Bank Światowy podniósł prognozę dla Polski

/ fot. geralt/ pixabay.com

Bank Światowy prognozuje, że PKB Polski wzrośnie w 2018 roku o 4 proc., w 2019 o 3,5 proc., a w 2020 o 3,1 proc. Tak wynika z raportu banku. W 2017 roku, według prognoz, wzrost wyniósł 4,5 proc.

W październikowym raporcie Bank Światowy prognozował, że PKB Polski wzrośnie w 2017 r. o 4,0 proc., w 2018 r. o 3,6 proc., a w 2019 r. o 3,4 proc.

Aktualizacja prognozy dla Polski odzwierciedla lepszą niż oczekiwano sytuację gospodarczą w strefie euro, co wspiera polski eksport. Ponadto spadek stopy bezrobocia do historycznie niskiego poziomu i zauważalny wzrost płac sprzyjają konsumpcji 

– napisano.

Źródło: PAP, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Chciał przekupić policjantów... odzieżą

Nielegalny handel / dolnoslaska.policja.gov.pl

Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który usiłował wręczyć korzyść majątkową policjantom w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Takie zachowanie spowodowane było podejrzeniem, że odzież, którą oferuje do sprzedaży, może pochodzić z nielegalnego źródła. Teraz za swój czyn odpowie on przed sądem.

Średzcy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który na placu targowym oferuje do sprzedaży towar z podrobionymi znakami akcyzy. Funkcjonariusze podjęli wobec wskazanej osoby czynności służbowe, w trakcie których w pewnym momencie otrzymali „propozycję”. 55-latek, chcąc skłonić policjantów do odstąpienia przez nich od czynności służbowych, a tym samym, aby uniknąć odpowiedzialności, zaproponował funkcjonariuszom odzież, którą handlował.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Policjanci na miejscu zabezpieczyli około 400 sztuk ubrań różnych marek. Śledczy wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

W związku z usiłowaniem wręczenia korzyści majątkowej policjanci przedstawili 55-latkowi zarzut. Za swój czyn mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl