"Kobiety mafii" - premiera coraz bliżej. GALERIA

fot. Anna Gostkowska & Robert Pałka, Copyright (C) Vega Investments/mat.pras.

Prezentujemy obszerną galerię zdjęć z nadchodzącego filmu Patryka Vegi – „Kobiety mafii”. Wyczekiwane dzieło jednego z najpopularniejszych współczesnych polskich reżyserów to wnikliwe spojrzenie w głąb Grupy Mokotowskiej, która była jedną z największych organizacji przestępczych w Polsce. Tym razem jednak ukazane z perspektywy kobiet – żon, córek, partnerek i kochanek najgroźniejszych ludzi stolicy. Premierę filmu zaplanowano na 22 lutego.

Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję „nie do odrzucenia”. Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa). By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska). Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) – żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy.

Tagi
Wczytuję komentarze...

Znamy lubelskie firmy, które w nagrodę polecą do Nevady

biznes / pixabay.com /Creative Commons CC0/geralt

19 października w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego marszałek Sławomir Sosnowski ogłosił zwycięzców konkursu NLAB: Nevada-Lubelskie Acceleration Bridge. W gronie laureatów znalazło się 10 firm z woj. lubelskiego, z których część jeszcze w tym roku poleci do stanu Nevada w USA.

W oparciu o oceny 13 sędziów, którzy oceniali każdy start-up, wyciągnięta została średnia ocen, na bazie której stworzono ranking firm. Czołowa 10-tka spędzi dwa tygodnie w Stanie Nevada, gdzie uczestniczyć będzie w licznych spotkaniach biznesowych, mentoringu, networkingu, otrzyma wsparcie kilkunastu amerykańskich partnerów w zakresie wejścia i rozwoju swojej działalności na rynku Nevady. Co ważne, program pobytu w Nevadzie będzie w możliwie największym stopniu dopasowany do profilu zwycięskich firm tak, by mogły one jak najpełniej wykorzystać czas spędzony w Stanach Zjednoczonych.

Dwutygodniowy pobyt lubelskich firm w Stanach zostanie sfinansowany przez Województwo Lubelskie, które w partnerstwie ze stanem Nevada jest organizatorem konkursu.

Co istotne, firmy, które nie zakwalifikują się do czołowej 10-tki utworzą listę rezerwową, więc w przypadku, gdy któraś ze zwycięskich firm nie będzie mogła polecieć do Nevady, w jej miejsce wejdzie firma z 11 miejsca, ew. z kolejnych miejsc.

Ważną korzyścią dla wszystkich uczestników jest to, że wszystkie te firmy otrzymają informację zwrotną od trenerów i sędziów wskazującą mocne i słabe strony danej firmy, co stanowić będzie drogowskaz, co należy poprawić w przyszłości.

Program NLAB: Nevada-Lubelskie Acceleration Bridge to pilotaż programu. W założeniach NLAB ma być wydarzeniem cyklicznym na stałe wpisującym się w ramy współpracy Województwa Lubelskiego ze Stanem Nevada. Dlatego też firmy, które nie zakwalifikują się do wyjazdu tym razem, będą mogły wyciągnąć wnioski i ponownie wziąć udział w kolejnych edycjach programu.

Zwycięzcy konkursu NLAB: Nevada-Lubelskie Acceleration Bridge:

1 CMS 4 Media,

2 Pro-Project,

3 Wit-Composites,

4 InPhoTech,

5 ClinicHunter,

6 Plantalux,

8 Spino,

9 MintCloud,

10 Akanza.

Źródło: niezalezna.pl, pap

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl