KE naciska, by Polska wycofała się z reformy sądownictwa? Wiceszef MSZ odpowiada... i to jak!

/ wiget/freeimages.com

– Faktycznie można odnieść wrażenie że w Komisji Europejskiej wciąż pokutuje taki pogląd, że jedynym sposobem rozwiązania sporu, który prowadzimy o prawo Polski do reformowania wymiaru sprawiedliwości, byłoby wycofanie tej reformy – ocenił w rozmowie na antenie Polsat News wiceszef MSZ, Konrad Szymański.

Dziś w Warszawie premier Mateusz Morawiecki spotkał się z wiceprzewodniczącym KE, Fransem Timmermansem. Rozmowa dotyczyła stanu praworządności w Polsce oraz reformy wymiaru sprawiedliwości.

CZYTAJ WIĘCEJ: Premier po spotkaniu z Timmermansem. "Są różne siły, którym nie zależy na kompromisie"

Do dialogu, który od dłuższego czasu toczy się między Polską a Komisją Europejską, odniósł się w Polsat News wiceminister spraw zagranicznych, Konrad Szymański.

Jego zdaniem "faktycznie można odnieść wrażenie, że w KE wciąż pokutuje taki pogląd, że jedynym sposobem rozwiązania sporu, który prowadzimy o prawo Polski do reformowania wymiaru sprawiedliwości, byłoby wycofanie tej reformy".

Myślę, że to bardzo nierealistyczne, ponieważ z jednej strony premier Morawiecki udowodnił, że jest osobą, która jest w stanie zrobić bardzo wiele, żeby znaleźć rozwiązanie sporu, ale na pewno nie jest jesteśmy w stanie komukolwiek zaoferować wycofania się z reform – podkreślił.

Zdaniem wiceszefa MSZ "wciąż nie doczekaliśmy się żadnej rzeczowej, właściwej odpowiedzi na fakt, że większość parlamentarna nie tylko dokonała rozlicznych korekt tych reform, ale również prezydent Duda zdecydował się na niezwykle śmiały akt zawetowania poprzedniej ustawy o SN i tym samym zaproponowane przez niego przepisy – siłą rzeczy – wychodziły naprzeciw różnym obawom, które słyszeliśmy w Brukseli".

Bruksela nie skorzystała z okazji ostatnich miesięcy, żeby to odnotować. Więc wydaje się, że na dzisiaj warto byłoby rozmawiać o tym, co Bruksela ma do zaoferowania, a nie o tym, co my możemy jeszcze zaoferować. Zaoferowaliśmy bardzo dużo – zaznaczył.

Źródło: 300polityka.pl, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Kto to się zabrał za wytykanie „wpadek” prezydenta!? Boki zrywać! WIDEO

/ Zrzut ekranu z youtube.com

Dziś szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, pytany przez dziennikarzy, czy Andrzej Duda podpisywał deklarację polsko-amerykańską stojąc obok siedzącego prezydenta USA - co widać na opublikowanych zdjęciach - wyjaśnił, że zdjęcia pokazują pewną sekwencję zdarzeń. Nie przeszkodziło to byłemu prezydentowi – "królowi wpadek" – Bronisławowi Komorowskiemu – skomentować tej sytuacji.

Prof. Szczerski wyjaśnił, że założeniem upublicznienia tego zdjęcia, było to, że oddaje ono naturalny charakter tych rozmów w sposób niepozowany - taki, jakich setki na wszystkich możliwych portalach. Miało ono pokazywać pewną dynamikę spotkania.

To jest pewna sekwencja, te zdjęcia, to nie jest ta ceremonia oficjalnego podpisywania deklaracji (...) To jest taki moment, gdzie (...) została oddana ta druga część pobytu prezydenta Polski w Białym Domu, taka bardziej spontaniczna, bardziej nieformalna, ta bardziej naturalna, inna od takich sztampowych ilustracji – ocenił.

Do rzekomej "wpadki" odniósł się w TVN24 były prezydent, Bronisław Komorowski.

Ja naprawdę myślałem, że to też jest fotomontaż. Gdy zobaczyłem za pierwszym razem, myślałem, że to ktoś zrobił złośliwość. Trochę pomyślałem nawet: "no widzisz, sam żeś tak urządzał, czy twoi ludzie urządzali tego rodzaju hece przeciwko mnie, sam padasz ofiarą podobnej manipulacji, ale zdaje się, że to nie jest manipulacja – stwierdził.

Bronisławowi Komorowskiemu przypominamy, jak wyglądała jego rozmowa z Barackiem Obamą...

 

 

Źródło: tvn24.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl