Gmina Sypniewo ma nowe boisko. Otworzył je... legendarny Giba!

Giba na otwarciu boiska w Sypniewie / fot. niezalezna.pl

Dla niespełna 4-tysięcznej gminy Sypniewo na Mazowszu dzisiejszy dzień będzie pamiętny na długo. Doszło bowiem do otwarcia nowego boiska sportowego. Był też inny powód - gościem specjalnym podczas otwarcia boiska był legendarny brazylijski siatkarz Giba. Wykonał on pierwszy serwis na boisku!

Giba to jeden z najbardziej utytułowanych siatkarzy w historii tej dyscypliny. W swoim dorobku ma trzy mistrzostwa świata, złoto igrzysk olimpijskich (oraz dwa srebrne medale igrzysk), osiem wygranych w Lidze Światowej czy siedem mistrzostw Ameryki Południowej. To prawdziwa legenda nie tylko siatkówki, ale całego sportu.

Witam serdecznie,jest to dla mnie wyjątkowy zaszczyt, że mogę być tu z Państwem, szczególnie jak widzę ile osób jest na otwarciu boiska. Połączenie edukacji ze sportem jest kluczem do sukcesu, by w przyszłości osiągać triumfy. Kto chciałby ze mną zagrać w siatkówkę?

- zapytał, a do gry natychmiast zgłosiło się mnóstwo dzieciaków. Każdy chciał zagrać z mistrzem.

Boisko zostało uroczyście otwarte przecięciem wstęgi, miejscowy ksiądz proboszcz także poświęcił obiekt, odmawiając krótką modlitwę. Boisko spełnia wszystkie wymogi, jego wartość kosztorysowa przekroczyła 400 tysięcy złotych, z czego gmina połowę otrzymała z samorządu województwa mazowieckiego.

Po takim otwarciu na pewno będzie służyć dobrze młodzieży z całego powiatu makowskiego oraz gminy Sypniewo.

 

Tagi
Wczytuję komentarze...

Ważna deklaracja dla Lublina!

Sylwester Tułajew / twitter.com/tulajew

Sylwester Tułajew, ubiegający się o urząd prezydenta Lublina z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zadeklarował, że nie zgodzi się na zabudowanie Górek Czechowskich. Chodzi o atrakcyjny teren zielony, który prywatny właściciel chce częściowo zabudować mieszkaniami.

Górki Czechowskie to ponad 100 ha terenu zielonego po dawnym poligonie wojskowym w północnej części Lublina. Właściciel tego terenu wystąpił o zmianę planu zagospodarowania w taki sposób, aby można było na obszarze około 30 ha zbudować kilka tysięcy mieszkań. W zamian za to zaproponował, że przekaże miastu za symboliczną złotówkę pozostały obszar, na którym firma jest gotowa zbudować park, przeznaczając na ten cel 10 mln zł. Obowiązujący obecnie plan zagospodarowania umożliwia zabudowę na 30 ha, ale tylko w małej części na cele mieszkaniowe, a głównie na rekreacyjne.

- Jeśli zostanę prezydentem Lublina, nie zgodzę się na zabudowanie, na zabetonowanie Górek Czechowskich – powiedział Tułajew na briefingu prasowym.

Tułajew uważa, że plan zagospodarowania przestrzennego dla Górek Czechowskich nie powinien być zmieniany.

- Plan zagospodarowania przestrzennego obowiązuje. Nie ma żadnych podstaw do tego, żeby go zmieniać. Argument, że zmienił się właściciel, nie jest żadnym argumentem – powiedział Tułajew.

Na pytanie, co widziałby na tym terenie w przyszłości, jak powinien być on zagospodarowany, Tułajew powiedział, że powinien tam być zbudowany zapowiadany przez właściciela park.

- Oczekujemy jako mieszkańcy miasta, że ten park zostanie przez właściciela zrealizowany – wskazał.

Poseł odniósł się także do deklaracji ubiegającego się o reelekcję obecnego prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, który zapowiedział zorganizowanie miejskiego referendum ws. zagospodarowania Górek Czechowskich. Tułajew zarzucił Żukowi, że w sprawie zabudowy Górek nie wypowiedział się dotąd „w sposób jasny i czytelny” i nie zajął stanowiska. Przypominał, że wcześniej Żuk przywoływał uchwaloną ustawę nazywaną „lex developer” mówiąc, że ona nie daje możliwości decyzyjnych władzom miasta ws. zagospodarowania Górek, co - jak podkreślił - jest nieprawdą, bo „ostateczne zdanie należy do Radu Miasta”.

- Pytam o wiarygodność Krzysztofa Żuka. Kilka dni temu mówi o tym, że decyzje już tak naprawdę są podjęte w wyniku ustawy, a dziś zaś słyszymy, że tę decyzję mieliby podjąć mieszkańcy Lublina. Niech nie mówi o referendum, tylko niech wypowie swoje zdanie, niech powie, co myśli na ten temat, jaka jest jego opinia – apelował Sylwester Tułajew.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl