IPN publikuje opinię w sprawie „Bolka”. Cenckiewicz: Prokuratura obnaża kłamstwo naczelne III RP!

Lech Wałęsa / Fotomag/Gazeta Polska

Dziś IPN opublikował opinię Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Sehna w Krakowie w sprawie teczek TW "Bolka". - Kolejny etap ku pełni prawdy o Wałęsie. Mam sporą satysfakcję osobistą - zaczął minister Macierewicz, po drodze było sporo udręki, potem wyszła książka, później znów upokorzenia, no a teraz Prokuratura RP obnaża kłamstwo naczelne III RP! - napisał na Twitterze Sławomir Cenckiewicz.

Dzisiaj IPN opublikował opinię Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Sehna w Krakowie, wydaną w śledztwie w sprawie podrobienia dokumentów operacyjnych Służby Bezpieczeństwa na szkodę Lecha Wałęsy. Publikację opinii Instytutu im. Sehna IPN zapowiedział po wtorkowej decyzji Sądu Rejonowego w Gdańsku, który po rozpatrzeniu zażalenia pełnomocnika Wałęsy na decyzję białostockiego IPN o umorzeniu śledztwa ws. podrobienia przez SB akt TW "Bolek", zlecił dalsze śledztwo w tej sprawie oraz przygotowanie nowej opinii grafologów.

CZYTAJ WIĘCEJ: IPN opublikował opinię dotyczącą "Bolka"

IPN podkreślił, że sąd nie zakwestionował ustaleń IPN o autentyczności dokumentów z teczki "Bolka". Dodatkowa opinia grafologów wymagana jest ze względu na "znaczenie tej sprawy dla Lecha Wałęsy i historii Polski" - podał Instytut Pamięci Narodowej.

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek proszony dziś o komentarz w sprawie publikacji opinii podkreślił, że do byłego prezydenta RP Lecha Wałęsy IPN podchodzi tak, jak do każdego innego obywatela.

Lech Wałęsa jest jednym z obywateli Polski. Istotą wielkiego ruchu "Solidarności" było to, że każda osoba jest równa wobec prawa, że nie ma równych i równiejszych

 – zaznaczył.

Jak dodał, „Instytut Pamięci Narodowej nigdy nie zrobił nic, co byłoby złamaniem prawa".

My działamy w systemie określonego prawa i tylko takie jest nasze działanie. Jeżeli musimy podjąć jakieś decyzje, to jest to związane z obowiązującym w Polsce prawem. Tak również podchodzimy do Lecha Wałęsy

- wyjaśnił Szarek.

Publikację opinii Instytutu Ekspertyz Sądowych skomentował na Twitterze również szef Wojskowego Biura Historycznego, dr hab. Sławomir Cenckiewicz.

Kolejny etap ku pełni prawdy o Wałęsie. Mam sporą satysfakcję osobistą - zaczął minister Macierewicz, po drodze było sporo udręki, potem wyszła książka, później znów upokorzenia, no a teraz Prokuratura RP obnaża kłamstwo naczelne III RP!

- napisał historyk.

Źródło: Twitter, PAP, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Mieszkania plus "pod klucz"? Lokatorzy sami zdecydują, jaki chcą standard

/ Pixabay/ Plecesse

Lokatorzy gdyńskiego Mieszkania plus już na etapie naboru muszą zdecydować, w jakim standardzie ma zostać oddane ich mieszkanie - powiedział Tomasz Górnicki, członek zarządu BGK Nieruchomości. Jak dodał, stawka czynszu w przypadku mieszkanie oddanego "pod klucz" będzie wyższa o około 30 proc.

26 października (piątek) rozpocznie się nabór wniosków dla najemców gdyńskiego programu Mieszkanie plus. Jak informował BGK Nieruchomości, 172 mieszkaniami zainteresowanych jest 621 osób (tyle osób wypełniło ankietę).

Jak powiedział Górnicki, "do wyboru jest tzw. standard deweloperski oraz mieszkanie 'pod klucz'". "Stawka czynszu w przypadku mieszkanie oddanego 'pod klucz' będzie wyższa o około 30 proc., w porównaniu do standardu deweloperskiego" - dodał członek zarządu BGK Nieruchomości.

Oddanie mieszkania pod klucz wiąże się "zarówno z wyższymi opłatami, jak i dłuższym oczekiwaniem na mieszkanie" - przypomniał Górnicki. "W mieszkaniu oddanym pod klucz znajdzie się zarówno tak zwany biały montaż, podłogi, glazura kuchenna i łazienkowa" - podał. 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl