Uschnięta choinka z Placu Weneckiego zyska nowe życie

/ pixabay.com

Opisywana w mediach choinka z Placu Weneckiego w Rzymie, która uschła zaraz po ustawieniu, nie może zaznać spokoju - tak prasa podsumowuje kolejne zamieszanie wokół drzewka. Gdy zaczęto rozbierać je z dekoracji, władze kazały znów je nałożyć. Później drzewko zostanie pocięte, a z drewna powstanie domek, który trafi na plac zabaw dla dzieci.

Choinka z centrum Wiecznego Miasta, nazywana "łysym drapakiem" stała się, jak się zauważa, niekwestionowaną "bohaterką" tegorocznych obchodów Świąt. Wywoływała skrajne emocje: od oburzenia jej stanem i wydatkami z kasy miejskiej w wysokości prawie 50 tysięcy euro na jej transport po politowanie i zachwyt.

Na plac od 8 grudnia przychodziły tłumy ludzi, by zrobić zdjęcie rzadkich suchych gałęzi bez igieł. Zawieszono na nich setki liścików od rzymian i turystów.

We wtorek robotnicy przystąpili do rozbierania choinki. Zdjęli z niej kilkaset bombek oraz wielką świecącą gwiazdę z czubka. Po kilku godzinach władze Rzymu wydały polecenie, by natychmiast wstrzymać demontaż dekoracji i ponownie ozdobić świerk, bo ma jeszcze zostać na placu. W ciągu następnych godzin powróciły bombki, lampki i gwiazda.

Emocje i spekulacje wywoływało także to, co będzie z choinką, która, jak przyznał zarząd miasta, stała się jedną z największych atrakcji włoskiej stolicy ostatnich tygodni i "międzynarodową gwiazdą".

Burmistrz Virginia Raggi ogłosiła, że drzewko zostanie pocięte i w takiej postaci odtransportowane do Val di Fiemme w Trydencie, skąd je przywieziono. Zgodnie z porozumieniem zawartym przez władze Rzymu i regionu na północy Włoch z drewna zbudowany zostanie domek, który będzie ustawiony w parku. Matki będą mogły w nim karmić dzieci. Będzie tam też miejsce na zabawę.

- Z upływem dni choinka zdobyła sympatię i miłość zdecydowanej większości osób, teraz będzie miała nowe życie - oświadczyła burmistrz w specjalnej nocie.

Media podały, że rządzący Rzymem parlamentarny Ruch Pięciu Gwiazd zorganizuje pożegnanie choinki. Wydana zostanie również książka z tekstami z bilecików, jakie na niej zawieszono.

Po drugiej stronie Tybru, na placu Świętego Piotra, trwa demontaż choinki, przywiezionej z Polski w darze dla papieża Franciszka. Z jej drewna powstaną zabawki dla dzieci.

Źródło: PAP, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Kompromitujące nagranie marszałka woj. łódzkiego z PO! Kim jest Witold Stępień?

Witold Stępień / print screen TVP Info

Kompromitujące nagranie marszałka województwa łódzkiego – Witolda Stępnia z Platformy Obywatelskiej – ujawnił dziś Michał Rachoń w programie "Minęła 20" na antenie TVP Info. Kim jest ten polityk?

Kim jest mężczyzna, który leży pijany na posesji w Łodzi i krzyczy - "k...a, k...a"? Jak stwierdziło TVP Info, jest nim Witold Stępień, który funkcję marszałka województwa łódzkiego sprawuje od 2010 roku. Samorządowiec należy do Platformy Obywatelskiej. 

print screen TVP Info

Andrzej Kosiński CC BY 3.0 - marszałek Stępień

Na jego stronie internetowej czytamy, że zawsze interesowała go polityka, funkcjonowanie mechanizmów administracji i samorządów.

Dlatego w 1998 r. wziąłem udział w wyborach samorządowych z listy Konstantynowskiego Porozumienia Samorządowego. Od stycznia 2001 r. jestem członkiem Platformy Obywatelskiej. Rok później zostałem sekretarzem miasta w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie. Nadzorowałem sprawy organizacyjne, kadrowe, pracę Biura Rady Miejskiej, Gminnego Centrum Informacji, Referatu Pozyskiwania Funduszy i Promocji, Referatu Oświaty, Domu Kultury, Przychodni Miejskiej, Biblioteki, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Ośrodka Pomocy Społecznej. Wyliczam te funkcje, żeby pokazać, jak ciężką, ale dobrą szkolę trzeba przejść, żeby poznać od podszewki mechanizm podejmowania decyzji, planowania budżetu, zdobywania i dzielenia pieniędzy, ustalania hierarchii potrzeb, a także odpowiedzialności za siebie i innych. Wszystko to wymagało ciągłego podnoszenia kwalifikacji. W 2004 r. uzyskałem od Ministra Skarbu Państwa dyplom złożenia egzaminu dla członków rad nadzorczych

– wyjaśnia Stępień.

Samorządowiec chwali się, że "stara się działać jak najbardziej aktywnie na różnych polach".

Lubię spacerować po górach. Interesuję się prasą, mediami i komputerami. Ale największą moją pasją jest praca dla innych i związane z tym projekty – Łódzka Kolej Aglomeracyjna, system nowoczesnych dróg w województwie, czyste środowisko, rozwój energii odnawialnych, nowe inwestycje i praca dla ludzi

– wymienia wśród swoich pasji.

Witold Stępień był wielokrotnie odznaczany – m.in. w październiku 2010 roku otrzymał brązowy medal za zasługi dla obronności kraju.

Źródło: witoldstepien.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl