak to zwykle, nastawieni są na imperializm. Niemcy są łapczywe, chcą za dużo i przechodzą do jawnej wojny przeciwko Polsce. Zaczął się pewien proces oporu i on będzie miał coraz większe brutalne działania, jak na przykład odcinanie unijnych środków finansowych. Ten proces będzie trwał kilka lat, ale najważniejsze, że się rozpoczął. Mam nadzieję, że Polska nie będzie kapitulowała, ponieważ pomogłaby Niemcom

- zaznaczył dr Targalski.

Trzecim zjawiskiem jest początek skoku do przodu Rosji. Rosja chce niebezpieczeństwo od siebie odsunąć poprzez infiltrację Europy. Początek jest taki, że kto nie chce dyktatu lewaków i Niemców, to będzie szukał oparcia w Rosji. Mamy już prorosyjskie partie w różnych rządach. Opór wobec Niemiec będzie wykorzystany przez Rosję. No i czwarte to fakt, że nie będzie wojny amerykańsko-chińskiej. Mamy coś w rodzaju zbrojnego zawieszenia broni. Będzie rywalizacja na progu gospodarczym, będzie to wykorzystywane przez Chiny. Kiedy będą się czuć pewnie, posuną się dalej. Faktem stanie się również coraz bliższa współpraca USA z Indiami i Japonią. Rosja jest dodatkiem do Chin. Dla nas jest dobre, że tworzy się pewna równowaga. Otworzyłbym się teraz na Indie, które są państwem wschodzącym. Jak szybko te zmiany będą się posuwać, tego nie wiemy, ponieważ na to składa się wiele czynników – mówił dr Jerzy Targalski na antenie Telewizji Republika.

 

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Adamowicz zmiękł? Ustalono, jak będą wyglądać uroczystości na Westerplatte

/ twitter.com/@MichalKruzynski

1 września, w czasie uroczystości na Westerplatte, Apel Pamięci zostanie odczytany przez oficera Marynarki Wojennej – poinformował prezydent Gdańska Paweł Adamowicz po spotkaniu z przedstawicielami wojska i MON, do którego doszło dziś w gdańskim magistracie.

Porozumieliśmy się, że w 100-lecie ZHP harcerze wygłoszą przesłanie, które zakończą przypomnieniem nazwisk reprezentatywnych dla harcerzy poległych, zamordowanych w czasie II wojny światowej. To przesłanie poprzedzi następny punkt, jakim będzie Apel Pamięci odczytany przez oficera Marynarki Wojennej

- poinformował prezydent Gdańska.

CZYTAJ WIĘCEJ: Szef MON odpowiada na list Adamowicza. W pewnej kwestii ma wątpliwości. Padły słowa o "medialnej zagrywce"

W ramach Apelu Pamięci wygłaszanego co roku w czasie gdańskich uroczystości, wymieniani są polegli za ojczyznę, w tym żołnierze z Westerplatte, po ich "wezwaniu" pada hasło "Stańcie do apelu".

Jest szansa i taka padła propozycja, wydaje mi się że bardzo dobra, aby na wezwania oficera wspólnie odpowiedzieli młodzi żołnierze - członkowie Kompanii Reprezentacyjnej wraz z młodymi harcerzami

– powiedział Adamowicz.

Dodał, że "został zapewniony przez przedstawiciela Ministerstwa Obrony Narodowej", że uroczystości na Westerplatte nie będzie towarzyszył tzw. Apel Smoleński.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl