Koronka do Miłosierdzia na ulicach

/ By Wald-Burger8 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39833724

W kilkuset miastach świata w piątek o godz. 15.00, w 10. rocznicę beatyfikacji spowiednika św. s. Faustyny ks. Michała Sopoćki, wierni odmówią na skrzyżowaniach ulic koronkę do Bożego Miłosierdzia – podał zespół Iskra Bożego Miłosierdzia.

Akcję "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata" zainicjował opiekun duchowy działającego przy parafii Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi Zespołu Iskra Bożego Miłosierdzia jezuita o. Remigiusz Recław.

Pierwsza koronka odbyła się w Łodzi na 111 skrzyżowaniach i zgromadziła kilkaset osób. Jak czytamy na stronie internetowej wydarzenia, w tym roku udział zgłosiło ponad 200 miast z Polski. Modlitwa odbędzie się m.in. w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Zielonej Górze, Wrocławiu i w Piotrkowie Trybunalskim. W niektórych z nich odmawiana będzie w kilku miejscach. W Krakowie wierni pomodlą się m.in. na placu przed kościołem św. Kazimierza Królewicza z Krakowa, na placu Centralnym obok pomnika "Solidarności", na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Zuchów oraz na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Struga.

W Warszawie modlitwa odbędzie się u zbiegu al. Niepodległości i ul. Domaniewskiej, obok stacji metra Wilanowska, na skrzyżowaniach al. Lotników i ul. Kaczmarskiego oraz ulic Gotarda i Gintrowskiego, a także na skrzyżowaniu ulic Dobra i Tamka. Modlitwa odbędzie się też przy kościele św. Stanisława Biskupa, przy wejściu do metra Marymont od strony ul. Gdańskiej i pod krzyżem przy wejściu do metra Marymont od strony ul. Gdańskiej.

Do akcji dołączyły także grupy z Belgii, Niemiec, Włoch, Litwy, Słowacji, Kanady, Haiti, Argentyny, USA, Wybrzeża Kości Słoniowej, Australii, Izraela i z Japonii.

Jak informują organizatorzy, uczestnicy akcji modlić się będą w tym roku o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Polski, Kościoła i świata oraz "za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą". Dodają, że w akcję może włączyć się każdy.

Aby to zrobić, wystarczy znaleźć się o godz. 15 na skrzyżowaniu i łącząc się duchowo z innymi, odmówić samotnie lub w grupie Koronkę do Bożego Miłosierdzia

 – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej wydarzenia. Organizatorzy zaznaczyli, że uczestnicy organizują się spontanicznie przy pomocy plakatów, e-maili, SMS-ów, ogłoszeń w lokalnej prasie, na portalach społecznościowych lub przez ogłoszenia parafialne.

- Może właśnie ten kwadrans wspólnego wołania w Godzinie Miłosierdzia do Boga Przedwiecznego roznieci iskry wiary, nadziei i miłości w letnich ludzkich sercach

 – napisali organizatorzy. Podkreślili, że informację o dołączeniu do akcji należy przesłać na adres iskra111@onet.eu.

Wydarzenie patronatem honorowym objął metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Wykaz miejsc, w których odmawiana będzie koronka jest dostępny na stronie internetowej www.iskra.info.pl.

Koronka do Miłosierdzia Bożego to modlitwa, którą Jezus Chrystus miał podyktować św. siostrze Faustynie Kowalskiej w czasie prywatnego objawienia 13 i 14 września 1935 roku w Wilnie. Koronkę najczęściej odmawia się o godz. 15.00, w godzinę śmierci Jezusa.

Ks. Michał Sopoćko był spowiednikiem św. s. Faustyny Kowalskiej i propagatorem kultu Miłosierdzia Bożego. W 1941 r. założył Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego. Papież Benedykt XVI beatyfikował go 28 września 2008 w Białymstoku

Źródło: PAP, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Otylia Swim Tour zawita do Łodzi. Trenuj z mistrzynią olimpijską

Otylia Jędrzejczak / By Fryta 73 from Strzegom - Otylia Jędrzejczak, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42109129

Rekordowa liczba ponad 300 dzieci ma wziąć udział w niedzielnym treningu pływackim pod okiem Otylii Jędrzejczak w Zatoce Sportu w Łodzi. "Liczy się dobra zabawa, bo drogę w sporcie zaczyna się od polubienia treningów” - zapowiada mistrzyni olimpijska z Aten.

W ramach cyklu Otylia Swim Tour najbardziej utytułowana polska pływaczka, od kilku lat do wspólnych treningów na pływalniach w różnych miastach Polski zaprasza młodzież szkolną, a także ich rodziców, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. Nieodpłatne zajęcia z młodymi adeptami pływania, na których mogą oni doskonalić swoje umiejętności ma być promocją sportu i zdrowego trybu życia oraz motywacją dla najmłodszych do systematycznego treningu.

"Najważniejsze jest, żeby dzieci dobrze się bawiły, bo tak właśnie zaczyna się drogę w sporcie, od zabawy, od polubienia treningów. Wierzę, że dzieci zakończą niedzielę w stu procentach zadowolone" – podkreśliła Jędrzejczak.

Jak dodała, w Łodzi odbędzie się rekordowa edycja na trasie tegorocznego cyklu. "Najczęściej w zajęciach bierze udział między 100, a 150 dzieciaków. Ale w Łodzi mamy doskonałe warunki, bo jest duża sala gimnastyczna i piękna pięćdziesięciometrowa pływalnia, więc mogliśmy przyjąć więcej uczestników" – wyjaśniła.

W łódzkim treningu pod okiem utytułowanej pływaczki i jej sztabu szkoleniowego ma wziąć udział ponad 300 młodych adeptów pływania. Podczas całodniowych zajęć w Zatoce Sportu czeka ich sporo atrakcji, poczynając od pakietów startowych przygotowanych przez partnerów Fundacji Otylii Jędrzejczak, poprzez wiele godzin świetnej zabawy nie tylko w wodzie. Podczas lekcji dzieci uczą się pływać i doskonalą swoją technikę a także poznają zasady prawidłowej rozgrzewki, czy właściwej postawy na lądzie. Trzykrotnej rekordzistce świata w treningach pomagają byli reprezentanci Polski, szkoleniowcy zawodników startujących na międzynarodowych imprezach, fizjoterapeuci oraz trenerzy przygotowania motorycznego.

Jak podkreśla Jędrzejczak, w szkoleniu przyszłych sportowców, równie istotna jest edukacja rodziców i trenerów. Będą oni mieli okazję spotkać się i porozmawiać z psychologiem sportowym oraz dietetykiem.

"Od samego początku projektu stawialiśmy mocno nie tylko na edukację dzieci, ale również rodziców. Z własnego doświadczenia doskonale wiem, jak ważny dla młodej osoby zaczynającej pływać jest kontakt z psychologiem sportowym. Rodzice dowiedzą się też tego, jak powinna wyglądać dieta adepta pływania" - tłumaczyła mistrzyni olimpijska z Aten.

W tym roku Otylia Jędrzejczak i jej sztab przeszkolą w całej Polsce ponad tysiąc dzieci. Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Po zajęciach w Łodzi Otylia Swim Tour odbędzie się jeszcze w Krakowie (27 października) i Toruniu (17 listopada).

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl