Romeo Jozak pożegnał się już z zespołem warszawskiej Legii, a obowiązki pierwszego trenera sprawuje jego dotychczasowy asystent Dean Klafurić. Jest to nazwisko anonimowe w naszym kraju, dlatego eksperci zastanawiają się czy Klafurić zdoła uratować sezon dla Legii? Zdania są podzielone.

"/>

Czy Dean Klafurić będzie zbawcą Legii?

Dean Klafurić / screen z Youtube, autor: GNK Dinamo Official TV, https://www.youtube.com/watch?v=cp_mttEHLu8

Romeo Jozak pożegnał się już z zespołem warszawskiej Legii, a obowiązki pierwszego trenera sprawuje jego dotychczasowy asystent Dean Klafurić. Jest to nazwisko anonimowe w naszym kraju, dlatego eksperci zastanawiają się czy Klafurić zdoła uratować sezon dla Legii? Zdania są podzielone.

Dean Klafurić, podobnie jak Romeo Jozak, nie ma zbyt wielkiego doświadczenia w prowadzeniu seniorskich zespołów. Najczęściej pracował jako asystent, był też selekcjonerem reprezentacji Chorwacji kobiet w piłce nożnej. Tam nie osiągnął jednak zadowalających wyników. Chorwatki pod jego wodzą spisywały się słabo. 

Trener @LegiaWarszawa Dean Klafurić najdłużej jako pierwszy trener prowadził chorwacką kadrę kobiet. W eliminacjach MŚ w 2011 r. zdobyła 2 pkt w 10 meczach i zajęła ostatnie miejsce w grupie. W eliminacjach EURO 2013 wywalczyła 1 pkt w 8 meczach i znów była ostatnia.

— Maciej Kaliszuk (@Maciej_Kaliszuk) 15 kwietnia 2018

Mimo niekorzystnych wyników z chorwacką kadrą pań, Klafurić jest ceniony w swoim kraju. Dobre referencje wystawia mu m.in. prezes klubu, w którym ostatnio miał okazję pracować nowy trener Legii.

Prezes HNK Gorica, skąd Klafurić trafił do Legii: - Dean to trener, który dokładnie analizuje każdego przeciwnika i potrafi przygotować drużynę do każdego spotkania. Dba o relacje z zawodnikami, często z nimi rozmawia. W krótkim czasie potrafi stworzyć kolektyw.

— Piotr Kamieniecki (@PKamieniecki) 15 kwietnia 2018

Dean Klafurić stoi przed życiową szansą -  ma okazję uratować Legii Warszawa cały sezon. W środę o 20.30 Wojskowi zagrają przy Łazienkowskiej z Górnikiem Zabrze w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Polski, z kolei do rozegrania w Ekstraklasie pozostało jeszcze sześć meczów. Legia zajmuje 3. miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do prowadzącego Lecha Poznań.

Źródło: twitter, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Gawłowski o wyborcach Platformy: Nasz elektorat ch***wo potraktowaliśmy. [NOWE TAŚMY]

Stanisław Gawłowski / Łukasz Szełemiej/Gazeta Polska

Dziennikarze TVP3 Szczecin i tvp.info opublikowani nagrania z kolejnych taśm z restauracji „Sowa i Przyjaciele". Na jednym z fragmentów słyszymy rozmowę o wyborcach Platformy Obywatelskiej. - Nasz elektorat najbardziej ch***wo potraktowaliśmy – mówi Stanisław Gawłowski.

Na jaw wychodzą kolejne nagrania ze znanej restauracji. W ujawnionym fragmencie rozmowy biorą udział sekretarz stanu w ministerstwie środowiska za rządów PO-PSL Stanisław Gawłowski, i sekretarz stanu w ministerstwie gospodarki w rządzie Donalda Tuska Tomasz Tomczykiewicz oraz marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

[polecam:https://niezalezna.pl/241175-to-tak-wygladaly-te-kontrole-nik-bienkowska-wyszlo-dobrze-tak-jak-trzeba-nowe-tasmy]

Panowie rozmawiają o elektoracie Platformy Obywatelskiej:

Olgierd Geblewicz: (...) Ja zapytałem się mojego przewodniczącego w regionie (Stanisława Gawłowskiego – red.), dla kogo, jakiś miesiąc, dwa miesiące temu – dla kogo my k***a jesteśmy partią? Bo ja nie wiem.

Głos nierozpoznany: Panie przewodniczący...

Olgierd Geblewicz: Dla rolników nie...

Stanisław Gawłowski: Bo nasz elektorat najbardziej ch***wo potraktowaliśmy, trochę. [polecam:https://niezalezna.pl/241013-wiesz-ze-sie-wlasnie-kua-rozjezdza-budzet-gawlowski-ocenia-stan-finansow-nowe-tasmy]

Olgierd Geblewicz: Przypier***śmy...

Tomasz Tomczykiewicz: To ja ci odpowiem. Nasz, i to jest problem, że tak powiem, przyzwoitej partii, że on nie jest skierowany do nikogo. Bo on jest skierowany...

Olgierd Geblewicz: To nie jest problem przyzwoitej partii. To jest problem nieprzyzwoitej partii.

Tomasz Tomczykiewicz: Nie... Przyzwoita... To jest, to jest to co Unia zawsze robiła, że po prostu – interes ogółu. Ale ogół to jest nikt.

Olgierd Geblewicz: Nie, nie, nie. To nie jest interes ogółu. I ja...

Tomasz Tomczykiewicz: Jak nie jest interes...

Olgierd Geblewicz: To nie jest interes ogółu. To jest interes ciemnych mas finansowych. Jeszcze raz to podkreślam. (...)

(…)

Olgierd Geblewicz: (...) Państwo nie ma oszczędności, ale zabija przychody. I to jest, niestety, pewien problem.

Tomasz Tomczykiewicz: To jest akurat, to jest...

Stanisław Gawłowski: Idziesz ze mną?

Tomasz Tomczykiewicz: No tak, tak.

Stanisław Gawłowski: To chodź. I ty też chodź... Całą dopiliśmy.

Tomasz Tomczykiewicz: To jest prawdziwe, ale nieudowadnialne.

Olgierd Geblewicz: To jest, niestety, bardzo mocno udowadnialne, a, niestety, jeszcze bardziej prawdziwe w tym wszystkim. (...)

Źródło: niezalezna.pl, tvp.info,

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl