Co wyrabia Pieronek?! Trudno uwierzyć co wygadywał dla telewizji z Francji - stojąc przed sarkofagiem śp. prezydenta

/ Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Kolejny skandal wywołał swoim zachowaniem biskup Tadeusz Pieronek. W wywiadzie dla francuskiej telewizji obrażał pamięć o śp. prezydencie Lechu Kaczyńskim. I to stojąc przed sarkofagiem Pary Prezydenckiej. Nic dziwnego, że jego słowa wywołały oburzenie.

Biskup Pieronek kolejny raz daje o sobie znać. Tym razem wybrał media zagraniczne. W wywiadzie dla francuskiej telewizji, która przygotowała materiał dotyczący zagrożenia demokracji w Polsce, Czechach i na Węgrzech odniósł się do obecnej sytuacji w naszym kraju.

Możemy mówić o autorytarnym dryfowaniu, nie ma już demokracji w Polsce, jest to złudzenie demokracji

– uważa duchowny.

Biskup, który nie waha się wygłaszać politycznych manifestów, mówił tym razem, że władza jest obecnie w rękach Jarosława Kaczyńskiego. Jak przypomina telewizja, prezes PiS jest bratem śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

Pieronek odniósł się do pochówku śp. prezydenta Kaczyńskiego na Wawelu. Był wyraźnie niezadowolony z tej decyzji.

Co robi grób Lecha Kaczyńskiego w nekropoli królów Polski?

– pyta biskup. I to stojąc przed sarkofagiem na Wawelu.

Komentarze? Ostre.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, dorzeczy.pl, francetvinfo.fr


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Chorwaci wyszli na ulice. Protestują przeciw rządowym planom w sprawie wieku emerytalnego

/ pixabay.com/CC0/Websi

Kilka tysięcy osób protestowało dziś w stolicy Chorwacji Zagrzebiu przeciwko rządowym planom podniesienia wieku emerytalnego z 65 do 67 lat i zmniejszenia świadczeń dla osób, które wcześniej przechodzą na emeryturę, o ok. 4 proc. rocznie.

Rząd premiera Andreja Plenkovicia zwrócił się w ubiegłym tygodniu do parlamentu o przyjęcie ustawy, podnoszącej wiek emerytalny. Jak podaje Reuters, przepisy miałyby zacząć obowiązywać w 2033 roku. Zdaniem rządu reforma pozwoli na stworzenie zrównoważonego systemu emerytalnego.

- Jest w nas wiele bólu i żalu. Czy taka propozycja jest odpowiedzialna w stosunku do naszych pracowników i emerytów?

- mówił do zgromadzonego tłumu Kresimir Sever, jeden z liderów związków zawodowych, które zorganizowały protest.

Wielu uczestników demonstracji trzymało w rękach transparenty z hasłami, oskarżającymi rząd o pogarszanie sytuacji emerytów i pracowników. Przedstawiciele niektórych grup pracowników, m.in. pielęgniarek, przemawiając do zgromadzonych, podkreślali, że nie będą w stanie pracować do 67. roku życia.

Związki zawodowe zapowiedziały, że rozpoczną kampanię na rzecz rozpisania ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy emerytalnej, jeśli rząd nie porzuci planów jej wdrożenia. Aby referendum mogło się odbyć, trzeba zebrać podpisy ok. 10 proc. elektoratu, tj. ok. 375 tys. osób - informuje Reuters.

Według ekonomistów bez podniesienia wieku emerytalnego chorwacki system emerytalny nie będzie stabilny.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl