Hipokryzja opozycji

Od kilku tygodni parlamentarzyści opozycji biją na alarm odnośnie do zarobków w sektorze publicznym. Nieustannie jest podnoszona sprawa nagród. Gdy jednak dziennikarze chcą porozmawiać o nagrodach przyznawanych przez rząd PO-PSL, zapada milczenie. A pytającym o to zarzuca się, że są „propisowscy”.

Głos w tej sprawie zabierają skompromitowani posłowie PO, którzy powinni milczeć. Poseł Krzysztof Brejza w poprzedniej kadencji Sejmu w ogóle nie interesował się nagrodami, które przyznawali sobie jego partyjni koledzy, a dziś ciska gromy w polityków i urzędników PiS, którzy otrzymali dodatkowe gratyfikacje. Zupełnie inaczej reagują posłowie PO, gdy jest mowa o wydatkach prezydentów miast. Gdy padają pytania o transparentność i dokumenty, przedstawiciele opozycji opowiadają o „robieniu szopki”. Nie chcą ujawnić wydatków w samorządach. Ta sytuacja dobitnie pokazuje, że politykom opozycji nie chodzi o dobro wspólne czy o naprawianie państwa – a takich argumentów używali, gdy chodziło o nagrody dla obecnych urzędników. Chodzi wyłącznie o nakręcenie rzekomej afery w mediach sprzyjających totalnej opozycji. Gdy sprawa dotyczy samorządów z PO – zostają im wykręty i unikanie konkretów.
 

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Początek demontażu komunizmu

Pierwszą pielgrzymkę do Polski w 1979 r. Jan Paweł II chciał rozpocząć od Nowej Huty – sztandarowego projektu budownictwa socjalistycznego, wzoru do naśladowania dla przyszłych pokoleń urbanistów stalinowskiego „miasta bez Boga”. Opatrzność Boża sprawiła, że 17 września 1978 r. kard. Karol Wojtyła w Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile koło Nowej Huty wygłosił swoją ostatnią homilię jako biskup i metropolita krakowski.

Do Nowej Huty chciał przyjechać za rok. Jednak ówczesne komunistyczne władze zgodziły się jedynie na odprawienie mszy św. właśnie w Mogile. W homilii wygłoszonej w ogrodzie klasztornym w Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile do 150 tys. mieszkańców Nowej Huty powiedział: „Kiedy w pobliżu Krakowa budowana była Nowa Huta, może nie uświadamiano sobie, że powstaje ona przy krzyżu, przy tej relikwii, którą wraz z prastarym opactwem cysterskim odziedziczyliśmy po czasach piastowskich”. Wtedy jeszcze nie zdawano sobie sprawy, że to, co Lenin rozpoczął w 1917 r. w Piotrogrodzie, a Stalin kontynuował w Jałcie, Jan Paweł II zaczął demontować w Nowej Hucie.

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl