Tylko nuda jest prawdziwa

Jan Tomasz Gross znów powtarza brednie o tym, że Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców. Złośliwie można by powiedzieć, że i tak zabili 250 razy więcej Niemców niż Żydzi, ale nie o tym chciałem pisać. Proszę zwrócić uwagę, że przy nazwisku Grossa pojawia się określenie „historyk”. Tymczasem powinno być „pisarz”. Głównym celem autora jest bowiem sprzedaż książki, a nie opisanie rzeczywistości.

Publikację najlepiej sprzedaje skandal. Wie o tym wielu „historyków”. Celuje w tym Piotr Zychowicz, który jest dziś kwintesencją niepokorności. Stosując tabloidową zasadę, która nakazuje publikować drastyczne zdjęcia z komentarzem „tego nie chcemy oglądać”, autor pisze na pierwszej stronie o największych na świecie bohaterach, których następnie miesza z błotem przez kolejnych kilkaset stron. Zgodnie z oczekiwaniami: komuna wyje z uciechy, a prawica się wścieka. Wszyscy jednak kupują. Prawicowcom, którzy chcą w podobny sposób zabłysnąć, podrzucam temat kolejnej pracy: „Pakt Olszewski-Gorbaczow, komu nie podobała się druga Japonia”. W książce można opisać błyskotliwe gry Lecha Wałęsy, który jako mędrzec sam obalił komunizm. A prawda? Kogo ona obchodzi? Prawda jest nudna.

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Kto ma pamiątki z sypania polskiej Mogiły Mogił?

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa przygotowuje wystawę poświęconą historii kopca Józefa Piłsudskiego na krakowskim Sowińcu (zwanego też polską Mogiłą Mogił, ponieważ złożono w nim ponad 4,5 tysiąca ziem z całego świata, gdzie ginęli oraz byli mordowani walczący o niepodległość swej ojczyzny Polacy) i szuka pamiątek związanych z jego sypaniem w latach 1934-1937.

Jeżeli ktoś ma fotografie, pocztówki i inne dokumenty związane z sypaniem kopca, a także jest w posiadaniu pisemnych bądź ustnych relacji uczestników budowy tego nietypowego pomnika niepodległości oraz jego odnawiania po 1980 roku, proszony jest o zgłoszenie się w najbliższą niedzielę od godziny 14.00 do 16.00 w Domu Zwierzynieckim. Wystawa pt. „Kopiec pamięci” zostanie otwarta w 104. rocznicę wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej z Oleandrów, czyli 6 sierpnia br. i potrwa do 27 stycznia 2019 roku. Jako przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego przy Towarzystwie Miłośników Historii i Zabytków Krakowa w pełni popieram apel Muzeum, z którym współpracujemy przy kreowaniu tej ekspozycji.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl