Czeczen skazany w Niemczech za islamizm

/ Morgan4uall\CC0

Sąd w Hamburgu skazał dziś 29-letniego Czeczena na cztery lata więzienia za członkostwo w Państwie Islamskim (IS). Według aktu oskarżenia Czeczen w 2014 r. wyjechał z Bremy do Turcji, a stamtąd do Syrii, gdzie dołączył do bojowników IS.

Materiał dowodowy obejmował zdjęcia i nagrania wideo, pokazujące Czeczena w konwoju IS, zmierzającym do kurdyjskiego miasta Kobane na północy Syrii, przy granicy z Turcją.

Ranny w nogę, Czeczen powrócił w 2015 r. do Bremy. Agencja dpa odnotowuje, że oskarżony sam rozpoznał się na nagraniach wideo i zdjęciach, ale że nie udowodniono mu, że brał udział w walkach.

Określając wymiar kary, sąd w Hamburgu uwzględnił wcześniejsze konflikty Czeczena z prawem: mężczyzna był dwukrotnie skazywany przez sądy w Bremie za inne przestępstwa - informuje dpa, nie podając szczegółów.

Orzeczona w poniedziałek kara jest zgodna z tym, co postulował prokurator. Obrona domagała się uniewinnienia i zapowiada apelację.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Kto to się zabrał za wytykanie „wpadek” prezydenta!? Boki zrywać! WIDEO

/ Zrzut ekranu z youtube.com

Dziś szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, pytany przez dziennikarzy, czy Andrzej Duda podpisywał deklarację polsko-amerykańską stojąc obok siedzącego prezydenta USA - co widać na opublikowanych zdjęciach - wyjaśnił, że zdjęcia pokazują pewną sekwencję zdarzeń. Nie przeszkodziło to byłemu prezydentowi – "królowi wpadek" – Bronisławowi Komorowskiemu – skomentować tej sytuacji.

Prof. Szczerski wyjaśnił, że założeniem upublicznienia tego zdjęcia, było to, że oddaje ono naturalny charakter tych rozmów w sposób niepozowany - taki, jakich setki na wszystkich możliwych portalach. Miało ono pokazywać pewną dynamikę spotkania.

To jest pewna sekwencja, te zdjęcia, to nie jest ta ceremonia oficjalnego podpisywania deklaracji (...) To jest taki moment, gdzie (...) została oddana ta druga część pobytu prezydenta Polski w Białym Domu, taka bardziej spontaniczna, bardziej nieformalna, ta bardziej naturalna, inna od takich sztampowych ilustracji – ocenił.

Do rzekomej "wpadki" odniósł się w TVN24 były prezydent, Bronisław Komorowski.

Ja naprawdę myślałem, że to też jest fotomontaż. Gdy zobaczyłem za pierwszym razem, myślałem, że to ktoś zrobił złośliwość. Trochę pomyślałem nawet: "no widzisz, sam żeś tak urządzał, czy twoi ludzie urządzali tego rodzaju hece przeciwko mnie, sam padasz ofiarą podobnej manipulacji, ale zdaje się, że to nie jest manipulacja – stwierdził.

Bronisławowi Komorowskiemu przypominamy, jak wyglądała jego rozmowa z Barackiem Obamą...

 

 

Źródło: tvn24.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl