Zamknięto wieżę Eiffla

/ pixabay.com

Wieża Eiffla, jedna z najczęściej odwiedzanych przez turystów atrakcja Paryża, będzie w piątek i sobotę zamknięta z powodu niskich temperatur, a także śniegu i lodu, które uniemożliwiają wchodzenie na budowlę - poinformował operator wieży.

- Duża ilość śniegu na "żelaznej damie" i niskie temperatury doprowadziły do pojawienia się lodu, co sprawia, że obecnie wejście na wieżę jest praktycznie niewykonalne 

- wyjaśniła w komunikacie spółka SETE zarządzająca atrakcją, którą w 2017 roku zwiedziło ponad 6 mln turystów.

Zauważono ponadto, że ze względu na naturę budowli walka z zalegającym śniegiem jest utrudniona.

- Posypywanie platform solą nie jest możliwe, ponieważ może skorodować metal. Nie zezwala się również na sypanie piaskiem, który mógłby uszkodzić mechanizmy szybów windowych - czytamy.

- Preferowana technika pozbywania się najgrubszych warstw śniegu to usuwanie go za pomocą łopaty - pisze SETE. - Z kolei lód usuwa się poprzez stosowanie chlorku wapnia i podgrzewanie platform.

Z powodu obfitych opadów śniegu wieża Eiffla była zamknięta dla odwiedzających już we wtorek. Tego dnia śnieg utrudnił jazdę setkom kierowców w Paryżu, doprowadzając do jednych z najgorszych w historii regionu paryskiego korków o łącznej długości 730 km. Na piątek zapowiadano we Francji kolejne opady śniegu, a władze ostrzegają przed trudnymi warunkami pogodowymi. 

Źródło: PAP, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Znamy lubelskie firmy, które w nagrodę polecą do Nevady

biznes / pixabay.com /Creative Commons CC0/geralt

19 października w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego marszałek Sławomir Sosnowski ogłosił zwycięzców konkursu NLAB: Nevada-Lubelskie Acceleration Bridge. W gronie laureatów znalazło się 10 firm z woj. lubelskiego, z których część jeszcze w tym roku poleci do stanu Nevada w USA.

W oparciu o oceny 13 sędziów, którzy oceniali każdy start-up, wyciągnięta została średnia ocen, na bazie której stworzono ranking firm. Czołowa 10-tka spędzi dwa tygodnie w Stanie Nevada, gdzie uczestniczyć będzie w licznych spotkaniach biznesowych, mentoringu, networkingu, otrzyma wsparcie kilkunastu amerykańskich partnerów w zakresie wejścia i rozwoju swojej działalności na rynku Nevady. Co ważne, program pobytu w Nevadzie będzie w możliwie największym stopniu dopasowany do profilu zwycięskich firm tak, by mogły one jak najpełniej wykorzystać czas spędzony w Stanach Zjednoczonych.

Dwutygodniowy pobyt lubelskich firm w Stanach zostanie sfinansowany przez Województwo Lubelskie, które w partnerstwie ze stanem Nevada jest organizatorem konkursu.

Co istotne, firmy, które nie zakwalifikują się do czołowej 10-tki utworzą listę rezerwową, więc w przypadku, gdy któraś ze zwycięskich firm nie będzie mogła polecieć do Nevady, w jej miejsce wejdzie firma z 11 miejsca, ew. z kolejnych miejsc.

Ważną korzyścią dla wszystkich uczestników jest to, że wszystkie te firmy otrzymają informację zwrotną od trenerów i sędziów wskazującą mocne i słabe strony danej firmy, co stanowić będzie drogowskaz, co należy poprawić w przyszłości.

Program NLAB: Nevada-Lubelskie Acceleration Bridge to pilotaż programu. W założeniach NLAB ma być wydarzeniem cyklicznym na stałe wpisującym się w ramy współpracy Województwa Lubelskiego ze Stanem Nevada. Dlatego też firmy, które nie zakwalifikują się do wyjazdu tym razem, będą mogły wyciągnąć wnioski i ponownie wziąć udział w kolejnych edycjach programu.

Zwycięzcy konkursu NLAB: Nevada-Lubelskie Acceleration Bridge:

1 CMS 4 Media,

2 Pro-Project,

3 Wit-Composites,

4 InPhoTech,

5 ClinicHunter,

6 Plantalux,

8 Spino,

9 MintCloud,

10 Akanza.

Źródło: niezalezna.pl, pap

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl