Nazwijmy to wprost: ten chłopiec jest mordowany. Katolicki youtuber zabiera głos w sprawie Alfiego

/ fot. screen YouTube/langustanapalmie

Do akcji #alfiesarmy ("armia Alfiego") dołączył o. Adam Szustak, dominikanin i popularny youtuber katolicki. Kapłan wprost nazwał sytuację, w jakiej znalazł się chłopiec "próbą morderstwa" i zaapelował o modlitwę - zarówno o życie Alfiego, jak i za jego oprawców - o opamiętanie.

Znacie wszscy sprawę Alfiego, tego małego chłopca, którego - trzeba to powiedzieć wprost - mordują albo próbują zamordować w Liverpoolu, w Anglii. 

- zaczyna swój apel dominikanin, który dołączył do modlitewnej akcji #alfiesarmy.

 Módlmy się, by ta machina śmierci, którą uruchomiono, została przerwana

- mówi Szustak.

Kapłan zachęcił do modlitwy przede wszystkim o zdrowie chłopca i siły dla jego rodziny, ale również za tych, którzy są w tej chwili odpowiedzialni za jego życia, a więc lekarzy i sędziów:

Módlmy się za tych wszystkich, którzy do tego doprowadzają. Nie w takim sensie nienawiści i mówienia o nich, że to są "najgorsi ludzie na świecie". Oni robią straszne zło, to oczywiste. Ale trzeba ich kochać. I módlmy się za nich również, o opamiętanie, aby miłość Boża dotarła do ich serc i żeby zrozumieli, jakie zło próbują zrobić.

- przekonuje dominikanin.

Całego apelu można posłuchać tutaj:

 

Źródło: niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Radnego Szczerbę zawiesili miesiąc temu. Nagle pobiegł do Dutkiewicza i zrobił z tego show

Wrocław / pixabay.com/przemokrzak/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Wrocławski radny PiS Krzysztof Szczerba wystąpił dziś z partii i dołączył do Klubu Radnych Rafała Dutkiewicza. Zapowiedział też, że w wyborach na prezydenta Wrocławia poprze Jacka Sutryka – kandydata Koalicji Obywatelskiej. PiS odpowiada, że Szczerba już miesiąc temu został zawieszony w prawach członka tej partii.

O przejściu radnego PiS do Klubu Radnych Rafała Dutkiewicza poinformował na konferencji prasowej przewodniczący tego klubu Jarosław Krauze.

Teraz Klub Radnych Rafała Dutkiewicza liczy 14 osób i jest największym klubem w Radzie Miejskiej Wrocławia - powiedział Krauze.

Szczerba zaś powiedział, że dziś złożył rezygnację z członkostwa w PiS i funkcji zajmowanych w strukturach tej partii (był członkiem zarządu okręgowego PiS w okręgu wrocławskim).

Moje odejście z PiS jest przede wszystkim motywowane zagrożeniem, jakim może być dla Wrocławia ewentualna wygrana w wyborach prezydenckich Mirosławy Stachowiak-Różeckiej. Nie jest tajemnicą, że od dawna nie zgadzałem się z działaniami kandydatki PiS na prezydenta Wrocławia

- usiłował przekonać Szczerba.

Dodał, że jego zdaniem Stachowiak-Różecka "nie posiada kompetencji i cech charakteru, które predysponowałby ją do pełnienia najważniejszej funkcji politycznej i administracyjnej we Wrocławiu".

Sekretarz zarządu wrocławskiego PiS Marcin Krzyżanowski powiedział, że Szczerba oraz inny wrocławski działacz PiS Dominik Delczyk zostali decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zwieszeni w prawach członków partii już 27 lipca.

 

Szczerba poinformował również, że w wyborach na prezydenta Wrocławia poprzez Jacka Sutryka – kandydata Koalicji Obywatelskiej, który jest wspierany przez środowisko rządzącego Wrocławiem od 16 lat Rafał Dutkiewicza, SLD oraz UED. "To osoba kompetentna i spokojna. Jacek Sutryk jest w stanie stanie realizować program dla rozwoju Wrocławia. Wiele z elementów tego programu pokrywa się z moim osobistym programem" - powiedział Szczerba.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl