Romeo Jozak pożegnał się już z zespołem warszawskiej Legii, a obowiązki pierwszego trenera sprawuje jego dotychczasowy asystent Dean Klafurić. Jest to nazwisko anonimowe w naszym kraju, dlatego eksperci zastanawiają się czy Klafurić zdoła uratować sezon dla Legii? Zdania są podzielone.

"/>

Czy Dean Klafurić będzie zbawcą Legii?

Dean Klafurić / screen z Youtube, autor: GNK Dinamo Official TV, https://www.youtube.com/watch?v=cp_mttEHLu8

Romeo Jozak pożegnał się już z zespołem warszawskiej Legii, a obowiązki pierwszego trenera sprawuje jego dotychczasowy asystent Dean Klafurić. Jest to nazwisko anonimowe w naszym kraju, dlatego eksperci zastanawiają się czy Klafurić zdoła uratować sezon dla Legii? Zdania są podzielone.

Dean Klafurić, podobnie jak Romeo Jozak, nie ma zbyt wielkiego doświadczenia w prowadzeniu seniorskich zespołów. Najczęściej pracował jako asystent, był też selekcjonerem reprezentacji Chorwacji kobiet w piłce nożnej. Tam nie osiągnął jednak zadowalających wyników. Chorwatki pod jego wodzą spisywały się słabo. 

Trener @LegiaWarszawa Dean Klafurić najdłużej jako pierwszy trener prowadził chorwacką kadrę kobiet. W eliminacjach MŚ w 2011 r. zdobyła 2 pkt w 10 meczach i zajęła ostatnie miejsce w grupie. W eliminacjach EURO 2013 wywalczyła 1 pkt w 8 meczach i znów była ostatnia.

— Maciej Kaliszuk (@Maciej_Kaliszuk) 15 kwietnia 2018

Mimo niekorzystnych wyników z chorwacką kadrą pań, Klafurić jest ceniony w swoim kraju. Dobre referencje wystawia mu m.in. prezes klubu, w którym ostatnio miał okazję pracować nowy trener Legii.

Prezes HNK Gorica, skąd Klafurić trafił do Legii: - Dean to trener, który dokładnie analizuje każdego przeciwnika i potrafi przygotować drużynę do każdego spotkania. Dba o relacje z zawodnikami, często z nimi rozmawia. W krótkim czasie potrafi stworzyć kolektyw.

— Piotr Kamieniecki (@PKamieniecki) 15 kwietnia 2018

Dean Klafurić stoi przed życiową szansą -  ma okazję uratować Legii Warszawa cały sezon. W środę o 20.30 Wojskowi zagrają przy Łazienkowskiej z Górnikiem Zabrze w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Polski, z kolei do rozegrania w Ekstraklasie pozostało jeszcze sześć meczów. Legia zajmuje 3. miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do prowadzącego Lecha Poznań.

Źródło: twitter, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Książę Karol umacnia władzę

/ Dan Marsh \ CC BY-SA 2.0

Liderzy 53 państw należących do brytyjskiej Wspólnoty Narodów, zrzeszającej głównie byłe brytyjskie kolonie, dziś wybrali następcę brytyjskiego tronu księcia Karola na przyszłego zwierzchnika tej organizacji.

Decyzja o tym, kto miałby stanąć na czele organizacji po śmierci 92-letniej Elżbiety II, zapadła podczas narady na zamku w Windsorze w ostatnim dniu tegorocznego szczytu szefów państw i rządów państw Wspólnoty.

Część komentatorów, a także lider opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn, sugerowała, że następca tronu nie powinien automatycznie przejmować zwierzchnictwa we Wspólnocie, wskazując m.in. na możliwość rotacyjnej prezydencji, zbliżonej do systemu obowiązującego w Unii Europejskiej.

Poparcie dla wyboru 69-letniego księcia Karola zasygnalizowała jednak w czwartek sama monarchini, która podczas wystąpienia na forum plenarnym Wspólnoty wyraziła nadzieję, że pewnego dnia Commonwealth „zdecyduje o tym, że książę Walii powinien kontynuować ważną pracę” rozpoczętą w 1949 roku przez króla Jerzego VI, jej ojca.

Tegoroczny szczyt - odbywający się po raz pierwszy od 20 lat w Londynie - ma za zadanie wzmocnić relacje Wielkiej Brytanii z państwami członkowskimi Wspólnoty, m.in. Kanadą, Australią i Nową Zelandią, przed planowanym na przyszły rok wyjściem Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej.

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym obecnie monarchą na świecie i najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii. Zasiada na tronie od 1952 roku.

Źródło: PAP, niezalena.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl