Karczewski ma nadzieję na porozumienie z KE

/ Zrzut ekranu z youtube.com/TV Republika

– Bardzo się cieszę, że doszło do uchwalenia nowelizacji przepisów dot. sądownictwa. Mam nadzieję, że to jest bardzo dobry krok, a być może nawet ostatni krok do porozumienia z Komisją Europejską – oświadczył marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Po głosowaniu dziennikarze pytali Karczewskiego, czy jego zdaniem była to ostatnia nowelizacja tych przepisów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowela ustaw sądowych przyjęta bez poprawek

Tego nie zagwarantuję nigdy; pamiętam wiele ustaw, choćby o zakładach opieki zdrowotnej, które były nowelizowane ponad 50 razy. Bardzo cieszę się, że doszło do tych nowelizacji. Totalna opozycja bardzo starała się, by obrót spraw w Senacie był inny. Początkowo była dosyć ostra i stanowcza obstrukcja, ale sobie z nią poradziliśmy. Przesunęliśmy posiedzenie, wydłużyliśmy je – odpowiedział marszałek Senatu.

Ocenił, że przedłużenie posiedzenia o jeden dzień obrad "to był również gest wobec senatorów PO, którzy prosili o to i chcieli, by można było się dłużej zastanowić nad tymi ustawami". 

Ja się osobiście bardzo, bardzo cieszę, że doszło do porozumienia i że doszło do uchwalenia tych nowelizacji, mam nadzieję, że to jest bardzo dobry krok, a być może ostatni krok do porozumienia z Komisją Europejską – oświadczył.

Pytany o to, która z przyjętych nowelizacji dot. wymiaru sprawiedliwości może - jego zdaniem - przekonać KE, że idziemy w stronę kompromisu, Karczewski powiedział według niego - "każdy z tych punktów idzie w stronę oczekiwań KE".

Źródło: PAP, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Z denaturatem w ręku... opiekowała się dzieckiem

/ lubelska.policja.gov.pl

Policjanci zatrzymali 44-letnią mieszkankę Hrubieszowa, która opiekowała się swoją 4-letnią córką. Funkcjonariusze nie musieliby zapewne interweniować, gdyby nie fakt, że kobieta kobieta siedziała z dzieckiem na ławce trzymając w ręku... butelkę z denaturatem. Dziecko trafiło pod opiekę babci, a sprawa trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Hrubieszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednym z miejskich osiedli pod blokiem siedzi nietrzeźwa kobieta, która opiekuje się dzieckiem.

- Kiedy funkcjonariusze pojechali na miejsce, zastali siedzącą na ławce kobietę, a obok niej bawiące się dziecko. Od kobiety wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu,a w ręku trzymała otwartą butelkę z denaturatem. Kobieta odmówiła poddaniu się badaniu na stan trzeźwości – relacjonuje policja.

Po sprawdzeniu okazało się, że jest to 44-letnia mieszkanka Hrubieszowa wraz ze swoją 4-letnią córeczką. Dziecko było zadbane i nie potrzebowało pomocy medycznej. Dziewczynka trafiła pod opiekę babci. Teraz nieodpowiedzialna matka odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za sprawowanie niewłaściwej opieki nad dzieckiem

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl