Mężczyzna podpalił się na komendzie policji

/ flickr.com/ Piotr Drabik/creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Młody mężczyzna podpalił się dziś rano w budynku Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. 29-letni mieszkaniec woj. lubelskiego został przewieziony do szpitala. Na razie nie są znane przyczyny zachowania mężczyzny.

Jak poinformował st. sierż. Damian Janus z KWP w Kielcach do próby samospalenia doszło w budynku Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Wesołej.

Mężczyzna wszedł do komendy. W pewnym momencie zdjął kurtkę, oblał się jakąś substancją i podpalił. Następnie wybiegł z budynku

 – powiedział Janus.

Pomocy poszkodowanemu udzieliła załoga policyjnego radiowozu, która podjechała w tym momencie pod budynek komendy. Funkcjonariusze przy użyciu gaśnicy stłumili ogień i wezwali pogotowie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego stan określany jest jako poważny.

Jak dodał Janus, mężczyzna godzinę wcześniej był już w budynku kieleckiej komendy i rozmawiał wówczas z policjantami.

Mówił o odkryciu jakieś spisku. Został poddany badaniu alkomatem. Miał wówczas blisko 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas rozmowy powiedział, że musi natychmiast pojechać do jednego z kieleckich hoteli, w którym wynajmuje pokój. Po godzinie wrócił i dokonał tego desperackiego kroku

 – relacjonował policjant.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracują policjanci, którzy wyjaśniają przebieg i przyczyny takiego zachowania młodego mężczyzny.

Źródło: niezalezna.pl, PAP


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Partia Razem prezentuje towarzyszy

/ Lukasz2

Powrót higienistki do szkół, więcej pieniędzy na wojewódzki program in vitro, przywrócenie zlikwidowanej linii tramwajowej łączącej Ozorków z Łodzią - to niektóre z postulatów liderów lewackiej Partii Razem na listach do sejmiku województwa łódzkiego.

"Jedynki" na listach wyborczych przedstawił w Łodzi na spotkaniu z mediami członek zarządu krajowego Partii Razem Adrian Zandberg.

W okręgu wyborczym obejmującym Łódź na pierwszym miejscu znalazła się współautorka programu zdrowotnego Razem - Wioleta Krysiak, która chce powrotu higienistki do każdej szkoły. Byłaby to osoba, która będzie przeprowadzała badania, szczepiła i uczyła dzieci, jak się zdrowo odżywiać. Krysiak chciałaby również przywrócenia do szkół opieki stomatologicznej.

Liderem "listy sejmikowej" w okręgu obejmującym m.in. miasto Zgierz jest członek zarządu krajowego Partii Razem - Mateusz Mirys. Polityk zapowiedział, że będzie walczył o przywrócenie podmiejskiej linii tramwajowej łączącej Łódź ze Zgierzem i Ozorkowem. Połączenie zostało zlikwidowane na początku tego roku. Mirys uważa, że w ten sposób tysiące osób straciło wygodne i ekologiczne połączenie ze stolicą województwa.

Z kolei "jedynką" w okręgu obejmującym m.in. Sieradz została członkini zarządu okręgu łódzkiego Partii Razem, sieradzanka Anna Sikora. W jej programie znalazł się postulat dotyczący zwiększenia kwoty przeznaczonej na wojewódzki program in vitro.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl