"Bardzo potrzebna, oby takich więcej" - marszałek Karczewski o naszej akcji STAŃ W OBRONIE POLSKI!

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski / / Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Klaudia Dadura

Dziennikarka „Gazety Polskiej” oraz „Gazety Polskiej Codziennie”.

Kontakt z autorem

- Musimy tłumaczyć światu, kto był katem, a kto ofiarą podczas II wojny światowej - mówi portalowi niezalezna.pl marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który nie ma żadnych wątpliwości, że nasza akcja STAŃ W OBRONIE POLSKI temu właśnie służy.

– Jak najbardziej takie akcje są potrzebne. Oby było ich jak najwięcej. Musimy tłumaczyć światu, kto był katem, a kto ofiarą podczas II wojny światowej – przyznał w rozmowie z portalem niezależna Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, odnosząc się do akcji STAŃ W OBRONIE POLSKI.

Według marszałka Karczewskiego nie ma potrzeby nowelizacji do nowelizacji ustawy o IPN.

– Dodatkiem są spotkania z przedstawicielami Izraela. Pan premier organizuje również wiele wystaw historycznych, rozpowszechnia filmy pokazujące prawdę o Holokauście – dodaje.

Stwierdził też, że ustawa została szybko przegłosowana, aby ukrócić skrajne opinie, wymuszające wprowadzenie poprawek. Prezydent na podjęcie decyzji ma 21 dni.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kancelaria Premiera broni dobrego imienia Polski. NOWY FILM! "The True Story about German Death Camps"


Trwa nasza akcja – STAŃ W OBRONIE POLSKI! Apelujemy, aby rozsyłać film Stefana Tompsona w języku angielskim, który pokazuje, jak naprawdę wyglądała historia II wojny światowej, w szczególności Holocaustu, niemieckich obozów zagłady oraz ratowania ludności żydowskiej przez Polaków.

- My nie mamy żadnej przyszłości, jeżeli będziemy narodem oskarżanym o Holokaust - oświadczył wczoraj na antenie Polskiego Radia prezes PiS Jarosław Kaczyński.

I podkreślił, że trzeba sobie zdawać sprawę, iż  jedyną "podstawą i zapleczem tej obrony" jest nasz naród, polskie społeczeństwo, a dokładnie - jak mówił - "ta jego część, która ma poczucie patriotyczne i ma też dobre rozeznanie polskich interesów".

W naszej akcji chcielibyśmy, aby film trafił do jak największej ilości odbiorców. Prosimy o wysyłanie go do redakcji zachodnich i izraelskich mediów, a także do posłów Parlamentu Europejskiego, zagranicznych instytucji zajmujących się historią i kulturą Żydów, ministrów poszczególnych rządów, kongresmenów, Kościołów oraz organizacji społecznych.

Wystarczy skopiować link i wysyłać w mailu!

TUTAJ LISTA ADRESÓW DZIENNIKARZY

TUTAJ LISTA ADRESÓW EUROPOSŁÓW

TUTAJ LISTA ADRESÓW INSTYTUCJI ZAJMUJĄCYCH SIĘ HISTORIĄ I KULTURĄ ŻYDÓW

Co powinno znaleźć się w mailu:

1) link do filmu Stefana Tompsona

2) link do orędzia premiera Mateusza Morawieckiego

3) link do serwisu "German Death Camps" uruchomionego przez Polskie Radio. TUTAJ LINK

4)  analizę prawną art. 55a znowelizowanej ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Jej anglojęzyczną wersję przygotowali prawnicy z Instytutu Ordo Iuris. TUTAJ LINK

 

Źródło: niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Sprawa Hanny Zdanowskiej. Sasin: Orzecznictwo w takich sprawach jest jasne

Hanna Zdanowska / By Platforma Obywatelska RP from Polska - Konferencja BLIŻEJ LUDZI: kobiety - silny samorząd, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36715705

Orzecznictwo NSA w sprawach takich jak ta Hanny Zdanowskiej jest jasne - osoba prawomocnie skazana nie może pełnić funkcji prezydenta miasta; pytanie, czy jesteśmy państwem, w którym wszyscy są równi wobec prawa - powiedział dziś szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Pod koniec września Sąd Okręgowy w Łodzi uznał Zdanowską za winną poświadczenia w 2008 r. nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytu przez jej partnera i skazał ją na karę 20 tys. zł grzywny. Komentując tę sprawę, Jacek Sasin wyraził opinię, że Hanna Zdanowska powinna ustąpić z funkcji prezydenta Łodzi w poczuciu odpowiedzialności za miasto.

Pytany w Radiu Zet, czy wojewoda łódzki powinien wygasić mandat Hanny Zdanowskiej, Sasin odparł:

"Myślę, że tak"

. Podkreślił, że wojewoda zrobi to, co jest zgodne z prawem. "Ja się nie wycofuję, bo stan prawny się nie zmienił" - powiedział Sasin.

- Orzecznictwo NSA w tego typu sprawach - przecież były tego typu sprawy już - jest jednoznaczne: osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji prezydenta miasta, wójta, burmistrza, stan prawny jest jasny

 - ocenił Sasin.

- Pytanie jest takie, czy jesteśmy państwem, w którym jest równość wobec prawa czy też nie, czy też są niektórzy, którzy są spod tego prawa wyjęci. Oczekiwanie dzisiaj jest takie, że Hanna Zdanowska zostanie wyjęta spod przepisów prawa, które wszystkich innych obowiązują

- powiedział polityk.

W ubiegłym tygodniu wojewoda łódzki Zbigniew Rau ocenił, że Zdanowska jako osoba prawomocnie skazana za przestępstwo karne nie może być burmistrzem ani prezydentem miasta. "Gdyby nie fakt, że jej kadencja dobiega końca, wszcząłbym postępowanie zmierzające do wygaszenia jej mandatu" - powiedział.

Zdanowska replikowała, że decyzja wojewody została "wywołana poleceniem partyjnym". "Profesorowie prawa, eksperci mówią wprost: mogę kandydować i jeżeli wygram mogę sprawować urząd prezydenta. Takie jest prawo" - oświadczyła.

Z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu, opublikowanego w niedzielę wieczorem wynika, że Zdanowska - popierana przez Koalicję Obywatelską (PO i Nowoczesna) oraz m.in. lokalne struktury SLD, PSL i KOD - wygrała w pierwszej turze wyborów na prezydenta Łodzi, uzyskując 70,1 proc.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl