PO i Nowoczesna nie obrywały tak od lat. Feministki są wściekłe: „PiS rozjechał opozycję”

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Na nic lansowanie się na „czarnych marszach” i pokrzykiwanie na wiecach. Po dzisiejszym głosowaniu w Sejmie feministki są wściekłe... Porządnie oberwało się politykom Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej za to, w sejmowych głosowaniu zapadła decyzja, że obywatelski projekt komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”, który zakładał liberalizację obowiązujących przepisów ws. aborcji, nie będzie dalej procedowany.

Jak już informowaliśmy posłowie zdecydowali w głosowaniu, że obywatelski projekt komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”, który zakładał liberalizację obowiązujących przepisów ws. aborcji, nie będzie dalej procedowany. Został on odrzucony w pierwszym czytaniu. Za jego odrzuceniem głosowało 202 posłów, przeciw było 194, wstrzymało się siedmiu.

Przedstawicielka inicjatywy „Ratujmy Kobiety 2017” radna Warszawy Paulina Piechna-Więckiewicz ze stowarzyszenia „Inicjatywa Polska” nie przebierała w słowach krytykując posłów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

- Samymi siłami posłów Nowoczesnej można było doprowadzić do tego, by projekt przeszedł dalej w procedowaniu. Nawet politycy PiS, w tym Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz i Ryszard Terlecki, głosowali za skierowaniem tego projektu do dalszych prac w komisji. Tym samym rozjechali opozycję parlamentarną i myślę, że Jarosław Kaczyński bardzo się teraz śmieje z tego, co się wydarzyło. To, że była to polityczna gra z ich strony, to ja nie mam żadnych wątpliwości, natomiast nie zmienia to faktu, że Platforma Obywatelska i Nowoczesna bardzo się podłożyły – oceniła na antenie „Radia Dla Ciebie” Paulina Piechna-Więckiewicz z komitetu inicjatywy ustawodawczej „Ratujmy Kobiety 2017”.

Pytana o powody braku mobilizacji ze strony posłów opozycji podczas głosowania w Sejmie, przedstawicielka „Inicjatywy Polskiej” przyznała, że „chciałaby mieć nadzieje, że jest to po prostu brak organizacji”, jednak jej zdaniem chodziło o coś innego.

- Ci posłowie, którzy byli na sali sejmowej i nie wzięli udziału w głosowaniu znani są ze swych konserwatywnych poglądów. Posłowie ci, udając, że nie ma ich na sali sejmowej wyrazili w ten sposób swoją opinię na temat projektu „Ratujmy Kobiety 2017”.  [...] Głosowali oni nogami wykazując się hipokryzją i tchórzostwem – mówiła feministka.

Źródło: niezalezna.pl, PAP


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Minister Mucha zdradza szczegóły pytań referendalnych dotyczących nowej Konstytucji

/ prezydent.pl

– Kilkadziesiąt propozycji pytań sformułowali dotąd prawnicy, we współpracy z obywatelami, w ramach prac nad referendum w sprawie nowej konstytucji – poinformował zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP, Paweł Mucha.

Wyodrębniliśmy osiemnaście obszarów zagadnień i na tym gruncie prawnicy sformułowali już ok. 60 pytań

- powiedział w Białymstoku prezydencki minister.

Zaznaczył, że ostatecznie poruszonych kwestii będzie mniej, a obecnie trwa dyskusja nad tym, o co zapytać Polaków podczas referendum.

Paweł Mucha podkreślił, że propozycje pytań powstają we współpracy z obywatelami, m.in. podczas licznych spotkań regionalnych, wystąpień organizacji pozarządowych czy na podstawie korespondencji napływającej do Kancelarii Prezydenta RP.

Kampania jest cały czas w toku. Na razie konsultacje służą sformułowaniu pytań, później będziemy aktywnie je promować i zachęcać Polaków do głosowania

– powiedział prezydencki minister.  

Zapowiedział, że już w kwietniu odbędzie się w Warszawie duża konwencja konstytucyjna.

Źródło: prezydent.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl