PŚ w skokach. Wiatr pokrzyżował plany

Christian Bier/creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Z powodu zbyt silnego wiatru niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w austriackim Bad Mitterndorf został odwołany. Z tego powodu wcześniej nie odbyły się kwalifikacje.

Z powodu zbyt silnego wiatru niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w austriackim Bad Mitterndorf został odwołany. Z tego powodu wcześniej nie odbyły się kwalifikacje.

Zawody miały być próbą generalną przed mistrzostwami świata w lotach, które w dniach 18-21 stycznia gościć będzie niemiecki Oberstdorf.

W pierwszym sobotnim konkursie triumfował Norweg Andreas Stjernen. Najlepszy z Polaków Stefan Hula zajął 14. miejsce. Na 21. pozycji został sklasyfikowany lider Pucharu Świata Kamil Stoch. 

Źródło: PAP, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Brytyjczycy pesymistyczni ws. Brexitu

/ Tumisu

– Aż 44 proc. Brytyjczyków spodziewa się fiaska negocjacji w sprawie wyjścia kraju z UE i w konsekwencji opuszczenia Wspólnoty bez porozumienia na temat przyszłych relacji - wynika z sondażu na zlecenie uczelni King's College London.

Zdaniem 29 proc. pytanych, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że przedstawicielom obu stron uda się wspólnie wypracować warunki opuszczenia Wspólnoty, a ledwie 7 proc. uważa, że do Brexitu w ogóle nie dojdzie.

Badanie - przeprowadzone przez ośrodek badania opinii publicznej Ipsos MORI na próbie 2206 osób - wykazało także, że 31 proc. Brytyjczyków przewiduje spadek poziomu życia w ciągu następnych pięciu lat, a jedynie 14 proc. liczy na poprawę sytuacji dzięki Brexitowi. 46 proc. nie zakłada żadnej zmiany.

Podobnie pesymistycznie ankietowani oceniają konsekwencje Brexitu dla brytyjskiej gospodarki. Aż 39 proc. ankietowanych spodziewa się spowolnienia wzrostu gospodarczego, choć opinie w tej sprawie są spolaryzowane wokół preferencji politycznych i tego, jak respondenci głosowali w referendum z czerwca 2016 roku.

Wyborcy również obawiają się negatywnego wpływu na publiczną służbę zdrowia (NHS). Po 34 proc. uważa, że jakość opieki medycznej może spaść lub pozostać na tym samym poziomie, a jedynie 23 proc. liczy na poprawę w konsekwencji wyjścia z UE - pomimo tego, że zwiększenie wydatków publicznych było jedną z kluczowych obietnic polityków namawiających do głosowania za Brexitem.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl