Bubula Barbara
Ur. 04 marca 1963 w Krakowie
PiS; działaczka Porozumienia Centrum i Ruchu dla Rzeczpospolitej. Od 2001 r. w PiS. Była członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz w radzie programowej TVP. Tłumaczka i publicystka.
Buczak Wojciech
Ur. 06 lutego 1955 w Rzeszowie
PiS; związkowiec, był przewodniczącym sejmiku podkarpackiego. W latach 80. w podziemiu antykomunistycznym. Po transformacji działacz AWS. W Sejmie po raz pierwszy. Przewodniczący stowarzyszenia Komitet Społeczny Budowy Pomnika płk. Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie.
Buda Waldemar
Ur. 21 września 1982 w Turku
PiS; młody prawnik, w PiS współpracował z europosłem Januszem Wojciechowskim; udzielał bezpłatnej pomocy prawnej dla osób borykających się z trudnymi problemami.
Budka Borys
Ur. 11 marca 1978 w Czeladzi
PO; prawnik, ekonomista. Był radnym trzech kadencji w Zabrzu. Ponad 60 razy reprezentował parlament przed Trybunałem Konstytucyjnym w 2015 r. objął funkcję ministra sprawiedliwości w rządzie Ewy Kopacz.
Bukiewicz Bożenna
Ur. 14 lutego 1952 w Żarach
PO; z wykształcenia mechanik konstruktor. W partii nazywana jest „Baronessą" lub „BiBi", w latach 2002–2005 była radną Rady Miasta Zielona Góra. Wpływowa, posiada rozległe koneksje w województwie lubuskim.
Burzyńska Lidia
Ur. 27 sierpnia 1964 w Rzekach Wielkich
PiS; nauczycielka, przez dwie kadencje zasiadała w radzie powiatu częstochowskiego. Inicjatorka powołania fundacji „Pomóżmy Dzieciom Poznać Świat”, która wspiera rozwój dzieci wiejskich, w tym także niepełnosprawnych.
Chmiel Małgorzata
Ur. 01 maja 1953 w Gdańsku
PO; architekt, wieloletnia radna Gdańska. Była działaczką Unii Wolności. Jako architekt współpracowała m.in. przy odbudowie Teatru Narodowego w Warszawie i rozbudowie Teatru Muzycznego w Gdyni.
Chmielowiec Zbigniew
Ur. 22 września 1954 w Kolbuszowej
PiS; inżynier ochrony środowiska. W okresie PRL był członkiem ZSL. Długo zasiadał w radzie miasta i gminy Kolbuszowa, był też burmistrzem tej miejscowości. Od 2005 r. członek PiS i poseł.
Chruszcz Sylwester
Ur. 22 sierpnia 1972 w Głogowie
Sylwester (ur. 1972), Kukiz'15, 11 052. Architekt, były eurodeputowany, po rezygnacji Romana Giertycha pełnił obowiązki prezesa Ligii Polskich Rodzin. Należał do Solidarności Walczącej, potem działał w Młodzieży Wszechpolskiej i innych ugrupowaniach narodowych. "Putin udowodnił, że jest dobrym przywódcą Rosji" - mówił po rosyjskiej inwazji na Krym.
Chybicka Alicja
Ur. 10 maja 1951 w Wałbrzychu
PO; profesor zwyczajny na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. W 2000 r. została kierownikiem Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.
Cimoszewicz Tomasz
Ur. 16 października 1979 w Warszawie
PO; przedsiębiorca, syn Włodzimierza Cimoszewicza, komunisty, po 1989 r. premiera w rządzie SLD-PSL i ministra spraw zagranicznych. Przez kilka lat prowadził biznesy w USA.
Cymański Tadeusz
Ur. 06 czerwca 1955 w Nowym Stawie
PiS; przez wiele lat burmistrz Malborka, od 1997 do 2009 r. poseł, następnie eurodeputowany. W PRL działał w Związku Młodzieży Socjalistycznej i w Socjalistycznym Związku Studentów Polskich.
Czabański Krzysztof
Ur. 04 października 1948 w Warszawie
PiS; znany dziennikarz i publicysta, były prezes PAP, Polskiej Agencji Informacyjnej i Polskiego Radia. Specjalista od mediów. Należał do PZPR, ale w 1980 r. wystąpił z niej, włączając się do "Solidarności".
Czaputowicz Jacek
Ur. 30 maja 1956
Mister spraw zagranicznych od 9 stycznia 2018 r.
Czarnecki Przemysław
Ur. 12 września 1983 w Wrocławiu
PiS; w sejmie od 2014 r. Syn europosła Ryszarda Czarneckiego. Niedługo przed wyborami urodziła mu się córka, więc uczynił Ryszarda Czarneckiego dziadkiem. Publikował w "GP".
Czarnecki Ryszard
Ur. 25 stycznia 1963 w Londynie
Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Były wiceminister kultury, były przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej i minister-członek Rady Ministrów. Także dziennikarz i publicysta (m.in. "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie".
Czarnecki Witold
Ur. 12 kwietnia 1953 w Murowanej Goślinie
PiS; poseł z Wielkopolski od wielu kadencji. Należał do Porozumienia Centrum. Jako nauczyciel akademicki (wykładowca konstrukcji betonowych) pracował na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Czech Anna
Ur. 31 maja 1953 w Krakowie
PiS; doświadczony menadżer i inicjator wielu akcji społecznych. Absolwentka Akademii Rolniczej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu. Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.
Czernow Zofia
Ur. 30 września 1950 w Woli Obszańskiej
PO; ekonomistka, w latach 1994–1998 sprawowała funkcję prezydenta Jeleniej Góry. W ubiegłej kadencji była przewodniczącą polsko-fińskiej grupy parlamentarnej. Poza tym niczym się wyróżniała.
Czerwińska Teresa
Ur. 07 września 1974 w Dyneburg
Minister finansów od 9 stycznia 2018 r. W latach 2015–2017 podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w latach 2017–2018 podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl