Sukces homolobby: Johansson nie zagra transwestytki

/ fot. YouTube

Scarlett Johansson zrezygnowała z udziału w opowiadającym o transseksualnej Jean Marie Gill w filmie "Rub & Tug". Wszystko przez naciski środowiska LGBTQ, które postulowało, by do roli transseksualisty nie angażować aktorki "cisseksualnej" (czyli takiej o płci psychologicznej zgodnej z biologiczną....).

Kilka tygodni temu informowaliśmy o tym, że Scarlett Johansson podpadła środowisku LGBTQ. Wszystko dlatego, że przyjęła rolę Jean Marie Gill w filmie "Rub & Tug", w którym wcieli się w rajfurkę dowodzącą siecią domów publicznych i ... transwestytkę. Środowiska gejowskie uważają, że Gill powinien zagrać prawdziwy tranwestyta, a nie - jak w przypadku Johansson - osoba cisseksualna (czyli taka, która identyfikuje się z płcią biologiczną).

Naciski homolobby sprawiły, że aktorka wycofała się z obsady. Choć początkowo broniła swojego udziału w filmie, ostatecznie uległa presji  i w zamieszczonym na portalu Out oświadczeniu przyznała, że "po poznaniu faktów o pozycji transgenderowych osób w świecie kina zrozumiała, dlaczego przyjęcie przez nią roli w filmie zostało tak źle odebrane przez społeczność LGBTQ+". Gwiazda podkreśliła również, że "ma wielki szacunek dla osób transpłciowych i w związku z tym nie może z czystym sercem przyjąć roli".

Źródło: niezalezna.pl, Filmweb.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Silne trzęsienie ziemi na Tajwanie

/ Pixabay/ Robert Pastryk

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6 nawiedziło obszar oddalony o ok. 100 km od miasta Hualien na wschodnim wybrzeżu Tajwanu - podały miejscowe służby meteorologiczne. W Tajpej zakołysały się budynki, ale brak doniesień o ofiarach lub zniszczeniach.

Ognisko wstrząsów, które odnotowano około godz. 12.30 (godz. 6.30 w Polsce), znajdowało się na głębokości 31 km.

Tajwan położony jest w pobliżu styku dwóch płyt tektonicznych i dlatego trzęsienia ziemi w tym wyspiarskim państwie nie należą do rzadkości.

Według służb geologicznych USA (USGS) wtorkowy wstrząs miał magnitudę 5,9, a jego hipocentrum było zlokalizowane na głębokości 26 km.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl