Neumann apeluje o bezpieczeństwo... Marszu Równości! A co ze słowami Trzaskowskiego?

Sławomir Neumann / Fot Fotomag/Gazeta Polska

Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej dość wybiórczo traktuje słowo "bezpieczeństwo". Właśnie zaapelował do policji o zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom Marszu Równości w Lublinie, podczas gdy kandydat jego ugrupowania na prezydenta Warszawy mówi o "lejącej się krwi".

Szef klubu PO odniósł się w ten sposób do uchylenia przez Sąd Apelacyjny w Lublinie wydanego przez prezydenta tego miasta Krzysztofa Żuka zakazu organizacji Marszu Równości i kontrmanifestacji środowisk narodowych.

Wcześniej Neumann powiedział, że prezydent Lublina decyzję o zakazie Marszu Równości podjął w trosce o bezpieczeństwo, jeżeli nie ma gwarancji zapewnienia go MSWiA i policji. Dodał, że jeśli sąd uchyli zakaz manifestacji, to pójdą w niej... przedstawiciele PO.

Z kolei szef MSWiA Joachim Brudziński odpowiadając na Titterze Neumannowi napisał:

"Apel ten ma wartość wyłącznie retoryczną. Policja od czasu przejęcia władzy przez PiS zabezpiecza i zapewnia bezpieczeństwo wszystkim legalnym demonstracjom. Poglądy rządzących (na szczęście) dla policji nie mają już najmniejszego znaczenia. Wcześniej bywało różnie. Prawda?".

Dziś Sąd Apelacyjny w Lublinie uchylił wydany przez prezydenta Lublina zakaz organizacji Marszu Równości i kontrmanifestacji środowisk narodowych. Sąd uwzględnił zażalenia organizatorów Marszu Równości i kontrmanifestacji na postanowienie Sądu Okręgowego w Lublinie, który w środę utrzymał w mocy decyzję prezydenta Lublina. Zażalenie na decyzję sądu złożył też Rzecznik Praw Obywatelskich.

Planowany na sobotę Marsz Równości w Lublinie wzbudził protesty m.in. działaczy PiS, środowisk narodowych i katolickich, którzy domagali się od prezydenta Lublina zakazu organizowania tej manifestacji. Radni miejscy PiS spowodowali zwołanie w tej sprawie nadzwyczajnej sesji rady miasta, którą zbojkotowali radni PO i Wspólnego Lublina. Sesji towarzyszyły demonstracje zwolenników i przeciwników marszu. W Lublinie pojawiły się też plakaty z napisami "Nie dla marszu homoseksualistów", "Lublin miastem bez dewiacji" oraz zapowiedzią kontrmanifestacji organizowanej przez Młodzież Wszechpolską, ONR i fundację "Życie i Rodzina"

Neumann chce bronić uczestników Marszu Równości, tymczasem kandydat jego partii na prezydenta Warszawy wypowiada szokujące słowa. Rafał Trzaskowski będąc gościem w programie Moniki Olejnik stwierdził: „krew się będzie lała do ostatniej chwili”. Do tego zwolennicy Trzaskowskiego znani są z agresywnych zachowań na spotkaniach z Patrykiem Jakim.

CZYTAJ WIĘCEJ: Patryk Jaki odpowiada Trzaskowskiemu: Słowa mojego rywala są niebezpieczne

Ciekawe, dlaczego Sławomir Neumann nie apeluje w tej sprawie...

Źródło: PAP, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Rowerowy złodziej zatrzymany

Wpadł złodziej rowerów / dolnoslaska.policja.gov.pl

Policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu, realizując czynności operacyjne, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o 26 kradzieży, w tym 11 kradzieży rowerów z terenu miasta. Działając w tej sprawie funkcjonariusze odzyskali już skradziony sportowy jednoślad o wartości ponad 10 tys. złotych. Okazało się, że sprawca kradł również torebki oraz plecaki, a następnie wykorzystywał znajdujące się wewnątrz karty bankomatowe i płacił zbliżeniowo za swoje zakupy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław - Śródmieście współdziałając z policjantami pionu kryminalnego z wrocławskiej komendy miejskiej, namierzyli mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże mienia. Okazał się nim 28-latek przebywający aktualnie na terenie miasta.

Policjanci mając podejrzenia od pewnego czasu obserwowali mężczyznę mogącego mieć związek z kradzieżami. Funkcjonariusze ustalili, że przebywa on w jednym z miejscowych hosteli. Tam też dokonali jego zatrzymania, ujawniając przy 28-latku też blisko 20 porcji amfetaminy oraz przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw i wykroczeń.

Sprawdzenia potwierdziły, że jest również osobą poszukiwaną listem gończym.

Po dalszych czynnościach okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie 11 kradzieży jednośladów z terenu Wrocławia o łącznej wartości ponad 27 tysięcy złotych. Podejrzany oprócz rowerów kradł również damskie torebki z zawartością, plecaki oraz telefony. W przestępczym procederze miał dostęp do portfeli z pieniędzmi, dokumentów, a także kart bankomatowych. Skradzionymi kartami bankomatowymi dokonał co najmniej 10 nieuprawnionych transakcji zbliżeniowych.

Potwierdzono też, że 28-latek kradł rowery za pomocą nożyc, po czym sprzedawał je przypadkowym osobom lub oddawał do lombardu. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na własne potrzeby.

Właśnie w jednym z takich punktów policjanci pionu operacyjnego z Wrocławia odzyskali sportowy rower o wartości ponad 10 tysięcy złotych, który następnie przekazali jego właścicielce. Kobieta nie kryła zadowolenia ponieważ zawodowo wykorzystuje swój jednoślad do treningów i rywalizacji wśród profesjonalistów. Tylko w tym roku, na odzyskanym rowerze, zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Polski w Kryterium Ulicznym, w kategorii do 23 lat.

Zatrzymany przez policjantów 28-latek, trafił prosto do aresztu i usłyszał 26 zarzutów. Przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych czynów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl