Błazenada! Lis tak bardzo chciał podlizać się „królowi Europy”… a tu kompromitacja

/ Piotr Galant/Gazeta Polska

Tomasz Lis dopuścił się porównania ochrony Donalda Tuska, który zeznaje dziś przed sądem w sprawie Tomasza Arabskiego, do ochrony Jarosława Kaczyńskiego. W oczy rzuciło mu się zdjęcie samotnego Tuska z aktówką... nie zwrócił jednak uwagi na to, co się działo dalej, i koncertowo się skompromitował.

- Tak wygląda lider? Sam, z torbą? A gdzie dwudziestu ochroniarzy? Gdzie limuzyny? Tusk symbolizuje państwo dziadowskie, nie to co pan prezes - kpił sobie naczelny "Newsweeka" na Twitterze.

Pod wpisem zamieścił link do artykułu portalu tvn24.pl, który faktycznie zilustrowano zdjęciem Tuska idącego samotnie z torbą.

Gdyby jednak obejrzał nagranie z tekstu, który skomentował wiedziałby, że ów "lider" sekundy później wręczył teczkę ochronie, która otworzyła drzwi właśnie do limuzyny.

Jeszcze zabawniej wpis Lisa wygląda teraz, kiedy tvn24.pl zmieniło zdjęcie ilustrujące linkowanego przez niego artykułu.

 

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Znamy lubelskie firmy, które w nagrodę polecą do Nevady

biznes / pixabay.com /Creative Commons CC0/geralt

19 października w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego marszałek Sławomir Sosnowski ogłosił zwycięzców konkursu NLAB: Nevada-Lubelskie Acceleration Bridge. W gronie laureatów znalazło się 10 firm z woj. lubelskiego, z których część jeszcze w tym roku poleci do stanu Nevada w USA.

W oparciu o oceny 13 sędziów, którzy oceniali każdy start-up, wyciągnięta została średnia ocen, na bazie której stworzono ranking firm. Czołowa 10-tka spędzi dwa tygodnie w Stanie Nevada, gdzie uczestniczyć będzie w licznych spotkaniach biznesowych, mentoringu, networkingu, otrzyma wsparcie kilkunastu amerykańskich partnerów w zakresie wejścia i rozwoju swojej działalności na rynku Nevady. Co ważne, program pobytu w Nevadzie będzie w możliwie największym stopniu dopasowany do profilu zwycięskich firm tak, by mogły one jak najpełniej wykorzystać czas spędzony w Stanach Zjednoczonych.

Dwutygodniowy pobyt lubelskich firm w Stanach zostanie sfinansowany przez Województwo Lubelskie, które w partnerstwie ze stanem Nevada jest organizatorem konkursu.

Co istotne, firmy, które nie zakwalifikują się do czołowej 10-tki utworzą listę rezerwową, więc w przypadku, gdy któraś ze zwycięskich firm nie będzie mogła polecieć do Nevady, w jej miejsce wejdzie firma z 11 miejsca, ew. z kolejnych miejsc.

Ważną korzyścią dla wszystkich uczestników jest to, że wszystkie te firmy otrzymają informację zwrotną od trenerów i sędziów wskazującą mocne i słabe strony danej firmy, co stanowić będzie drogowskaz, co należy poprawić w przyszłości.

Program NLAB: Nevada-Lubelskie Acceleration Bridge to pilotaż programu. W założeniach NLAB ma być wydarzeniem cyklicznym na stałe wpisującym się w ramy współpracy Województwa Lubelskiego ze Stanem Nevada. Dlatego też firmy, które nie zakwalifikują się do wyjazdu tym razem, będą mogły wyciągnąć wnioski i ponownie wziąć udział w kolejnych edycjach programu.

Zwycięzcy konkursu NLAB: Nevada-Lubelskie Acceleration Bridge:

1 CMS 4 Media,

2 Pro-Project,

3 Wit-Composites,

4 InPhoTech,

5 ClinicHunter,

6 Plantalux,

8 Spino,

9 MintCloud,

10 Akanza.

Źródło: niezalezna.pl, pap

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl