Razem zaśpiewajmy dla Jana Pawła II. Koncert dla Ojca Świętego w 40. rocznicę powołania

Jan Paweł II / twitter.com/screenshot/@Polcia13

Koncert upamiętniający Ojca Świętego Jana Pawła II w 40. rocznicę powołania go na Papieża odbędzie się w symbolicznym dla Polaków miejscu – bazylice św. Brygidy w Gdańsku.

Podczas uroczystości zostanie odśpiewany „Hymn Papieski”, napisany specjalnie z okazji 40. rocznicy powołania Ojca Świętego na Stolicę Piotrową. Do słów znanego poety K.C. Buszmana muzykę napisał Bogdan Kierejsza, a „Hymn” zaśpiewa Alicja Węgorzewska z towarzyszeniem gdańskiej orkiestry i chóru Cappelli Gedanensis pod dyrekcją Jacka Brzoznowskiego.

Podczas koncertu, w którym wystąpi również Placido Domingo Jr., zostaną wykonane utwory poświęcone Ojcu Świętemu, które Papież szczególnie sobie upodobał, w tym m.in. pieśni poświęcone Jego ukochanej Maryi.

Transmisja wydarzenia odbędzie się 7 października, o godz. 21:40 w TVP Polonia, a retransmisja 8 października o godz. 0:40 w TVP 1.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje m.in. tygodnik - Gazeta Polska, dziennik - Gazeta Polska Codziennie, miesięcznik - Nowe Państwo oraz portal Niezależna.pl.

 

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Piechociński straszy dziennikarkę TVP! „Kiedyś spotkamy się, gdzie nie będzie pani chroniona”

Janusz Piechocinski / Fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Portal tvp.info ujawnił wczoraj kolejne taśmy z restauracji "Sowa i przyjaciele". Na nagraniach uwieczniona jest rozmowa Jana Kulczyka z Pawłem Grasiem, w pewnym fragmencie dotycząca byłego szefa Polskiego Stronnictwa Ludowego Janusza Piechocińskiego. W trakcie rozmowy Kulczyk mówi otwarcie o prorosyjskiej polityce wicepremiera i ministra gospodarki w rządzie Donalda Tuska i nieelegancko nazywa go "osłem". Dziś dziennikarka "Wiadomości" próbowała uzyskać komentarz od byłego wicepremiera w rządzie PO-PSL. Wyraźnie niezadowolony Piechociński zaczął ją straszyć. – Kiedyś spotkamy się, gdzie nie będzie pani chroniona w tej formule, w której dzisiaj jesteście – oznajmił zdumionej dziennikarce.

Reporterka "Wiadomości" próbowała uzyskać dziś od byłego wicepremiera komentarz w sprawie ujawnionych nagrań.[polecam:https://niezalezna.pl/240761-ujawniono-kolejne-nieznane-tasmy-z-sowy-i-przyjaciol-tym-razem-na-tapecie-czolowi-politycy-psl]

Kiedyś spotkamy się, gdzie nie będzie pani chroniona w tej formule, w której dzisiaj jesteście - odparł Piechociński reporterce

 Sfrustrowany były szef Ludowców zarzucił dziennikarce TVP „dysponowanie taśmami” i „lansowanie politycznych postulatów”. 

Będziecie musieli odpowiedzieć na pytanie, czy dysponowaliście taśmami i lansowaliście postulaty polityczne taśmami, które nie były w dyspozycji polskiego sądu i prokuratury – straszył polityk PSL. 

Zdaniem byłego wicepremiera dziennikarka pytając go o komentarz w tej bulwersującej sprawie „uczestniczy w przestępstwie”. 

Czy pani ma świadomość jako obywatel, że jest domniemanie, że funkcjonuje pani w sprawie popełniania stale przestępstwa przez pracowników „telewizji polskiej propaganda? – pohukiwał.

Piechociński unikając odpowiedzi na pytanie dziennikarki postanowił zasłonić się... Dniem Papieskim

Jestem oburzony, że dzień po Dniu Papieskim mamy takie skrajnie, niegodziwe zachowania czołowych, publicznych osób. Tym jestem zdegustowany – uciął rozmowę Ludowiec.

Źródło: niezalezna.pl, tvp.info

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl