Polski Kościół zyska nowego kardynała. Papież Franciszek zapowiedział nadanie godności abp. Krajewskiemu

Abp Konrad Krajewski / youtube.com/Archidiecezja Łódzka (screenshot)

Papieski jałmużnik arcybiskup Konrad Krajewski otrzyma godność kardynała - ogłosił dziś Franciszek w południe podczas spotkania z wiernymi w Watykanie. Wraz z polskim arcybiskupem kardynałami zostanie łącznie 14 dostojników.

Konsystorz odbędzie się 29 czerwca, w uroczystość świętych Piotra i Pawła. 

Abp Konrad Krajewski od 2013 pełni godność jałmużnika papieskiego. Do jego zadań należy dawanie, w imieniu Ojca Świętego, jałmużny potrzebującym. Jest osobą z najbliższego otoczenia papieża.

Abp Krajewski w przeszłości służył w parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Ruścu, następnie w łódzkiej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W 1997 r. został prefektem Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. W październiku 1998 r. rozpoczął pracę w Urzędzie Papieskich Celebracji Liturgicznych, a w 1999 r. został ceremoniarzem papieskim.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Silne trzęsienie ziemi na Tajwanie

/ Pixabay/ Robert Pastryk

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6 nawiedziło obszar oddalony o ok. 100 km od miasta Hualien na wschodnim wybrzeżu Tajwanu - podały miejscowe służby meteorologiczne. W Tajpej zakołysały się budynki, ale brak doniesień o ofiarach lub zniszczeniach.

Ognisko wstrząsów, które odnotowano około godz. 12.30 (godz. 6.30 w Polsce), znajdowało się na głębokości 31 km.

Tajwan położony jest w pobliżu styku dwóch płyt tektonicznych i dlatego trzęsienia ziemi w tym wyspiarskim państwie nie należą do rzadkości.

Według służb geologicznych USA (USGS) wtorkowy wstrząs miał magnitudę 5,9, a jego hipocentrum było zlokalizowane na głębokości 26 km.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl