Seul z nowym okrętem

/ flickr.com

Marynarka Wojenna Południowej Korei (ROKN) otrzymała w poniedziałek kolejny już okręt desantowy typu Cheon Wang Bong, o czym poinformowała południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap.
Ceremonia przekazania ROKN okrętu desantowego Il Chul Bong odbyła się w  stoczni Hyundai Heavy Industries leżącej w  mieście Ulsan. Jednostka wejdzie do służby po 4-miesięcznym okresie przygotowawczym. Będzie to już trzeci z czterech okrętów desantowych typu Cheon Wang Bong, jakie zostały zamówione przez Marynarkę Wojenną Republiki Korei. Il Chul Bong ma wyporność 4 500 ton oraz długość 127 metrów. Maksymalna prędkość wynosi 23 węzłów, zasięg natomiast około 8 tysięcy mil morskich. Za ochronę okrętu odpowiadać ma system obrony Hanwha Defense Systems, na który składa się armata dwulufowa o kal. 40 mm oraz uniwersalne wyrzutnie pionowego startu K-VLS. Załogę okrętu stanowi 130 osób oraz 300 żołnierzy desantu. Il Chul Bong może zabrać ze sobą ponadto dwie barki desantowe, dwa czołgi podstawowe oraz osiem pojazdów amfibijnych AAV7. Z pokładu operować mogą ponadto dwa śmigłowce. Jednostki typu Cheon Wang Bong zastąpią przestarzałe już okręty desantowe typu Go Jun Bong. 
 

SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Miała w ogrodzie… skrzynię z amunicją!

skrzynka z nabojami znaleziona w ogrodzie / lubelska.policja.gov.pl

Metalową skrzynkę z pociskami do broni maszynowej znalazła w swoim ogrodzie mieszkanka jednej z podzamojskich miejscowości. Powiadomieni policjanci do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli nietypowe znalezisko.

Zaniepokojona znaleziskiem kobieta powiadomiła policję, że na posesji w miejscowości Łabuńki Pierwsze podczas wykonywania prac w ogrodzie w ziemi natrafiono na metalową skrzynkę. Po jej wykopaniu, okazało się, że we wnętrzu znajdowały się pociski do broni maszynowej w ilości około 100 sztuk. 

Pochodzą one prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej. O metalowy przedmiot zahaczył operator koparki za pomocą, której na posesji zgłaszającej wykopywane były stare korzenie drzew.

- Powiadomieni policjanci zabezpieczyli skrzynkę z amunicją i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznych przedmiotów. Powiadomiono również patrol saperski z jednostki wojskowej, który zajmie się neutralizacją pocisków – relacjonuje policja.

Jednocześnie funkcjonariusze przypominają, że odnalezionej w ziemi amunicji lub niewybuchów nie wolno przenosić, dotykać, ani rozbrajać. Mogą one stanowić realne zagrożenie dla zdrowia i życia. W przypadku ujawnienia nietypowego znaleziska należy natychmiast powiadomić Policję, a miejsce zabezpieczyć przed dostępem do niego osób postronnych, nieświadomych zagrożenia. Nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne.

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl