Co wyrabia Pieronek?! Trudno uwierzyć co wygadywał dla telewizji z Francji - stojąc przed sarkofagiem śp. prezydenta

/ Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Kolejny skandal wywołał swoim zachowaniem biskup Tadeusz Pieronek. W wywiadzie dla francuskiej telewizji obrażał pamięć o śp. prezydencie Lechu Kaczyńskim. I to stojąc przed sarkofagiem Pary Prezydenckiej. Nic dziwnego, że jego słowa wywołały oburzenie.

Biskup Pieronek kolejny raz daje o sobie znać. Tym razem wybrał media zagraniczne. W wywiadzie dla francuskiej telewizji, która przygotowała materiał dotyczący zagrożenia demokracji w Polsce, Czechach i na Węgrzech odniósł się do obecnej sytuacji w naszym kraju.

Możemy mówić o autorytarnym dryfowaniu, nie ma już demokracji w Polsce, jest to złudzenie demokracji

– uważa duchowny.

Biskup, który nie waha się wygłaszać politycznych manifestów, mówił tym razem, że władza jest obecnie w rękach Jarosława Kaczyńskiego. Jak przypomina telewizja, prezes PiS jest bratem śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

Pieronek odniósł się do pochówku śp. prezydenta Kaczyńskiego na Wawelu. Był wyraźnie niezadowolony z tej decyzji.

Co robi grób Lecha Kaczyńskiego w nekropoli królów Polski?

– pyta biskup. I to stojąc przed sarkofagiem na Wawelu.

Komentarze? Ostre.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, dorzeczy.pl, francetvinfo.fr


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Polscy policjanci uhonorowali pośmiertnie bohaterskiego żandarma. Podniosła uroczystość w Wąchocku

Marielle Beltrame odbiera odznakę przyznaną pośmiertnie jej mężowi, płk. Arnaudowi Beltrame'owi / Fot. Świętokrzyska Policja

Jak informuje świętokrzyska policja, w Wąchocku odbyła się uroczystość wręczenia Honorowej Policyjnej Odznaki Zasługi im. „Ponurego” nadanej pośmiertnie płk. Arnaudowi Beltrame'owi, francuskiemu żandarmowi, który walcząc z terroryzmem zapłacił najwyższą cenę. Honorową odznakę odebrała wdowa po bohaterskim pułkowniku - Pani Marielle Beltrame

W uroczystości uczestniczył także Pierwszy Radca ambasady Francji, Mathieu Carmena, pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Andrzej Szymczyk, świętokrzyscy policjanci na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Kielcach, nadinsp. Dariuszem Augustyniakiem oraz przedstawiciele pozostałych służb mundurowych.

Uroczystość rozpoczęła się mszą święta. Kolejno wszyscy uczestnicy przeszli na placu przed Panteonem Pamięci Podziemnego Państwa Polskiego 1939 – 1945. Tam dowódca uroczystości, kom. Sebastian Snopek złożył meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystego apelu. Następnie został odtworzony hymn Rzeczypospolitej Polskiej i Francji, a na maszty podniesione zostały flagi państwowe. Tuż po tym nastąpił kulminacyjny moment uroczystości. Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach, nadinsp. Dariusz Augustyniak wręczył Honorową Policyjną Odznakę Zasługi imienia „Ponurego” wdowie po pułkowniku Arnaudzie Beltramie - pani Marielle Beltrame.

Płk. Arnaud Beltrame, francuski żandarm, 23 marca 2018 roku został zastrzelony przez napastnika w Trebes na południu Francji, walcząc z terroryzmem. Funkcjonariusz oddał życie, ratując zakładniczkę.

Oprócz płk. Arnauda Beltrame'a w tym roku odznaką „Ponurego” uhonorowano nadkom. Grzegorza Chuchmałę z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, który wielokrotnie przyczynił się do ustalenia sprawców brutalnych i najcięższych przestępstw oraz podkom. Mariusza Koziarskiego, antyterrorystę z Wrocławia, który zginął na służbie podczas akcji zatrzymania niebezpiecznych przestępców.

Źródło: policja.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl