Zalewska Anna
Ur. 06 lipca 1965 w Świebodzicach

Poseł na Sejm RP VI, VII i VIII kadencji.

Magister filologii polskiej, ekolog, menedżer oświaty, były wicestarosta powiatu świdnickiego.

Jako poseł pełniła funkcje wiceprzewodniczącej Komisji ds. Unii Europejskiej, Komisji Zdrowia, Komisji ds. Energii, przewodniczącej Parlamentarnego Zespołu ds. Energii Wiatrowej Bezpiecznej dla Ludzi i Środowiska.

Pracowała jako nauczycielka i zastępca dyrektora liceum w Świebodzicach. Zanim wstąpiła do PiS, działała w Unii Wolności. W sejmie znana m.in. z ostrych sejmowych wystąpień i ze swojego zaangażowania przeciwko niemieckiej elektrowni wiatrowej w powiecie świdnickim

Jako jedyna parlamentarzystka w okręgu wałbrzyskim zdecydowanie opowiadała się przeciwko likwidacji lokalnych placówek oświatowych - aktywnie współpracowała z nauczycielami, rodzicami i przedstawicielami związków zawodowych, reprezentowała ich stanowiska podczas rozmów z samorządowcami.

W Prawie i Sprawiedliwości działa od 2003 r. W ciągu ostatnich 7 lat pełniła funkcję prezesa Zarządu Okręgowego PiS. Jest liderem partii w okręgu wałbrzyskim.

Zamężna, dwie córki.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl