Rosyjscy piłkarze trafili... za kratki

/ RonnyK; pixabay.com / Creative Commons CC0

Aleksandr Kokorina i Paweł Mamajew, dwaj piłkarze z Rosji zostali aresztowani i pozostaną za kratkami do 8 grudnia, gdzie będą oczekiwać na proces. Powód? Chuligańskie zachowanie, m.in. wszczęcie bójki w kawiarni i pobicie. Zawodnicy Zawodnicy pobili kierowcę prezenterki telewizyjnej Olgi Uszakowej. Teraz grozi im kara do pięciu lat więzienia.

Piłkarze przeprosili za swoje zachowanie.

- Wstydzę się i przepraszam kibiców oraz klub za moje oburzające działania - powiedział agencji TASS Kokorin.

- Chcę publicznie przeprosić poszkodowanych za moje skandaliczne działania i jestem gotów wynagrodzić moralne oraz materialne szkody. Nie powinienem tego robić – dodał Mamajew.

O przestępstwach, jakich dopuścili się piłkarze, stało się głośno, gdy okazało się, że poszkodowanymi w bójce byli urzędnicy Ministerstwa Przemysłu i Handlu Rosji. Kokorin występujący w Zenicie St. Petersburg oraz Mamajew z Krasnodaru w poniedziałek rano w jednej z moskiewskich kawiarni obrażali i pobili jednego z klientów, który zwrócił im uwagę na głośne zachowanie. Incydent został zarejestrowany na nagraniu wideo, które trafiło do internetu.

Tymczasem źródła w Rosyjskich Kolejach (RŻD) poinformowały, że sportowcy zachowywali się agresywnie także w pociągu nocnym, którym jechali do Moskwy po niedzielnym meczu ich drużyn w Petersburgu.

Kokorin i Mamajew już drugi raz znaleźli się w centrum skandalu. W 2016 roku bawili się w jednym z klubów nocnych w Monako, gdzie kelnerzy wnosili przy dźwiękach rosyjskiego hymnu narodowego tacę z butelkami luksusowego szampana, w dniu w którym Rosja odpadła z mistrzostw Europy po fazie grupowej.

Źródło: niezalezna.pl, PAP


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Uwaga na domokrążców!

Domokrążcy / swietokrzyska.policja.gov.pl

Wczoraj na terenie Kunowa przypomnieli o sobie tzw. domokrążcy. Są to osoby, które okradają najczęściej seniorów. Czasem robią to na ulicy, jednak najczęściej pukają do drzwi starszych ludzi i posługując się różnymi „historyjkami” oszukują ich. W taki właśnie sposób wczoraj dwie nieznane kobiety z domu 79-latka ukradły blisko 14 000 zł.

Do mieszkania 79-latka zapukała kobieta. Pod legendą pozostawienia paczki dla sąsiadki, weszła do domu. Chcąc zostawić wiadomość dla adresata przesyłki poprosiła o kartkę papieru i długopis. W międzyczasie mężczyzna w mieszkaniu usłyszał odgłosy dochodzące z innego pomieszczenia jego domu. Kiedy poszedł sprawdzić co się dzieje zauważył już wychodzącą z domu inną kobietę. W tym samym czasie, pani z którą rozmawiał również opuściła budynek – jak można się domyślać, historia o pozostawieniu paczki była kłamstwem. Chwilę później pokrzywdzony zorientował się, że został okradziony. Kobiety z jednego z pokoi ukradły 79-letniemu mężczyźnie ponad 12 000 zł oraz 365 euro.

W związku z powyższym apelujemy głównie do seniorów o zachowanie czujności podczas wizyt osób nieznajomych. Sprawcy bezlitośnie wykorzystują nieuwagę i często naiwność starszych osób, penetrują pomieszczenia i kradną pieniądze oraz wartościowe rzeczy.

- przypomina policja.

Pamiętajmy o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad:

  • nie wpuszczać do domu osób nieznajomych
  • nie należy wpuszczać do domu sprzedawców, którzy oferują nam zakup przedmiotów niewiadomego pochodzenia po bardzo „korzystnych” cenach
  • nie wolno pozostawiać nieznanej osoby samej w otwartych drzwiach. Często oszuści proszą o sprawdzenie czegoś we wnętrzu domu – korzystając z naszej nieuwagi dokonują kradzieży
  • jeżeli straciliśmy na chwilę czujność i osoba, której nie znamy znalazła się już u naszym domu, nie zdradzajmy się z informacją, gdzie przechowujemy swoje oszczędności
  • wychodząc z domu nawet na chwilę, np. do sąsiadki lub ze śmieciami, zawsze zamykaj drzwi wejściowe na klucz
  • nie informuj nikogo kiedy odbierasz emeryturę lub rentę
  • pieniądze bezpiecznie przechowuj w banku

Zawsze w przypadku jakichkolwiek podejrzeń bądź wątpliwości nawiąż kontakt z Policją osobiście, bądź telefonicznie pod numerem alarmowym 112.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl