Romeo Jozak pożegnał się już z zespołem warszawskiej Legii, a obowiązki pierwszego trenera sprawuje jego dotychczasowy asystent Dean Klafurić. Jest to nazwisko anonimowe w naszym kraju, dlatego eksperci zastanawiają się czy Klafurić zdoła uratować sezon dla Legii? Zdania są podzielone.

"/>

Czy Dean Klafurić będzie zbawcą Legii?

Dean Klafurić / screen z Youtube, autor: GNK Dinamo Official TV, https://www.youtube.com/watch?v=cp_mttEHLu8

Romeo Jozak pożegnał się już z zespołem warszawskiej Legii, a obowiązki pierwszego trenera sprawuje jego dotychczasowy asystent Dean Klafurić. Jest to nazwisko anonimowe w naszym kraju, dlatego eksperci zastanawiają się czy Klafurić zdoła uratować sezon dla Legii? Zdania są podzielone.

Dean Klafurić, podobnie jak Romeo Jozak, nie ma zbyt wielkiego doświadczenia w prowadzeniu seniorskich zespołów. Najczęściej pracował jako asystent, był też selekcjonerem reprezentacji Chorwacji kobiet w piłce nożnej. Tam nie osiągnął jednak zadowalających wyników. Chorwatki pod jego wodzą spisywały się słabo. 

Trener @LegiaWarszawa Dean Klafurić najdłużej jako pierwszy trener prowadził chorwacką kadrę kobiet. W eliminacjach MŚ w 2011 r. zdobyła 2 pkt w 10 meczach i zajęła ostatnie miejsce w grupie. W eliminacjach EURO 2013 wywalczyła 1 pkt w 8 meczach i znów była ostatnia.

— Maciej Kaliszuk (@Maciej_Kaliszuk) 15 kwietnia 2018

Mimo niekorzystnych wyników z chorwacką kadrą pań, Klafurić jest ceniony w swoim kraju. Dobre referencje wystawia mu m.in. prezes klubu, w którym ostatnio miał okazję pracować nowy trener Legii.

Prezes HNK Gorica, skąd Klafurić trafił do Legii: - Dean to trener, który dokładnie analizuje każdego przeciwnika i potrafi przygotować drużynę do każdego spotkania. Dba o relacje z zawodnikami, często z nimi rozmawia. W krótkim czasie potrafi stworzyć kolektyw.

— Piotr Kamieniecki (@PKamieniecki) 15 kwietnia 2018

Dean Klafurić stoi przed życiową szansą -  ma okazję uratować Legii Warszawa cały sezon. W środę o 20.30 Wojskowi zagrają przy Łazienkowskiej z Górnikiem Zabrze w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Polski, z kolei do rozegrania w Ekstraklasie pozostało jeszcze sześć meczów. Legia zajmuje 3. miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do prowadzącego Lecha Poznań.

Źródło: twitter, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Wsparcie Caritas dla studentów z Aleppo. Pomoc dotarła do ponad 800 z nich

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/marcelaarrubla0329

Caritas Polska przekazała 40 tys. euro na roczny projekt realizowany przez Caritas Syria, dzięki któremu 835 studentów z Aleppo otrzymało wsparcie finansowe na pokrycie części wydatków związanych ze studiami. Projekty edukacyjne są niezwykle ważne, gdyż jest to jedyna droga, aby społeczeństwo syryjskie mogło się odbudować i przeprowadzić odpowiednie reformy.

Mieszkańcy Aleppo borykają się każdego dnia z trudną sytuacją materialną, co sprawia, że wielu studentów zmuszonych jest rezygnować z nauki gdyż nie mają środków na zakup potrzebnych materiałów i zmuszeni są iść do pracy. Część osób jednocześnie pracuje i studiuje, co jest bardzo trudne, ale jest to jedyny sposób, aby opłacić wpisowe i czesne, zakupić książki, niezbędne materiały czy opłacić transport.

Dzięki projektowi edukacyjnemu, pomoc finansową otrzymało ponad 800 studentów uczelni wyższych w Aleppo. Studenci uczelni publicznych w Aleppo otrzymali po 25 tys. funtów syryjskich, czyli ok. 46 euro, co umożliwiło im pokrycie części wydatków. Wsparcie otrzymały osoby z rodzin które znajdywały się w trudnej sytuacji finansowej, pochodziły z rodzin wielodzietnych lub przesiedlonych, a ich dochód wynosił poniżej 120 tys. funtów syryjskich.

Caritas Polska wspiera ofiary wojen na Bliskim Wschodzie od 2012 r. W tym czasie organizacja przeprowadziła 19 projektów pomocy, w tym kilkuletnie finansowanie szpitala w Damaszku, finansowanie klinik mobilnych, organizowanie paczek świątecznych dla dzieci, zapewnienie mleka modyfikowanego dla dzieci uchodźców irackich w Kurdystanie w akcji „Mleko dla Kurdystanu” oraz wiele innych, w tym współfinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Źródło: KAI, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl