Koniec protestu pielęgniarek w Przemyślu

/ Twitter.com/@MinZdrowia

W siedzibie Ministerstwa Zdrowia przedstawicielki protestujących pielęgniarek z Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu (Podkarpackie) podpisały dziś porozumienie z dyrektorem placówki i marszałkiem województwa – podał resort.

Od 3 września w szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu trwał rotacyjny protest głodowy pielęgniarek, a od 20 września odbywał się jednocześnie protest absencyjny. Część pielęgniarek przebywała na zwolnieniach chorobowych. Protestujące żądały podwyżek.

Strony rozmawiały kilka dni temu w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog". Minister zdrowia Łukasz Szumowski akcentował wtedy, że choć nie jest stroną sporu, to chce wspierać rozmowy i wypracowanie kompromisu.

Źródło: PAP, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Uwaga na domokrążców!

Domokrążcy / swietokrzyska.policja.gov.pl

Wczoraj na terenie Kunowa przypomnieli o sobie tzw. domokrążcy. Są to osoby, które okradają najczęściej seniorów. Czasem robią to na ulicy, jednak najczęściej pukają do drzwi starszych ludzi i posługując się różnymi „historyjkami” oszukują ich. W taki właśnie sposób wczoraj dwie nieznane kobiety z domu 79-latka ukradły blisko 14 000 zł.

Do mieszkania 79-latka zapukała kobieta. Pod legendą pozostawienia paczki dla sąsiadki, weszła do domu. Chcąc zostawić wiadomość dla adresata przesyłki poprosiła o kartkę papieru i długopis. W międzyczasie mężczyzna w mieszkaniu usłyszał odgłosy dochodzące z innego pomieszczenia jego domu. Kiedy poszedł sprawdzić co się dzieje zauważył już wychodzącą z domu inną kobietę. W tym samym czasie, pani z którą rozmawiał również opuściła budynek – jak można się domyślać, historia o pozostawieniu paczki była kłamstwem. Chwilę później pokrzywdzony zorientował się, że został okradziony. Kobiety z jednego z pokoi ukradły 79-letniemu mężczyźnie ponad 12 000 zł oraz 365 euro.

W związku z powyższym apelujemy głównie do seniorów o zachowanie czujności podczas wizyt osób nieznajomych. Sprawcy bezlitośnie wykorzystują nieuwagę i często naiwność starszych osób, penetrują pomieszczenia i kradną pieniądze oraz wartościowe rzeczy.

- przypomina policja.

Pamiętajmy o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad:

  • nie wpuszczać do domu osób nieznajomych
  • nie należy wpuszczać do domu sprzedawców, którzy oferują nam zakup przedmiotów niewiadomego pochodzenia po bardzo „korzystnych” cenach
  • nie wolno pozostawiać nieznanej osoby samej w otwartych drzwiach. Często oszuści proszą o sprawdzenie czegoś we wnętrzu domu – korzystając z naszej nieuwagi dokonują kradzieży
  • jeżeli straciliśmy na chwilę czujność i osoba, której nie znamy znalazła się już u naszym domu, nie zdradzajmy się z informacją, gdzie przechowujemy swoje oszczędności
  • wychodząc z domu nawet na chwilę, np. do sąsiadki lub ze śmieciami, zawsze zamykaj drzwi wejściowe na klucz
  • nie informuj nikogo kiedy odbierasz emeryturę lub rentę
  • pieniądze bezpiecznie przechowuj w banku

Zawsze w przypadku jakichkolwiek podejrzeń bądź wątpliwości nawiąż kontakt z Policją osobiście, bądź telefonicznie pod numerem alarmowym 112.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl