Artyści zaprotestowali przeciw terroryzmowi. POSŁUCHAJ

/ fot. YouTube

"Nic mi nie zrobiliście" - śpiewają Ermal Meta i Fabrizio Moro w piosence, która wygrała tegoroczny festiwal w San Remo we Włoszech. Utwór nawiązuje do zamachów terrorystycznych na świecie i powstał po tragicznym ataku w Manchesterze, do którego doszło 22 maja zeszłego roku po koncercie Ariany Grande. Zginęło wtedy ponad 20 osób.

W tekście zwycięskiej piosenki przywołano falę zamachów w Egipcie, atak na deptaku La Rambla w Barcelonie 18 sierpnia 2017 roku, gdzie zginęło 13 osób. Mowa jest o koncercie we Francji, co jest nawiązaniem do serii ataków w Paryżu 13 listopada 2015 roku, między innymi w czasie koncertu w klubie Bataclan, gdzie zginęło 90 osób. Przypomniany został też atak w Nicei podczas obchodów święta narodowego 14 lipca w 2016 roku. Zginęło wówczas 86 osób, a prawie 500 zostało rannych.

Świat się podnosi wraz z uśmiechem dziecka"/"Nic mi nie zrobiliście, bo wszystko idzie dalej, ponad wasze zbędne wojny

 - śpiewali wokaliści.

Włoskie media podkreślają komentując werdykt, że w czasie 68. edycji festiwalu w San Remo wygrało zaangażowanie i mocne przesłanie zawarte w tekście piosenki wskazywanej jako faworytka od samego początku. Przypomina się, że jej słowa zacytował natychmiast na Twitterze podczas pierwszego festiwalowego wieczoru przewodniczący Papieskiej Rady Kultury, kardynał Gianfranco Ravasi.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Krosno: wielki sukces Przytockiego

Piotr Przytocki pierwszy z lewej / Silar; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Komitet Wyborczy Wyborców Samorządne Krosno Piotra Przytockiego wygrał wybory do rady miasta Krosna zdobywając 43,18 proc. poparcia - wynika z oficjalnych wyników podanych przez PKW. Urzędujący od 2002 roku prezydent Krosna został też wybrany na kolejną kadencję. Zdobył 62,95 proc. głosów.

Ugrupowanie wyborcze prezydenta Przytockiego w 21-osobowej radzie miasta będzie miało 10 radnych. Z kolei Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 9 mandatów. Na PiS głosowało 33,87 proc.

Dwa mandaty przypadły Koalicji Obywatelskiej, którą poparło 10,75 proc.

Mandatów nie uzyskały: KWW Stowarzyszenia mieszkańców Krosna (7,93 proc.) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej Lewica Razem (4,27 proc.).


W rywalizacji o prezydenturę Przytocki pokonał 53-letniego Adama Skibę z Prawa i Sprawiedliwości, na którego głosowało 26,96 proc. wyborców

W rywalizacji o fotel prezydenta Krosna trzecia była 43-letnia Violetta Wolska z KW Stowarzyszenie mieszkańców Krosna, która uzyskała 5,97 proc. poparcia. Z kolei na 40-letniego Gabriela Zajdla z Sojuszu Lewicy Demokratycznej głosowało 4,11 proc.

Przytocki, zanim został prezydentem miasta, był przedsiębiorcą. Oprócz wyborów w 2002 r. we wszystkich pozostałych wygrywał w pierwszej turze.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl