NOTY BIOGRAFICZNE: g

Gadowski Krzysztof
Ur. 14 sierpnia 1962 w Bochni
PO; inżynier transportu. W latach 1998–2005 pełnił funkcję wiceprezydenta Jastrzębia Zdroju. Był także radnym miasta Jastrzębie-Zdrój. Poseł od 2005 r., brał udział w tajemniczych spotkaniach między GDDKiA a przedstawicielami zachodniej firmy Alpine Bau; nieoficjalne rozmowy dotyczyły budowy autostrad.
Gajewska Kinga
Ur. 22 lipca 1990 w Warszawie
PO; młoda twarz Platformy. Zaangażowana działaczka młodzieżówki, niemal zawsze w tle partyjnych bossów. Wchodzi do wielkiej polityki. Bez powodzenia kandydowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 r.
Galemba Leszek
Ur. 07 marca 1966 w Kole
PiS; przewodniczący struktur PiS w powiecie kolskim, Wielkopolski Rolnik Roku 2003. W wyborach debiutował, startował z 7. pozycji, a mimo to dostał się do Sejmu.
Galla Ryszard
Ur. 22 lipca 1956 w Wrocławiu
Mniejszość Niemiecka; był marszałkiem województwa opolskiego. Prezes Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. W styczniu 2015 r. głosował za proponowanym przez PO „wygaszaniem” kopalń.
Gawlik Zdzisław
Ur. 12 września 1960 w Dębicy
PO; prawnik-cywilista, były wiceminister skarbu państwa. Wiceprezes zarządów spółek PGE Energia Jądrowa i PGE EJ 1, wchodzących w skład Polskiej Grupy Energetycznej i zajmujących się programem energetyki jądrowej.
Gawłowski Stanisław
Ur. 27 listopada 1968 w Brzegu
PO; z wykształcenia ekonomista, były wiceminister środowiska. W latach 80. w Ruchu Wolność i Pokój oraz w KPN. Kolega lobbysty Piotra Wawrzynowicza i jeden z bohaterów afery podsłuchowej.
Gawron Andrzej
Ur. 06 stycznia 1965 w Kochcicach
PiS; przedsiębiorca w branży telekomunikacyjnej. Od 1998 r. w radzie powiatu Lublińca. Były przewodniczący rady miasta. Uczestniczył w odtwarzaniu struktur związkowych NSZZ „Solidarność” w lublinieckim ENERGOSERWISIE, będąc wybranym w skład pierwszej Komisji Zakładowej.
Gądek Lidia
Ur. 11 stycznia 1967 w Wolbromiu
PO; Z wykształcenia lekarz. Była samorządowcem w Wolbromiu. W Sejmie po raz drugi. W ostatniej kadencji zasiadała w komisji spraw wewnętrznych.
Giżyński Szymon
Ur. 08 marca 1956 w Częstochowie
PiS; w latach 1997–1998 wojewoda częstochowski. Do grudnia 1981 działał w Stowarzyszeniu „Pax”. W latach 90 r. był głównym udziałowcem i redaktorem naczelnym „Gazety Częstochowskiej”. Działał w Porozumieniu Centrum i AWS. Rozpoczyna swoją piątą kadencję w Sejmie.
Glenc Teresa
Ur. 27 czerwca 1958 w Gorzyczkach
PiS; nauczycielka języka polskiego. Była asystentką posła Grzegorza Matusiaka, współtworzyła Klub „GP” w Wodzisławiu Śląskim. Była radną powiatu wodzisławskiego.
Gliński Piotr
Ur. 20 kwietnia 1954 w Warszawie
Socjolog, profesor, wykładowca akademicki, polityk. Od 2005 do 2011 r. prezes Polskiego Stowarzyszenia Socjologicznego. W rządzie Beaty Szydło I wicepremier i minister kultury oraz dziedzictwa narodowego.
Głębocki Konrad
Ur. 13 maja 1972 w Częstochowie
PiS; prawnik i ekonomista, profesor nadzwyczajny Politechniki Częstochowskiej. Długoletni radny Częstochowy. W latach 2008-2012 członek światowego sekretariatu Akcji Katolickiej w Rzymie. Żonaty, ma córkę.
Głuchowski Krzysztof
Ur. 02 sierpnia 1956 w Łukowie
PiS; rolnik, był radnym sejmiku lubelskiego. Działacz związkowy NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, senator VI kadencji z ramienia Ruchu Odbudowy Polski. Później związany z LPR, a od 2006 r. z PiS.
Golbik Marta
Ur. 14 kwietnia 1985 w Gliwicach
Nowoczesna; członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Pracowała jako nauczyciel akademicki i pełnomocnik rektora Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości. Prowadzi firmę zajmującą się drukiem 3D. Harcerka.
Golińska Małgorzata
Ur. 30 października 1980 w Szczecinku
PiS; leśnik, radna miejska w Szczecinku. Mężatką, dwóch synów. Córka Mariana Golińskiego - posła PiS, który w 2009 r. zginął w wypadku samochodowym. Jest leśniczym w nadleśnictwie Szczecinek. W l. 2010-2015 radna Szczecinka.
Gołojuch Kazimierz
Ur. 05 lutego 1964 w Łańcucie
PiS; był wójtem gminy Czarna, działał w AWS. Kieruje Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich diecezji rzeszowskiej. Poseł od 2005 roku, Zaangażowany w działalność Ochotniczych Straży Pożarnych.
Gonciarz Jarosław
Ur. 28 kwietnia 1970 w Czeladzi
PiS; zasiadał w radzie miejskiej Gliwic. Od 1989 zawodowo związany z branżą górniczą. Zatrudniony w Kompanii Węglowej S.A. w dziale Strategii i Analiz Projektów IT. Samorządowiec: radny miasta Gliwice w latach 2010-2015.
Gosiewska Małgorzata
Ur. 22 lipca 1966 w Gdańsku
Posłanka PiS. Pracowała w kancelarii śp. Lecha Kaczyńskiego, wcześniej zasiadała w radzie gminy Warszawa-Bielany i w Radzie m.st. Warszawy. W 2015 r. zespół ekspertów pod jej przewodnictwem opublikował raport na temat kryzysu humanitarnego w Donbasie.
Gowin Jarosław
Ur. 04 grudnia 1961 w Krakowie
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Jeden z autorów pomysłu Zjednoczonej Prawicy. Były minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska. W latach 80. na stypendium w Cambridge. Zanim zajął się polityką, był redaktorem naczelnym miesięcznika „Znak”. Pisał również książki. Przez chwilę był związany z Unią Demokratyczną i Unią Wolności. W 2010 r. mówił: „PiS uprawia zimną wojnę domową i staje się radykalną partią prawicową”. Dziś sam stał się „radykałem”
Grabarczyk Cezary
Ur. 26 kwietnia 1960 w Łodzi
PO; prawnik, były wicemarszałek Sejmu, minister infrastruktury w rządzie Donalda Tuska, w latach 2014–2015 minister sprawiedliwości, od 2013 r. wiceprzewodniczący PO. W młodości działał w UPR, potem przeszedł do Kongresu Liberalno-Demokratycznego i Unii Wolności.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl