Rabusie z poszewką zatrzymani

Złodzieje chowali łupy do poszewki na poduszkę / lodzka.policja.gov.pl

Policjanci z Łodzi w nocy zatrzymali 2 mężczyzn, którzy mogą mieć na swoim koncie co najmniej kilkanaście włamań do sklepów oraz usiłowanie włamania do bankomatu. Wpadli po kolejnym „skoku”. Funkcjonariusze w aucie sprawców odzyskali „jeszcze ciepły” towar skradziony na terenie łódzkiego osiedla Retkinia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi wraz kolegami z KMP w Łodzi od pewnego czasu analizowali materiał dowodowy dotyczący kilkunastu włamań do sklepów i tzw. saloników prasowych na terenie Łodzi i okolic. Zamaskowani sprawcy działali zawsze w ten sam sposób. Wyłamywali drzwi i kradli gotówkę oraz papierosy pakując je do poszwy na pościel.

- W kilku punktach śledczy zabezpieczyli monitoringi , które utrwaliły dwóch wysokich i dobrze zbudowanych mężczyzn. Wszystko to doprowadziło do wytypowania podejrzewanych łodzian w wieku 38 i 35 lat. Obaj byli już wcześniej notowani za konflikty z prawem. Starszy około roku temu opuścił zakład karny. Najwyraźniej zyski z włamań do sklepów były niewystarczające. Okazało się, że podejrzewani mogą mieć także związek z usiłowaniem włamania do bankomatu, które miało miejsce w nocy z 7 na 8 października przy ulicy Pomorskiej w Łodzi

- informuje łódzka policja.

Policjanci podczas nocnej służby z 10 na 11 października 2018 roku zlokalizowali podejrzewany duet na osiedlu Retkinia w Łodzi. Funkcjonariusze ujawnili także włamanie do sklepu przy ul. Armii Krajowej i bezpośrednio powiązali z wytypowanymi już wcześniej mężczyznami. Seat, którym przemieszczał się 35-latek i jego o 3 lata starszy wspólnik został zatrzymany przed godziną 2.00 w nocy na jednej ze stacji paliw w Łodzi.

- W aucie kryminalni zabezpieczyli charakterystyczną poszwę na pościel z wizerunkiem postaci bohatera komiksów wyładowaną paczkami papierosów. Dodatkowo znaleźli łomy, wkrętaki, kominiarki, rękawiczki, dodatkowe tablice rejestracyjne oraz ponad 4 tysiące złotych w gotówce

- dodaje policja.

Włamywacze noc spędzili w policyjnym areszcie. Na podstawie zebranego na ten moment materiału dowodowego, usłyszeli wstępnie dwa zarzuty. Sprawa prowadzona przez policjantów z I Komisariatu KMP pozostaje rozwojowa. Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe areszty dla przestępczego duetu.

Źródło: lodzka.policja.gov.pl, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Czy Trzaskowski ściągnie do stolicy imigrantów? Kandydat udziela niejasnych odpowiedzi

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Sztab kandydata Zjednoczonej Prawicy na urząd prezydenta Warszawy zapytał kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego o jego plany dotyczące "ściągania" do stolicy imigrantów. Biuro prasowe Trzaskowskiego, proszone o komentarz do sprawy, odsyła do programu kandydata Koalicji Obywatelskiej. Wskazano w nim, że "Warszawa zawsze była miastem otwartym, różnorodnym i tolerancyjnym" i – jako stolica gospodarcza i kulturalna – "przyciąga cudzoziemców, jest największym rynkiem pracy dla obcokrajowców".

Wcześniej szef kampanii wyborczej PiS Tomasz Poręba przedstawił nowy spot wyborczy tej formacji. PiS pyta w nim polityków i samorządowców PO, którzy zadeklarowali przyjmowanie uchodźców, czy nadal podtrzymują tę deklarację. Zdaniem Poręby, takie zamierzenia uderzają w bezpieczeństwo Polaków.

[polecam:http://niezalezna.pl/241027-chcemy-zeby-tak-wygladala-polska-nowy-spot-pis-gdybysmy-przyjeli-uchodzcow]

Podczas konferencji zorganizowanej w Jaki Cafe, sztabowcy Patryka Jakiego, zaprezentowali kolejny spot, w którym wykorzystano fragmenty wypowiedzi Trzaskowskiego, mówiące m.in. o nieodwracalnym charakterze decyzji o przyjęciu przez Polskę 6,5 tys. uchodźców w ramach unijnej relokacji.

Chcemy zapytać dzisiaj: ilu Rafał Trzaskowski - jeżeli zostanie wybrany na prezydenta Warszawy - ściągnie, przyjmie do Polski imigrantów? (...) Czy warszawiacy będą bezpieczni? Jak będzie realizował zapowiedź Grzegorza Schetyny – oświadczył szef sztabu Oliwer Kubicki.

Według zastępcy szefa komisji weryfikacyjnej i bliskiego współpracownika Jakiego Sebastiana Kalety, Trzaskowski - jako były wiceszef MSZ ds. europejskich - ponosi osobistą odpowiedzialność za wynegocjowane przez rząd Ewy Kopacz kwoty uchodźców, których miała przyjąć Polska w ramach relokacji.

Dzisiaj wiemy, że on i klub PO straszył bezzasadnie Polaków sankcjami, karami za nieprzyjmowanie imigrantów

– zaznaczył Kaleta.

Z kolei rzecznik sztabu Jakiego Jacek Ozdoba wskazał, że kraje zachodniej Europy, które przyjęły migrantów borykają się z "problemami napaści na różnym tle".

Obawiamy się, że jeżeli (Trzaskowski) zostanie prezydentem - mam nadzieję, że się tak nie stanie - to jeżeli nie wycofa się z tego stanowiska, które wcześniej reprezentował, no to do Warszawy, niestety, ale mogą pojechać grupy osób, które będą się podobnie zachowywały

 - powiedział Ozdoba.

Biuro prasowe Trzaskowskiego, proszone o komentarz do sprawy, odsyła do programu kandydata Koalicji Obywatelskiej. Wskazano w nim, że "Warszawa zawsze była miastem otwartym, różnorodnym i tolerancyjnym" i - jako stolica gospodarcza i kulturalna - "przyciąga cudzoziemców, jest największym rynkiem pracy dla obcokrajowców".

Wspólnie budujemy dobrobyt stolicy. Najważniejszym naszym celem jest przełamywanie stereotypów związanych z rozbudzaniem strachu wobec obcych. Nie pozwolimy na żadne akty agresji i nietolerancji wobec innych. W centrach aktywności lokalnych, w przedszkolach i szkołach wprowadzimy programy edukacyjne

– czytamy w programie Trzaskowskiego zatytułowanym "Warszawa dla wszystkich".

W dokumencie nie ma mowy o polityce migracyjnej kandydata Platformy i Nowoczesnej ani o jego planach dot. ewentualnego przyjmowania w stolicy uchodźców.

Taka niejasna odpowiedź może budzić poważne wątpliwości.

Sztab Patryka Jakiego opublikował również specjalny spot, w którym przypomina wypowiedzi lidera PO oraz Rafała Trzaskowskiego:

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl