Ruciński Marek
Ur. 24 stycznia 1953 w Poznaniu
Nowoczesna; lekarz-ortopeda z ponad 40-letnim stażem, związany ze Szpitalem Wojewódzkim w Poznaniu. Wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia oraz członek komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki.
Rusecka Urszula
Ur. 11 września 1966 w Krakowie
PiS; pochodzi z Wieliczki. Tam pełniła również funkcje w samorządzie. Do Sejmu trafiła otrzymując mandat po odejściu z ław poselskich Edwarda Czesaka, który z kolei zastąpił w europarlamencie prezydenta Andrzeja Dudę.
Rutkowska Dorota
Ur. 24 stycznia 1962 w Skierniewicach
PO; była dziennikarka „Głosu Skierniewic i Okolicy” oraz „Gazety Wyborczej”, była wiceprezydent Skierniewic. Z zawodu jest ogrodnikiem. Zamężna, ma dwie córki.
Rutnicki Jakub
Ur. 03 grudnia 1978 w Szamotułach
PO; finalista I edycji programu telewizyjnego "Idol". "Mistrz" ortografii: w trakcie jednej z tegorocznych debat prezydenckich napisał na Twitterze: "Oj Duda coraz bardziej czerwony sie robi. Szacun dla Prezydenta Komorowskiego, idzie jak buża”.
Rząsa Marek
Ur. 04 października 1957 w Rzeszowie
PO; były radny Przemyśla, poseł od 2007 r. Nauczyciel, działa społecznie w Związku Harcerstwa Polskiego i Klubie Uczelnianym AZS Kolegium Nauczycielskiego. W ostatniej kadencji Sejmu w komisji edukacji.
Rzepecki Łukasz
Ur. 05 września 1992 w Zgierzu
PiS; poseł na Sejm VIII kadencji. Do Prawa i Sprawiedliwości przystąpił w wieku 18 lat. Był dyrektorem biura poselskiego Marcina Mastalerka i asystentem europosła Janusza Wojciechowskiego..
Rzońca Bogdan
Ur. 01 lutego 1961 w Zarzeczu
PiS; nauczyciel, były marszałek województwa podkarpackiego i wojewoda krośnieński. Doświadczony samorządowiec. W przeszłości w ZChN i AWS.
Rzymkowski Tomasz
Ur. 31 lipca 1986 w Kutnie
Kukiz’15; prawnik, poseł na Sejm VIII kadencji. Kierował Akademickim Klubem Myśli Społeczno-Politycznej „Vade Mecum”, współpracował z kwartalnikiem „Myśl.pl”, był też działaczem stowarzyszenia KoLiber.
Sachajko Jarosław
Ur. 08 października 1971 w Lublinie
Kukiz’15; ekonomista i przedsiębiorca, doktor nauk rolniczych. Był analitykiem kryminalnym w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu, prowadził też biznes w branży szkoleniowej. Działacz Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW.
Sanocki Janusz
Ur. 05 marca 1954 w Nysie
Kukiz'15; dziennikarz (m.in. lokalny tygodnik "Nowiny Nyskie"), działacz opozycji antykomunistycznej PRL, były butmistrz Nysy. W latach 1977-1979 działacz PZPR, ale już w 1980 r. zakładał w Nysie NSZZ "Solidarność".
Scheuring-Wielgus Joanna
Ur. 08 lutego 1972 w Toruniu
Działaczka społeczna i samorządowa, menedżer kultury. Prezes Fundacji Win-Win zajmującej się kulturą, wiceprezes Stowarzyszenia Rzeczpospolita Babska. Działała w radzie miejskiej Torunia, kandydowała też bez powodzenia na urząd prezydenta tego miasta.Była w zarządzie Nowoczesnej, w maju 2018 ogłosiła, że występuje z partii.
Schmidt Joanna
Ur. 14 września 1978 w Głogowie
Menedżer, z wykształcenia ekonomistka. Jedna z założycielek Nowoczesnej, odeszła z tej partii w maju 2018 r. Do 2015 r. kanclerz Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych.
Schmidt-Rodziewicz Anna
Ur. 11 listopada 1978 w Jarosławiu
PiS; działaczka partyjna, była radną sejmiku podkarpackiego i doradcą wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego. W 2011 r. była jednym z tzw. aniołków Jarosława Kaczyńskiego. Ukończyła socjologię na KUL.
Schreiber Grzegorz
Ur. 14 lutego 1961 w Bydgoszczy
PiS; nauczyciel, od 2006 do 2007 podsekretarz stanu w resortach związanych ze sportem, poseł na Sejm I, III, VII i VIII kadencji, od 2016 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Schreiber Łukasz
Ur. 26 maja 1987 w Bydgoszczy
PiS; były sekretarz generalny Młodych Konserwatystów, krótko był radnym w Bydgoszczy, aktywny lokalny działacz PiS.
Sellin Jarosław
Ur. 01 maja 1963 w Gdyni
PiS; dziennikarz, doświadczony poseł, były wiceminister kultury. W latach 1983-1989 działacz Ruchu Młodej Polski. Uczestnik obrad Okrągłego Stołu. Był m.in. rzecznikiem prasowym rządu Jerzego Buzka, a później członkiem KRRiT.
Siarka Edward
Ur. 07 lipca 1963 w Rabce
PiS; samorządowiec i nauczyciel. Również należał do Solidarnej Polski. Żonaty, ma troje dzieci. Pracował jako nauczyciel historii, był dyrektorem szkoły podstawowej, pełnił też funkcję organów gminy w Rabie Wyżnej, był wójtem gminy Rabka.
Sibińska Krystyna
Ur. 12 czerwca 1962 w Złocieńcu
PO; działaczka samorządowa, inżynier, była przewodnicząca Rady Miasta Gorzów Wielkopolski. W 2014 r. jako posłanka PO storpedowała projekt ustawy, która miała uniemożliwić „czyścicielom kamienic” skuteczne odcinanie lokatorów od dostaw wody.
Siemoniak Tomasz
Ur. 02 lipca 1967 w Wałbrzychu
PO; minister obrony i wicepremier w rządzie Ewy Kopacz. W latach 90. działał kolejno w Kongresie Liberalno-Demokratycznym i Unii Wolności; był kierowcą Donalda Tusk.
Sitarski Krzysztof
Ur. 14 listopada 1976 w Wodzisławiu Śląskim
Kukiz'15; inżynier górnictwa, pracował m.in. w Kopalni „Chwałowice” w Rybniku. Członek NSZZ „Solidarność”. Pracę rozpoczynał jako górnik, następnie dyspozytor ruchu w Kopalni Węgla Kamiennego Chwałowice.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl