US Army zamawiają ciężarówki FMTV

/ flickr.com

Wojska Lądowe Stanów Zjednoczonych (U.S. Army) zleciły firmie Oshkosh Defense wart 476.2 mln dolarów kontrakt na wyprodukowanie ciężarówek średniej ładowności (Family of Medium Tactical Vehicles - FMTV A2).

Umowa na dostawę ciężarówek dla U.S Army ma zostać zakończona do 7 lutego 2022 roku. Jest to już kolejny kontrakt na dostawę ciężarówek FMTV dla US Army. Pierwsze z FMTV weszły do służby w 1996r., zastępując ciężarówki GMC CCKW. Rodzinę ciężarówek FMTV stanowi 15 modeli podstawowych.

Dzięki temu, że aż 80 proc. części jest wspólnych (m.in. podwozie, platforma komunikacyjna) udało się zredukować serwis oraz koszty związane z utrzymaniem pojazdów. Wozy  w zależności od modelu posiadają ładowność od trzech do dziesięciu ton, a wykorzystywane są w działaniach logistycznych, aprowizacyjnych, misjach humanitarnych oraz wspieraniu misji bojowych.


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

W Ostrowcu Św. wszystko już jasne?

/ Jakub Hałun; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Urzędujący od 2014 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim prezydent Jarosław Górczyński jest prawie pewny reelekcji w I turze niedzielnych wyborów samorządowych - wynika z nieoficjalnych danych z 28 na 38 obwodowych komisji wyborczych, przedstawionych na stronie PKW.

Jak wynika z analizy danych przedstawionych po południu na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej, Górczyński (własny komitet wyborczy) może liczyć na ok. 70 proc. poparcia biorących udział w niedzielnym głosowaniu.

Drugi wynik - ok. 22 proc. - może uzyskać Dariusz Kaszuba (PiS), a trzeci - Dariusz Karwiński (KW Samorządność i Przedsiębiorczość) – ok. 7 proc. głosów.

47-letni Górczyński w latach 2006-2011 pełnił funkcję wiceprezydenta miasta. W 2011 r. uzyskał mandat poselski z list PSL, zdobywając prawie 5 tys. głosów. W 2014 r. wybory prezydenta Ostrowca wygrał w II turze, zdobywając 58,43 proc. poparcia. Pokonał wówczas ówczesnego radnego miejskiego Zbigniewa Dudę (PiS) - 41,57 proc. głosów.

W ostatniej kampanii wyborczej Górczyński zapowiadał m. in. konieczność realizacji przedsięwzięć związanych z układem drogowym miasta, komunikacją miejską i dalsze działania mające przyciągać do Ostrowca Świętokrzyskiego inwestorów. 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl