Mocne słowa rzecznik rządu o ataku na rodzinę premiera. Dziennikarz TVN został „zgaszony”

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Dziś na konferencji Mateusz Morawiecki podał, że 17 wiceministrów podało się do dymisji. Rzeczniczka premiera odpowiadając na pytania dziennikarzy odniosła się do „afery” Newsweeka. Stwierdziła, że to bezprecedensowy atak na rodzinę premiera. Była "dociskana" przez dziennikarza TVN-u, którego Joanna Kopcińska "zgasiła" jednym pytaniem.

Najnowszy "Newsweek" poinformował, że premier „żongluje swoim majątkiem tak, żeby pokazać z niego tylko to, co chce". Według tygodnika „co najmniej dwa razy gdy Mateusz Morawiecki dostawał propozycję wejścia do polityki, część majątku przepisywał na żonę" - w 2013 i 2015 roku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Premier Mateusz Morawiecki poinformował: 17 wiceministrów do dymisji

Do tego tematu nawiązała rzecznik rządu podczas konferencji prasowej.

To bezpardonowy atak polityczny na rodzinę pana premiera. Nie ma podstaw aby pojawiały się jakiekolwiek wątpliwości. Premier Morawiecki jako ówczesny prezes banku składał sprawozdania finansowe. Jego stan posiadania znany jest opinii publicznej od dawna. Mówią o tym również prawidłowo wypełniane oświadczenia majątkowe, do których nie było zastrzeżeń. Zatem nie wiem dlaczego atakuje się rodzinę premiera, który realizuje program Prawa i Sprawiedliwości, który stworzył rząd zmieniający Polskę. Pragnę przypomnieć, ze to nikt inny tylko minister finansów Mateusz Morawiecki zagwarantował uszczelnienie VAT-u – gigantyczne pieniądze, które przez poprzednie osiem lat przeciekały. Może warto zadać pytanie, gdzie jest 200 mld zł, które przez te ostatnie 8 lat zniknęły? 

- mówiła Joanna Kopcińska.

CZYTAJ TEŻ: Dęta „afera” tygodnika Tomasza Lisa. Minister: „Wystarczył kalkulator i odrobina czasu”

Za wygraną nie chciał dać Maciej Knapik z TVN, znany z wielu materiałów atakujących rząd Prawa i Sprawiedliwości. Dopytywał o tezy postawione w artykule "Newsweeka". Rzecznik rządu wyjaśniła, że wszelkie oświadczenia majątkowe premiera są znane opinii publicznej.

Proszę mi powiedzieć, panie redaktorze, jak można ukryć dom?

- odpowiedziała pytaniem w momencie, gdy Knapik nie dawał za wygraną.

Źródło: niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Pijany taranował wszystko, co znalazło się na jego drodze. Wnuk Wałęsy aresztowany!

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

21-letni Dominik W. został zatrzymany i trafił do aresztu – poinformowała rzeczniczka gdańskiej prokuratury. Według nieoficjalnych informacji chodzi o wnuka Lecha Wałęsy, który w związku z niestosowaniem się do decyzji sądu poszukiwany był listem gończym. Pod koniec lutego mężczyźnie przedstawiono sześć zarzutów, m.in. o sprowadzeniu niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Według nieoficjalnych informacji podejrzany to wnuk byłego prezydenta Lecha Wałęsy.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, prok. Grażyna Wawryniuk, poinformowała, że Dominik W. został zatrzymany i trafił do aresztu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna sam zgłosił się dziś na komisariat.

Dominik W. nie zastosował się do decyzji sądu o tymczasowym aresztowaniu i był poszukiwany listem gończym 

– wyjaśniła Wawryniuk.

Areszt jest związany ze zdarzeniem z 25 lutego, kiedy gdańska policja otrzymała informację, że jedną z ulic na gdańskiej Oruni porusza się golf, którego kierowca ignoruje sygnały i znaki drogowe, przyspiesza i hamuje bez powodu. Auto miało też uderzyć w prawidłowo zaparkowane samochody i się oddalić.

Mężczyźnie postawiono sześć zarzutów, pięć z nich postawiła policja, szósty - najpoważniejszy - prokuratura. Prokuratorski zarzut dotyczył "sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym". Czyn taki jest zagrożony karą do 8 lat więzienia. 21-latek nie przyznał się do popełnienia tego przestępstwa.

Policja przedstawiła Dominikowi W. m.in. zarzut kierowania autem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze informowali, że badania toksykologiczne krwi wykazały, iż mężczyzna miał 1,88 promila alkoholu w organizmie. Kolejne zarzuty związane były ze znieważeniem policjantów, którzy dokonali zatrzymania mężczyzny oraz ze "stosowaniem przemocy bądź gróźb w celu zmuszenia policjantów do odstąpienia od czynności". Piąty zarzut dotyczył uszkodzenia trzech aut.

Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe pod koniec lutego uznał, że wobec Dominika W. wystarczy zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci 10 tys. zł kaucji. Po jej wpłaceniu mężczyzna opuścił areszt.

Wawryniuk wyjaśniła, że prokuratura złożyła zażalenie na decyzję sądu niższej instancji do Sądu Okręgowego. Sąd odwoławczy podczas posiedzenia 6 marca uznał, że "poręczenie majątkowe nie jest środkiem, który w należytym stopniu zabezpieczy tok postępowania" i zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Dominik W. nie zastosował się do tej decyzji sądu odwoławczego, nie zgłosił się do aresztu i w związku z tym był poszukiwany listem gończym – powiedziała rzeczniczka prokuratury. - W piątek został zatrzymany i trafił do aresztu tymczasowego

 – dodała.

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez lokalne media, a potwierdzonych - także nieoficjalnie - przez Państwową Agencję Prasową, wynika, że Dominik W. to wnuk byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Przed gdańskim sądem toczy się proces, w którym odpowiada on już za naruszenie nietykalności cielesnej kobiety.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl