Wiceszef MON na rozmowach w Izraelu

/ Krzysztof Sitkowski / Gazeta Polska

Dziś podsekretarz stanu w MON Tomasz Szatkowski przebywał w Tel Awiwie, gdzie przewodniczył polskiej delegacji uczestniczącej w XV rundzie Dialogu Strategiczno-Obronnego Ministerstwa Obrony Izraela i Ministerstwa Obrony Narodowej RP.

W ramach kolejnej rundy dialogu minister Szatkowski spotkał się z Dyrektorem Biura Polityczno-Wojskowego płk (rez.) Zoharem Palti oraz Dyrektorem Generalnym MON Ehudem Adamem.

Gospodarze omówili zagrożenia i wyzwania związane ze stabilizacją sytuacji bezpieczeństwa w bezpośrednim sąsiedztwie Izraela. Tematem spotkania była także sytuacja bezpieczeństwa w regionie Europy Wschodniej oraz kwestie zagrożeń konwencjonalnych i terrorystycznych dla UE i NATO. Dokonano oceny możliwych konsekwencji toczących się konfliktów zbrojnych oraz ich wpływu na politykę obronną Polski i Izraela.

Szczegółowo przedyskutowane zostały także sprawy dotyczące dotychczasowej współpracy wojskowej oraz technicznej i plany jej rozwoju w roku 2018 i latach następnych, z uwzględnieniem planów modernizacji SZ RP.

Źródło: CO MON

SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Skazany złapany z kontrabandą

/ opolska.policja.gov.pl

Opolska policja zatrzymała 39-latka, który przewoził ciężarówką dwie tony tytoniu bez akcyzy. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany listem gończym i ma do odbycia karę ponad czterech lat więzienia za inne przestępstwo.

Do zatrzymania ciężarówki z kontrabandą doszło na zjeździe z autostrady A4 podczas wspólnej akcji policjantów z wydziału ds. zwalczania przestępczości gospodarczej KW Policji w Opolu i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Jak informuje opolska policja, początkowo kierujący ciężarówką mężczyzna utrzymywał, że wiezie towar z Niemiec na Węgry i ma wszystkie wymagane dokumenty. Podczas kontroli okazało się, że było to kłamstwo. W części towarowej pojazdu funkcjonariusze znaleźli ponad dwie tony suszu tytoniowego bez znaków akcyzy. Straty, jakie poniosłoby z tego tytułu państwo, oszacowano na blisko milion złotych.

Podczas kontroli w samochodzie policjanci znaleźli też fałszywe prawo jazdy. Okazało się, że kierowca jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Okręgowy w Katowicach, który wymierzył mu karę ponad czterech lat więzienia za inne przestępstwo. Oprócz zasądzonej już kary zatrzymanemu grozi dodatkowo do trzech lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl