Paryż modernizuje czołgi Leclerc

/ flickr.com

Francja planuje zmodernizować 200 czołgów podstawowych Leclerc w latach 2020 – 2028. O planach resortu obrony Francji poinformował Stephane Mayer przedstawiciel przedsiębiorstwa z branży zbrojeniowej Nexter Systems w wywiadzie dla La Jaune et la Rouge
Celem prac jest zwiększenie oraz polepszenie zdolności operacyjnych podstawowych czołgów wykorzystywanych przez wojska lądowe Francji – poinformował Stephane Mayer.
Umowę zakładającą pracę nad 200 czołgami Leclerc oraz 18 wozami zabezpieczenia technicznego na kwotę 330 mln euro zleciła Generalna dyrekcja ds. Uzbrojenia (Direction générale de l'Armement – DGA) państwowemu przedsiębiorstwu Nexter.
Samo zlecenie jest trzecie w ramach realizowanego programu SCORPION mającego nie tylko dostarczyć nowe pojazdy dla wojsk lądowych, ale również zwiększyć ich świadomość sytuacyjną m.in. poprzez wpięcie do nowego systemu łączności i zarządzania polem walki. Wpłynie to pozytywnie na skuteczność połączonych grup taktycznych (GTIA – groupement tactique interarmes). Prace umożliwią wykorzystywanie czołgów Leclerc jeszcze po roku 2040.

SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Oto idealny przepis na "leminga" - ZOBACZ film z młodym zwolennikiem totalnej opozycji

/ VSRao

Przepis na stworzenie leminga jest w zasadzie bardzo prosty. Wystarczy posadzić go przed telewizorem z włączoną stacją TVN i już po jakimś czasie będziemy mieli pierwsze rezultaty. Aby utrwalić efekty, włóżmy mu jeszcze w ręce odpowiedni polskojęzyczny tygodnik i leming wyjdzie nam jak malowany. Jak wygląda? Zobaczcie sami!

Powtarzanie haseł i sloganów przez osoby niepotrafiące wyciągać samodzielnych wniosków i dokonywać własnych ocen rzeczywistości, w jakiej się poruszają, nie jest niczym nowym. Wręcz przeciwnie - zjawisko nasila się z zaskakującą siłą.

Przekonała się o tym dziennikarka TVP Info, która zadała pytanie przypadkowemu przechodniowi. To, co usłyszała, być może ją zaskoczyło, ale nas, niestety, nie dziwi wcale. 

Zobaczcie sami:

Komentarze mówią same za siebie:

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl