"Kobiety mafii" - premiera coraz bliżej. GALERIA

fot. Anna Gostkowska & Robert Pałka, Copyright (C) Vega Investments/mat.pras.

Prezentujemy obszerną galerię zdjęć z nadchodzącego filmu Patryka Vegi – „Kobiety mafii”. Wyczekiwane dzieło jednego z najpopularniejszych współczesnych polskich reżyserów to wnikliwe spojrzenie w głąb Grupy Mokotowskiej, która była jedną z największych organizacji przestępczych w Polsce. Tym razem jednak ukazane z perspektywy kobiet – żon, córek, partnerek i kochanek najgroźniejszych ludzi stolicy. Premierę filmu zaplanowano na 22 lutego.

Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję „nie do odrzucenia”. Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa). By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska). Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) – żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy.

Tagi
Wczytuję komentarze...

W Ostrowcu Św. wszystko już jasne?

/ Jakub Hałun; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Urzędujący od 2014 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim prezydent Jarosław Górczyński jest prawie pewny reelekcji w I turze niedzielnych wyborów samorządowych - wynika z nieoficjalnych danych z 28 na 38 obwodowych komisji wyborczych, przedstawionych na stronie PKW.

Jak wynika z analizy danych przedstawionych po południu na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej, Górczyński (własny komitet wyborczy) może liczyć na ok. 70 proc. poparcia biorących udział w niedzielnym głosowaniu.

Drugi wynik - ok. 22 proc. - może uzyskać Dariusz Kaszuba (PiS), a trzeci - Dariusz Karwiński (KW Samorządność i Przedsiębiorczość) – ok. 7 proc. głosów.

47-letni Górczyński w latach 2006-2011 pełnił funkcję wiceprezydenta miasta. W 2011 r. uzyskał mandat poselski z list PSL, zdobywając prawie 5 tys. głosów. W 2014 r. wybory prezydenta Ostrowca wygrał w II turze, zdobywając 58,43 proc. poparcia. Pokonał wówczas ówczesnego radnego miejskiego Zbigniewa Dudę (PiS) - 41,57 proc. głosów.

W ostatniej kampanii wyborczej Górczyński zapowiadał m. in. konieczność realizacji przedsięwzięć związanych z układem drogowym miasta, komunikacją miejską i dalsze działania mające przyciągać do Ostrowca Świętokrzyskiego inwestorów. 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl