Zdanowska niezbyt przejęła się decyzją sądu. Dla prezydent Łodzi ważniejsze jest co innego

/ Zrzut ekranu z twitter.com

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska uznana za winną przez sąd poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytu przez jej partnera Włodzimierza G. zapowiedziała swój start w wyborach samorządowych. Na Twitterze zamieściła wpis świadczący o tym, że niezbyt przejmuje się decyzją sądu. Ważne jest dla niej to, żeby utrzymać się przy władzy.

Dziś przed łódzkim sądem zakończył się proces prezydent Zdanowskiej, która była oskarżona o poświadczenie nieprawdy w dokumentach, dzięki którym jej partner Włodzimierz G. otrzymał w 2008 r. 200 tys. zł kredytu. Sąd uznał, że prezydent Łodzi jest winna zarzucanego jej czynu, wymierzając jej karę 20 tys. zł grzywny. CZYTAJ WIĘCEJ

Wyrok przyjęłam z pokorą. Nadal twierdzę, że nie popełniłam nic złego, nie czuję się winna. Będziemy tego dochodzić w odwołaniu – powiedziała Zdanowska po opuszczeniu sądu.

Dodała, że chce zawsze mówić prawdę, ale nie zawsze prawda jest w cenie.

Hanna Zdanowska, korzystając z okazji, zapowiedziała swój start w jesiennych wyborach samorządowych na trzecią kadencję prezydent Łodzi.

Prawo mi tego nie zabrania. Dla mnie najważniejsze jest to, że mogę startować. Będę startowała. To łodzianie będą decydować o tym, kto będzie prezydentem. To oni zadecydują, komu powierzą dalsze zarządzanie miastem. To jest dla mnie najważniejsze – zaznaczyła.

A jeszcze niedawno robiła krokodyle łzy.

Źródło: PAP, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Samorządowcy PO-PSL promują się za publiczne pieniądze. Zamówili milion gazet "informacyjnych"!

/ Fotomag/Gazeta Polska

320 tysięcy złotych wydał na milion gazet "informacyjnych" małopolski urząd marszałkowski, kierowany przez ludzi PO-PSL. Na ośmiu stronach gazety znajdują się zdjęcia, na których... 20 razy występują władze województwa - pisze Onet.pl.

Milion gazet, w których promuje się marszałka Jacka Krupę i jego najbliższych współpracowników, zamówił małopolski urząd marszałkowski. Oficjalnie urzędnicy przekonują, że to nie kampania wyborcza, lecz... informowanie mieszkańców o poczynaniach samorządu.

Ale trudno w te tłumaczenia uwierzyć, bo na ośmiu stronach publikacji przedstawiciele władz województwa aż 20 razy pojawiają się na zdjęciach.

Z wydawnictwa, które trafiło do setek tysięcy skrzynek mieszkańców, można się też dowiedzieć, że zdaniem marszałka Jacka Krupy "tworzymy wielką wspólnotę", a samorząd "inwestuje w ludzi z pasją" (słowa te włożono w usta wicemarszałka).

Na druk i kolportaż miliona egzemplarzy gazetki wydano aż 320 tys. zł - oczywiście z publicznych, a nie partyjnych pieniędzy. 

Źródło: niezalezna.pl, Onet.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl