Gersdorf nadal „uważa się” za I prezes Sądu Najwyższego. Tak jej zachowania nie skomentował jeszcze nikt!

/ fot. screen z TV Republika

Szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski był gościem redaktor Katarzyny Gójskiej w programie "W Punkt" na antenie Telewizji Republika. Rozmowa dotyczyła ostatnich wydarzeń politycznych w kraju, mówiono m.in. o "nadzwyczajnej kaście", przesłuchaniu Donalda Tuska przed komisją ds. Amber Gold i wizycie prezydenta Dudy w USA.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dziś z byłą prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf. Marek Suski, komentując to spotkanie, przyznał, że osoby związane ze środowiskiem prawniczym powinny przede wszystkim opierać się na faktach i dowodach. Dodał też, że - jak zna premiera - była to kulturalna rozmowa. 

Prawnicy powinni się opierać na faktach i dowodach. Tymczasem to środowisko generuje już kolejne insynuacje. Nie wiem czy spotkanie było zaaranżowane dużo wcześniej. Chcemy rozmawiać, zarówno z naszymi prawnikami, jak i elitami w Brukseli. Jak znam premiera, była to kulturalna rozmowa. Zapewne tłumaczył co robią sędziowie, którzy sprzeciwiają się demokratycznie wybranej władzy

- mówił Suski. 

Jako przykład podał doskonale znanego sędziego-celebrytę. 

Obserwowaliśmy niektóre wyroki i uzasadnienia sędziego Tuleyi. Nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że podyktowane były preferencjami politycznymi. Wśród niektórych osób, które uważają się za nadzwyczajną kastę, panuje przekonanie, że prawo pozwala im decydować czy są czy nie są sędziami, czy przysługują im emerytury. Rozmawiać trzeba…

Co z faktem, że Małgorzata Gersdorf wciąż uważa się za prezesa sądu?

Są miejsca, gdzie ludzie uważają się za Napoleona, więc dlaczego nie za prezesa Sądu Najwyższego? Każdego może taka przypadłość dopaść…

- skomentował Marek Suski. 

Jak dodał, stan spoczynku nie jest karą dla sędziów. 

Odejście w stan spoczynku nie jest karą. Z punktu widzenia moralnego, to traktowanie niezwykle delikatne. Aby Polska mogła być państwem uczciwym, potrzebujemy uczciwych sędziów. Ci powinni mieć czyste karty historii

Marek Suski odniósł się także do planowanego przesłuchania Donalda Tuska przed komisją ds. Amber Gold. 

Nie sądziłem, że nie będę do końca w tej komisji. Zastanawiałem się w jaki sposób przesłuchiwać byłego premiera. Po wszystkich przesłuchaniach okazało się, że pan Tusk wiedział o wielkim oszustwie, mało tego… był parasol ochronny z jego strony – powiedział i dodał: – Podejrzewam, że będzie próba obśmiania komisji. Nie mają argumentów, stąd takie zachowanie. Oczywiście usłużni członkowie komisji z Platformy i Nowoczesnej będą pomagać na wszelkie możliwe sposoby przesłuchiwanemu Donaldowi Tuskowi – kontynuował, wciąż odnosząc się do zaplanowanego na 5 listopada przesłuchania byłego premiera.

Na koniec rozmowy Suski skomentował także wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Jak podobały mu się zapewnienia o "Fort Trump"?

 To ciekawe i obiecujące stwierdzenie. PR-owsko udane, życzliwe wobec obecnego prezydenta USA. Ten z kolei wyjątkowo serdecznie odnosi się do nas, Polski, jako swojego partnera. Albo Polska będzie silna, poprzez silnych sojuszników, albo Polski nie będzie wcale. Jesteśmy zbyt słabi, aby obronić się przed Rosją. Tylko obecność wojsk amerykańskich pozwoli nam przetrwać. Bezpieczeństwo to wartość, która warta jest każdych pieniędzy

- zakończył Suski.  

Źródło: TV Republika, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Rowerowy złodziej zatrzymany

Wpadł złodziej rowerów / dolnoslaska.policja.gov.pl

Policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu, realizując czynności operacyjne, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o 26 kradzieży, w tym 11 kradzieży rowerów z terenu miasta. Działając w tej sprawie funkcjonariusze odzyskali już skradziony sportowy jednoślad o wartości ponad 10 tys. złotych. Okazało się, że sprawca kradł również torebki oraz plecaki, a następnie wykorzystywał znajdujące się wewnątrz karty bankomatowe i płacił zbliżeniowo za swoje zakupy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław - Śródmieście współdziałając z policjantami pionu kryminalnego z wrocławskiej komendy miejskiej, namierzyli mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże mienia. Okazał się nim 28-latek przebywający aktualnie na terenie miasta.

Policjanci mając podejrzenia od pewnego czasu obserwowali mężczyznę mogącego mieć związek z kradzieżami. Funkcjonariusze ustalili, że przebywa on w jednym z miejscowych hosteli. Tam też dokonali jego zatrzymania, ujawniając przy 28-latku też blisko 20 porcji amfetaminy oraz przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw i wykroczeń.

Sprawdzenia potwierdziły, że jest również osobą poszukiwaną listem gończym.

Po dalszych czynnościach okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie 11 kradzieży jednośladów z terenu Wrocławia o łącznej wartości ponad 27 tysięcy złotych. Podejrzany oprócz rowerów kradł również damskie torebki z zawartością, plecaki oraz telefony. W przestępczym procederze miał dostęp do portfeli z pieniędzmi, dokumentów, a także kart bankomatowych. Skradzionymi kartami bankomatowymi dokonał co najmniej 10 nieuprawnionych transakcji zbliżeniowych.

Potwierdzono też, że 28-latek kradł rowery za pomocą nożyc, po czym sprzedawał je przypadkowym osobom lub oddawał do lombardu. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na własne potrzeby.

Właśnie w jednym z takich punktów policjanci pionu operacyjnego z Wrocławia odzyskali sportowy rower o wartości ponad 10 tysięcy złotych, który następnie przekazali jego właścicielce. Kobieta nie kryła zadowolenia ponieważ zawodowo wykorzystuje swój jednoślad do treningów i rywalizacji wśród profesjonalistów. Tylko w tym roku, na odzyskanym rowerze, zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Polski w Kryterium Ulicznym, w kategorii do 23 lat.

Zatrzymany przez policjantów 28-latek, trafił prosto do aresztu i usłyszał 26 zarzutów. Przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych czynów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl